Leczenie zapalenia żołądka i helicobacter

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Leczenie zapalenia żołądka i helicobacter

Post autor: maggie0278 » 14 gru 2011, 19:06

Dla zainteresowanych tematem:
" (...) Według gastrologów, nie należy stosować eradykacji zakażenia H. pylorii tam, gdzie nie ma bezwzględnie potwierdzonej obecności bakterii. "Leczenie zakażenia jest bowiem poważną ingerencją, łączącą się z ewentualnością powstania dysbakteriozy i zaburzeń z tym związanych (grzybica, colitis pseudomembranacea itd.). Może się okazać, że efekty leczenia spowodują więcej kłopotów na skutek działań ubocznych, niż zgłaszane poprzednio dolegliwości - dodaje prof. Łaszewicz (...)".

całość tu:
http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/ar ... 055/1.html
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 21 gru 2011, 10:47

Biorę rano contorloc 40 (w szpitalu mi zwiększyli i powiedzieli że jak dalej mnie będzie bolało to mam sobie do gastrologa jechać prywatnie bo oni też się prywatnie leczą)no i boli mnie brzuch u góry i promieniuje na lewo to na prawo i takie przelewanie słysze i w nocy budzi, a jak zjem to mi trochę lepiej, to chyba dalej jest żołądek?? Dobrze myśle? Może ta bakteria nie została wytruta :cry: :cry: :cry: mój tata mówił że jego kolega wziął antybiotyk i dolegliwości z żołądka minęły, a ja ledwo skończyłam brać i wszystko się zaostrzyło :oops:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 31 gru 2011, 10:25

Nie wiem gdzie zadać to pytanie, ale chyba tutaj pasuje bo pewnie ma to coś wspólnego z zapaleniem żołądka i przerzucaniem żółci do żołądka. Od jakiegoś czasu mam taki problem, że rano nic nie mogę zjeść ani wziąć tabletek ani pić bo zaraz mam mdłości i wymiotuję. Nawet właściwie ciężko jest mi mówić bo też od razu robi mi się niedobrze. Tak jakby każde otworzenie ust powodowało wymioty. Trwa to odkąd wstanę do mniej więcej 12. Później całkowicie przechodzi. Miał ktoś podobnie? może jest na to jakiś sposób. Asamax odstawiłam jakiś czas temu, biorę tylko nolpazę40 rano i metoclopramidum też rano, a właściwie w południe bo rano nie jestem w stanie. I nie wiem co z tym robić może brać nolpazę też na noc tylko czy tak można czy to nie będzie za duża dawka? a może to po prostu moja psychika. Do lekarza oczywiście pójdę jak w końcu znajdę jakiegoś dobrego bo obecnie leczę się tylko u chirurga, który jednak twierdzi, że powinnam pójść do gastrologa bo on nie ma aż takiego doświadczenia w tych sprawach. Co najwyżej może zrobić gastroskopię i przepisać to co i tak już biorę bo nie ma pomysłu co ze mną zrobić dalej.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 31 gru 2011, 11:59

taloca, no ja miałam podobnie, po antybiotykach na HB, też mnie mdliło i na wymioty się zbierało i ogólnie nie chciało mi się jeść. Zrobiłam a raczej zalecono mi diete, tylko kleik i suchary no i teraz jest lepiej, a co do nolplazy to może Ci nie służy mi Controloc powodował wieksze bóle.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 31 gru 2011, 16:58

Alis pisze:no ja miałam podobnie, po antybiotykach na HB,
tylko, że ja antybiotyków ostatnio nie brałam no i nigdy nie miałam helicobacter.
Alis pisze: co do nolplazy to może Ci nie służy mi Controloc powodował wieksze bóle.
to nie jest wina nolpazy bo już biorę bardzo długo i najlepiej właśnie ją tolerują. Po controloc i gasec czułam się gorzej.
Alis pisze:Zrobiłam a raczej zalecono mi diete, tylko kleik i suchary no i teraz jest lepiej
może też spróbuję przez parę dni tylko, że na dłuższą metę nie da się tak pociągnąć.
Dzisiaj to już w ogóle fatalnie cały dzień mi niedobrze :/ spróbuję na noc brać nolpazę dodatkowo i zobaczę jakie będą efekty.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

famona
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: famona » 03 sty 2012, 20:52

Wczoraj zaczęłam wykurzać helicobactera :smile: W końcu :roll: Ostatnio ostro mi doskwierał. Teraz natomiast zaczyna mi dawać popalić leczenie. Pierwszego dnia było mi strasznie niedobrze wieczorem, kręciło mi się w łepetynce i ogólnie byłam mocno skołowana. No nic, pomyślałam. To pewnie przez te wszystkie piguły i pewnie organizm musi się przyzwyczaić. Dzisiaj natomiast koło południa w pracy zaczął mnie pobolewać brzuch. Z lewej strony, tak trochę poniżej żołądka. Potem zaczęły mi się bulgotki, a po powrocie do domu zaczyna mnie męczyć :wc: Ja wiedziałam, że antybiotyki mogą mi rozregulować florę flaczkową, ale nie przypuszczałam, że aż tak szybko :cry: Antybiotyków unikam jak ognia od zawsze. Ostatni raz brałam 14 lat temu (nie licząc chemioterapeutyków tzn. metronidazolu, który brałam w kwietniu). Teraz na Helicobacter biorę Duomox 2x1, Metronidazol 3x2, Controloc 40 2x1 no i Trilac 3x1. Nie wiem. Może zwiększyć sobie dawkę Trilacu. No nie wiem naprawdę co robić :cry: Boję się, że jutro nie będę miała jak iść do roboty, a to byłoby baaardzo niedobrze. W przerwie świątecznej urlop zmienił mi się na zwolnienie (jakieś przeziębienie ostre, bo coś na oskrzelach niby miałam, ale na antybiotyk się nie zdecydowałam, chociaż wykupiłam). W końcu mnie z pracy wywalą jak się wkurzą :smutny:
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 04 sty 2012, 14:30

famona, no ja niedawno też skończyłam kuracje na HB i jeżeli wystąpiły u ciebie takie objawy zaraz na początku no to powinnaś udać się do lekarza jak najszybciej i odstawić antybiotyki, tak bynajmniej mi mój lekarz mówił. A miałaś antybiogram?? I jakie dolegliwości Ci doskwierały??

famona
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: famona » 04 sty 2012, 20:00

Dziś zwolniłam się z pracy, bo siedzenie w niej nie miało najmniejszego sensu. Poza bieganiem co jakiś czas na dłuższe posiedzenie do kibelka strasznie mnie bolała głowa. W domku poszłam spać no i teraz przynajmniej z głową lepiej :smile: Ale jutro do roboty nie idę.
Alis, antybiogramu nie miałam robionego. Miałam 2 gastroskopie z testem ureazowym. Pierwsza w maju - żołądek i dwunastnica bez zmian, test bardzo mocne +++. Gastroenterolog do którego wtedy chodziłam stwierdził żeby może poczekać jeszcze z eradykacją (pomimo dolegliwości, bo byłam jakoś niedawno po sporej dawce metronidazolu). Druga gastroskopia już w MSWiA 2 grudnia. Dwunastnica w porządku, ale zapalenie żołądka owszem wyszło. Znowu test bardzo mocne +++ (barwił się na mocno różowy kolor w ciągu niecałych 10 minut).
Dolegliwości związane z bakteryją :evil: miałam już od długiego czasu. No i niestety się nasilały. Głównie ssanie w żołądku i mdłości na głodniaka (i nie tylko). Czasem aż mi się słabo robiło. Natomiast po jedzeniu, nawet najmniejszym, czułam jakbym się obrzydliwie obżarła + straszne wzdęcia no i bóle w górnej części brzucha.
Jutro pójdę do lekarza. Tylko się zastanawiam czy do rodzinnego, czy zadzwonić do MSWiA do poradni. Mam nadzieję, że do tego czasu jakoś wytrzymam :smutny:
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 12 sty 2012, 19:52

Mam takie pytanie, otóż czy to prawda, że przed wykonaniem gastroskopi żeby sprawdzić czy HB została wytruta (po kuracji antybiotykowej) nalezy odstawić na 2 tygodnie przed badaniem inhibitory pompy protonowej, w moim przypadku Gasec ???

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 03 lut 2012, 20:16

czy mozna brac Ranigast na wrzody?czy w przypadku cu raczej contix 40 mg?pare dni temu ból był typowo wrzodowy i teraz wrócił
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 08 lut 2012, 13:09

Bardzo proszę o pomoc!!! Mam dalej dolegliwości ze strony żołądka. Pewnie bakteria nie została wytruta i chciałam teraz zrobić antybiogram ale obdzwoniłam wszystkie labolatoria na pomorzu i nikt nic nie wie, czeski film. Jeżeli ktoś miał taki antybiogram to gdzie go wykonywał, czy to było z materiału pobranego podczas gastroskopii??

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Tomek0700 » 08 lut 2012, 13:44

Alis, trzeba sprawdzic czy jest bakteria czy nie. Ja mialem HP, wytrulem i mi to w ogole nie pomoglo. I tak antybiogram robi sie z materialu pobranego podczas gastroskopii. Czy mozna inaczej to juz nie wiem.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 08 lut 2012, 17:31

Tomek0700 pisze:wytrulem i mi to w ogole nie pomoglo
jak to nie pomogło, masz dalej dolegliwości ze strony żołądka, cyzm to leczysz??

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Tomek0700 » 08 lut 2012, 19:50

Nie mam, mimo, ze mam stany zapalne tam. No, nadmierne odbijanie ale o tym wiesz. Ale nie przeszlo mi po eradykacji hp tylko po "leczeniu sie" po swojemu a bylo to okolo 4 miesiace po eradykacji.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 11 sie 2012, 11:26

Mam dalej dolegliwości ze strony żołądka, co zjem to mnie boli, ciągle mi sie odbija jedzeniem, najbardziej dokuclziwe jest to w nocy. Leki ipp na mnie nie działają, te co mają polprazol w składzie;gasec, controloc, contix, nolplaza, panzol, polprazol, ipp, z kolei emanera i lanzul wywołują biegunki więc musiałam odstawić :smutny: :smutny: :smutny: co w takiej sytuacji mam zrobić, skoro mam dokuclziwe dolegliwości, helicobacter wytruta a żołądek boli bardziej niż przy bakterii :smutny: :smutny: :smutny:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”