Leczenie zapalenia żołądka i helicobacter

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: Leczenie zapalenia żołądka i helicobacter

Post autor: taloca » 09 gru 2011, 21:08

Alis pisze:A gasec mogę zmienić na controloc.
tylko, że controloc dużo drożej wychodzi niestety. Ja zamieniłam gasec 20 na nolpazę 40.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 09 gru 2011, 21:10

Ja nadal uważam, że powinnaś pobrać ze 2 tygodnie minimum 40mg. Bo 20 to za mało jest.. :-)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2011, 09:19

Alis pisze:Ale to wtedy na dobre ustąpi i bakteria będzie wytruta??
hm... nie zlikwidujesz bakterii tylko ją zneutralizujesz :wink:
oczywiście ten gasec,nolpaze,IPP czy co tam jeszcze się wymyśli należy brać rano na czczo,tak z pół godziny przed śniadaniem czy innymi lekami .
Też dopisałbym,sprawdź cenę,działanie takie same,za to marketing wielki niektórych leków czy aptek.
Lek z tej grupy stosuję ciągle (STALE<ZAWSZE>codziennie ),od czasu do czasu zmieniając go na inny i naprawdę skończyły się problemy z bolącym żołądkiem.
"Wytrucie" całkowite bakterii wiąże się z antybiotykami,a to już u mnie problem,
wyleczysz jedno przy zniszczeniu drugiego.
Tu powinien ocenić lekarz co warto.
Poza tym,ta bakteria jest często uparta i wraca,więc te leki "neutralizujące" są naprawdę ok.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Tomek0700 » 10 gru 2011, 14:23

po co bierzesz teraz gasec, po antybiotykoterapii? sprawdz czy jest HP i stan zapalny jak nie ma to odloz, inhibilatory pompy protonowej wcale nie sa takie dobre, po cos ten kwas w zoladku jest. Ano po to zeby nie bylo chociazby rozrostu bakterii w j. cienkim...
Ja nadal uważam, że powinnaś pobrać ze 2 tygodnie minimum 40mg. Bo 20 to za mało jest..

Czemu za malo? Alis, wklej wynik gastroskopii i wycinka hist-pat z zoladka. Ile masz + przy zapaleniu zoladka? Trzeba umiejetnie uzywac inhibilatorow - jak bierzesz wieksze dawki masz odwrotny efekt, w sensie, ze nie pomaga a nasila problemy.
Jakie zalecenia sa lekarza z tym IPP? jak dlugo masz to brac?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 11 gru 2011, 16:41

obyty.z.cu pisze:Wytrucie" całkowite bakterii wiąże się z antybiotykami,a to już u mnie problem,
wyleczysz jedno przy zniszczeniu drugiego.
No ja własnie jestem po antybiotykoterapii, także mam nadzieję że bakterią została zniszczoną.

[ Dodano: 11-12-2011 ]
Tomek0700 pisze:po co bierzesz teraz gasec, po antybiotykoterapii? sprawdz czy jest HP i stan zapalny jak nie ma to odloz,
Gastrolog powiedział, że po antybiotykoterapii należy jeszcze przez jakiś czas to brać. No i jak mam sprawdzić czy jest bakteria czy nie, lekarz powiedział że dopiero za pół roku można zrobić gastroskopie i to stwierdzić.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 11 gru 2011, 16:46

Tomek0700 pisze:po co bierzesz teraz gasec, po antybiotykoterapii? sprawdz czy jest HP i stan zapalny jak nie ma to odloz, inhibilatory pompy protonowej wcale nie sa takie dobre, po cos ten kwas w zoladku jest. Ano po to zeby nie bylo chociazby rozrostu bakterii w j. cienkim...
geez Tomek :doh:
wlasnie po to go bierze, ze jesli nadal jest stan zapalny to kwas solny jej tego nie zaogni, zmniejszone wydzielanie HCL pomaga na gojenie się blony sluzowej zoladka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 11 gru 2011, 18:08

Gastrolog powiedział, że po antybiotykoterapii należy jeszcze przez jakiś czas to brać.
Prawda, zapomnialem dopisac. Podkreslajac, ze przez jakis czas - pare tygodni.
geez Tomek :doh:
Slucham? radzisz brac IPP nie wiedzac czy jest stan zapalny czy nie? Po antybiotykoterapii jak najbardziej warto brac troche czasu (zapomnialem to dodac w ostatnim poscie, troche sie zle wyrazilem) Radze przeczytac to co napisalem jeszcze raz. IPP to nie cukierki. Nigdzie nie napisalem zeby odlozyc, gdy jest stan zapalny :doh: Zreszta nawet nie wiesz jak wyglada dokladnie opis zoladku i wynik hist-pat, dlatego poprosilem o wklejenie.
No i jak mam sprawdzić czy jest bakteria czy nie, lekarz powiedział że dopiero za pół roku można zrobić gastroskopie i to stwierdzić.
Czemu za pol roku? jak to wytlumaczyl? Za pol roku to mozna stwierdzic przy tescie z krwi IgG, wydaje mi sie, ze z testu oddechowego powinno juz pokazac. Aczkolwiek moge sie mylic.
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 11 gru 2011, 18:50

Biorę IPP od ładnych paru lat ze względu na ciągłe zapalenie błony śluzowej żołądka i nadżerki. Po prostu bez nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Nigdy nie zastanawiałam się nad skutkami ubocznymi IPP aż do teraz. Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat. Między innymi można w nim wyczytać, że:
"Niedawne doniesienia wskazują na związek pomiędzy terapią lekami zmniejszającymi wydzielanie żołądkowe, przede wszystkim IPP, a częstością zachorowań na infekcje jelitowe spowodowane przez Salmonella czy Campylobacter [13]. Inne doniesienia dokumentują również zwiększone prawdopodobieństwo obecności Clostridium dificile u chorych leczonych IPP [14]. Stąd u pacjentów z tendencją do biegunki, przewlekle stosujących IPP, należy wykonywać badania stolca na obecność toksyn Clostridium difficile. Z tego względu należy też raczej unikać podawania IPP u chorych na
nieswoiste zapalenia jelit. Dodatkowo bowiem należy pamiętać, że nieswoiste zapalenie jelit jest niezależnym czynnikiem sprzyjającym infekcji Clostridium difficile [15]."
Źródło: http://www.anestezjologiairatownictwo.p ... onowej.pdf
U mnie już parę razy próbowano odstawić IPP i zawsze wcześniej, czy później kończy się to niepowodzeniem.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 11 gru 2011, 19:22

taloca pisze:
Stąd u pacjentów z tendencją do biegunki, przewlekle stosujących IPP, należy wykonywać badania stolca na obecność toksyn Clostridium difficile. Z tego względu należy też raczej unikać podawania IPP u chorych na
nieswoiste zapalenia jelit. Dodatkowo bowiem należy pamiętać, że nieswoiste zapalenie jelit jest niezależnym czynnikiem sprzyjającym infekcji Clostridium difficile [15]."
Tak się przysłuchuję dyskusji, bo na całe szczęście helicobacter jeszcze mnie nie dosięgnęło, ale za to z Clostridium difficile mam... miałam mam nadzieję już w czasie przeszłym... do czynienia. Podobno występuje ona po antybiotykoterapiach, a że przeszłam tych w tym roku bogdaj pięć, z czego jedną szesnastotygodniową, a pozostałe długości normalnych, to nie wchodziłam w dyskusje. Ale IPP biorę już od bardzo dawna... i faktycznie, zmaga(ła)m się z clostridium, więc w zasadzie jest możliwe, że to od tego. Jej, dziękuję za tego linka, taloco.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 11 gru 2011, 19:29

Niestety IPP brane długo stwarzają istny raj dla bakterii
Tomek0700 pisze:Slucham? radzisz brac IPP nie wiedzac czy jest stan zapalny czy nie?
Alis wyraźnie w pierwszym poście pisze, że "zdecydowała się leczyć stan zapalny w żołądku" więc tym się kieruję.
Tomek0700 pisze:Radze przeczytac to co napisalem jeszcze raz. IPP to nie cukierki.
dzięki, że mi powiedziałeś, bo bym tego się pewnie nie dowiedziała nigdy :]

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 11 gru 2011, 20:05

Stan ma spowodowany przez HP, przeczytaj raz jeszcze. Skad wiesz, ze po antybiotykoterapii i braniu pare tygodni IPP jest ten stan zapalny dalej?
Spoko, nie ma za co.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 12 gru 2011, 13:14

To ja tutaj może wkleję mój wynik Gastroskopii :
Przełyk-linia Z około 1 cm powyżej wpustu. Jeziorko typowe klarowne. Błona śluzowa antrum pstra. Żołądek kaskadowy. Odzwiernik ziejący. Błona śluzowa opuszki nieco przekrwiona. Część za opuszkowa niezmieniona.
Test ureazowy:dodtani
Wniosek: Zapalenie żołądka i opuszki łagodne
Gastrolog powiedział mi że mam brać Gasec do momentu aż on powie stop. A badania takie jak z krwi czy z kału są niemiarodajne i najlepiej żebym za pół roku zrobiła gastroskopie, bo wtedy najwcześniej można.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 13:24 przez Alis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 12 gru 2011, 19:24

jak sie wytlumaczyl tym, ze za pol roku najwczesniej mozna wykonac kolejna gastroskopie? noo chyba chodzi o to, ze nie moze bo NFZ :) nie bylo pobranego wycinku hist-pat?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 12 gru 2011, 21:38

Tomek0700 pisze:jak sie wytlumaczyl tym, ze za pol roku najwczesniej mozna wykonac kolejna gastroskopie? noo chyba chodzi o to, ze nie moze bo NFZ :) nie bylo pobranego wycinku hist-pat?
Powiedział, że tak się robi najwcześniej. Wycinek był pobrany ale do tego testu na helikobacter a tak nie było potrzeby pobierać.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 12 gru 2011, 21:45

ale czemu najwczesniej? Zeby ocenic czy zapalenie zniklo? czy z jakiegos innego powodu? ja helicobactera usunalem w okolo 14 dni :neutral: a gastroskopie dwie mialem w przeciagu miesiaca. Zaden z moich lekarzy a przeszedlem ich wielu nie stwierdzil, ze gastroskopie mozna robic raz na pol roku :neutral: przeciez niektore os. maja robione pare razy dziennie...

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”