Strona 1 z 1

Kandydoza jelit

: 22 wrz 2011, 13:36
autor: Alis
Dokuczją mi bóle brzucha, skurcze, przelewania, wzdęcia, gazy, mimo iżmoje jelitko jest w remisji. Jak wykryli u mnie zapalenie(09.2010) to w posiewie kału wyszło, że mam grzyba-Candida species, no i krew utajoną. Miałam nawracające zapalenia pochwy, najprawdopodobniej grzybicze.Brałam na te grzyby fluzonazol tylko. Ostatnio lekarz znowu zasugerował mi grzybicę...pewnie na podtsawie moich dolegliwości. Jakie badanie powinnam wykonać na grzyby, żeby było miarodajne?? Posiew wystarczy??

Re: Kandydoza jelit

: 22 wrz 2011, 16:54
autor: Alis
_Ray_ pisze:
Alis pisze:. Ostatnio lekarz znowu zasugerował mi grzybicę...pewnie na podtsawie moich dolegliwości. Jakie badanie powinnam wykonać na grzyby, żeby było miarodajne?? Posiew wystarczy??
skoro zasugerował to czemu nie zlecił badań?
To nie był gastrolog, więc może dlatego.

Re: Kandydoza jelit

: 22 wrz 2011, 19:27
autor: subzero
Alis pisze:Miałam nawracające zapalenia pochwy, najprawdopodobniej grzybicze.Brałam na te grzyby fluzonazol tylko.
Też miałam takie nawracające zapalenia 2 lata temu po antybiotyku, ktory dostalam na zatoki. Ginekolog bez przerwy dawał mi na to tylko jakąś nystatynę, clotrimazol etc. az w koncu polecił kupić sobie to
http://www.doz.pl/apteka/p17330-Candiva ... i_30_sztuk
to coś jakby szczepionka i dopiero po tym wszystko przeszło i do tej pory nie wróciło
koszt jest ale to 3 miesięczna kuracja
polecam na nawracające kobiece problemy

Re: Kandydoza jelit

: 03 paź 2011, 20:28
autor: leila
ja mam problem od roku z swedzeniem odbytu troche drozdzyca grzybica i flukonazol brałam ciagle wraca ,co polecilibyscie takiego bez recepty?moze ten candivac by pomogł na to tez?jakim badaniem sprawdzic czy mam candide?

Re: Kandydoza jelit

: 03 paź 2011, 20:45
autor: subzero
Mnie badał ginekolog, robił sobie wymaz i na miejscu pod mikroskopem sprawdzał.
Jesli chodzi o układ pokarmowy to badanie na candide wygląda inaczej, ale nie wiem jak. Pewnie kał badają.

Re: Kandydoza jelit

: 03 paź 2011, 23:19
autor: subzero
Jak nawraca to nie pomoże żaden (tzn pomoże ale na chwile), bo każdy ma w sobie antybiotyk a przy nawracających dolegliwościach i zakazeniach problem tkwi w odporności.

Re: Kandydoza jelit

: 03 paź 2011, 23:24
autor: maggie0278
U mojej Klaudii wyszły teraz grzyby w wymazie z gardła - obok Streptoccocus pyogenes = paciorkowiec - ( Była chora, zaczęło się od gorączki i silnego bólu gardła i najpierw przed podaniem antybiotyku zrobiono wymaz i wyszły takie rewelacje ).

To pewnie w jelitach też ma, bo przecież migdałki i te części gardła są "zrobione" z tej samej śluzówki co jelita, to zakończenie naszego ukł. jadąc niestandardowo od "dołu" (albo początek, jadąc od góry :wink: )
Stosuję żel do jamy ustnej Daktarin.

Re: Kandydoza jelit

: 03 paź 2011, 23:37
autor: maggie0278
Daktarin zalecił mi właśnie lekarz, od kilku lat doustnie Klaudia bierze różne probiotyki, nie mówiąc, ża kobita jak odbierałam wynik to mi dała wykład, że powinnam dawać probiotyki przy antybiotyku na paciorkowaca.
Od razu sprostowałam, że ten wymaz był robiony jeszcze przed podaniem jakiegokolwiek antybiotyku. A dziecjko jest obciążone chorobą podstawową, gdzie jest tendencja do zaburzeń mikroflory.
Celowo na razie jest leczenie miejscowe (obok tak czy siak podawanych probiotyków doustnych) bo o ile paciorkowiec miał liczność wzrostu: ++++ o tyle Candida spp: +.
Więc tragedii nie ma.

Re: Kandydoza jelit

: 03 paź 2011, 23:49
autor: subzero
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Ale to nie, że pozbywasz się ich na amen, bo grzybki są wszechobecne w naszym otoczeniu, są obecne nawet w organizmie bardzo zdrowych ludzi z tym wyjątkiem, że taki organizm sobie z nimi radzi. No a jeśli jest to słabszy organizm to dochodzi do rozrostu. Ale fakt - pozbyć się ich później trudno.
I probiotyki są tu bardzo ważną rzeczą, której przy i po antybiotykach powinno się używać

Re: Kandydoza jelit

: 04 paź 2011, 17:24
autor: leila
a o jakich nazwach probiotykach mowicie na grzybice?
co mogłabym kupic bez recepty jakies tabletki?jakies z czosnkiem?swiad odbytu mam mocny ,smaruje kremami ale nie pomaga od 2 dni