Przełyk i żołądek

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ESka

Re: Przełyk i żołądek

Post autor: ESka » 10 mar 2010, 21:22

michałek1 pisze:proszę o strone z tematem grzybicy przewodu pokarmowego
Tutaj trochę o candida rozmawialiśmy:
viewtopic.php?t=5798&highlight=candida
viewtopic.php?t=6051&highlight=candida

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 10 mar 2010, 21:45

Dopisze się tutaj i poproszę o rade: Otóż boli mnie (ponoć) żołądek. Najbardziej z rana i wieczorem. Jak zjem mam zgagę, a jak nie zjem to mnie lekko ssie i czuje silne kłucia lekko pod mostkiem, az do lewego boku. W sumie to nic nie mogę zjeść, wiec wciskam choćby coś lekkiego, ale się mecze. Brałam ranigast, controloc i piłam gastrosan- nic nie pomaga. Wiem, ze wizyta u gastro konieczna, ale się martwię. Czy ktoś z Was miał coś podobnego? Ze strony jelit nic się nie dzieje.

Dodam, że mi wywaliło brzuch i jest strasznie twardy :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 10 mar 2010, 22:56

jak ssie to chyba wrzody,ale i tak polecam picie siemienia dwa razy dziennie napewno nie zaszkodzi,a troche pomóc powinno, może tez maasz ta kolke jelitową poczytaj może to to, chociaż jak ssie to chyba jednak wrzody,maszeruj do lekarza powodzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 11 mar 2010, 04:57

Ja to się boje gastroskopii, może jest jakaś inna metoda wybadania, czy to wrzody?

[ Dodano: 11-03-2010 ]
Justa1985, ze strony jelit nic nie ma :P obawiam się, że to raczej żołądek...
Obrazek

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 11 mar 2010, 21:02

wiesz co spytaj czy lekarz przepisze Ci IPP i bierz 2 x1 ( nie są drogie ) może być lekarz rodzinny, jak po 7 dniach będzie poprawa to możesz miec prawdopodobnie wrzody, tz wiesz nie na pewno i nie jest to porada od lekarza,ale mój tata wrzodowiec je bierze i mu pomagaja więc pisze bo może Tobie tez pomoga jak się już boisz tak tej rurki :mrgreen:

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 11 mar 2010, 21:21

Dziś wzięłam drugą tabletkę Controloc, jest poprawa... To jednak żołądek :( jak zjem ten lek i znów zacznie bolec, idę do lekarza.
Obrazek

AGJO
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie

Post autor: AGJO » 12 mar 2010, 10:52

Myślę, że badanie (ja wiem, że się boisz, ja też się bałam i też obmyślałam wszystkie sposoby, aby tego uniknąc) uspokoiłoby Ciebie. I dałoby konkretną odpowiedź - są wrzody, albo stan zapalny, albo ich nie ma. Zawsze można je przeprowadzic pod znieczuleniem ogólnym, albo miejscowym.

Z własnych doświadczeń mogę tylko powiedziec, że aby odczuc efekty brania leków osłonowych na żoładek - to trzeba je systematycznie przyjmowac przynajmniej zgodnie z zapisami w ulotkach - czyli przez co najmniej 2-4 tygodnie. Oczywiście na czczo przed posiłkiem 1 godz, albo 1/2 godz. Ja mam efekt z reguły po 3-4 dniach.
Teraz w celu ochorny żołądka, dwunastnicy i przełyku przed skutkami antybiotyków i silnych leków przeciwbólowych po operacji - dostałam Contix40 (dotychczas brałam Controloc40, bo 20 była za słaba) 2 razy dziennie przez 6 tygodni.
Efekt był znowu po 3 dniach, a przed tym poprostu zalewał mnie kwas, zgaga męczyła, czkanie (a brzuch mam po cięciu, więc jest "jazda bez trzymanki"), ból żołądka i rozlewający sie w lewą stronę.

W aptece można kupic bez recepty Controloc20. Więc jak się coś dzieje, to nawet mój gatsrolog mówi, żeby sobie kupic i połykac trochę.
AGJO

michałek1
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: michałek1 » 08 kwie 2010, 17:40

czy ktoś pije NONI?

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 09 kwie 2010, 11:41

michałek1 pisze:czy ktoś pije NONI?
mój chirurg mówi ze to strata kasy jest, w sumie mi sie wydaje,ze to wszystko od nastawienia psychicznego jak człowiek sobie wmówi ze bedzie lepiej to nawet sok marchewkowy pomoze a nie tylko Noni

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”