Wzdęty brzuch.

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zeniu
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Wzdęty brzuch.

Post autor: Zeniu » 05 gru 2011, 20:04

Dzień dobry. Piszę do Was z dość nietypową dolegliwością. Otóż od blisko trzech lat zmagam się z uczuciem wzdętego brzucha po lewej jego części. Przez cały czas czuję jakby po lewej stronie miał jakiś balon. Objawia się to przede wszystkim notorycznymi wzdęciami (nie ma dnia ani sytuacji kiedy by odpuściły) O ile w domu jest to jeszcze do przyjęcia o tyle między ludźmi a zwłaszcza w miejscu cichym są to dla mnie prawdziwe męczarnie. Dodam, że miałem robioną gastroskopię oraz usg brzucha i wszystko jest w porządku. Niestety tylko z medycznego punktu widzenia. Miał ktoś podobne problemy? Jestem cały czas na diecie, dodam także, że często pojawia się także stolec ze śluzem i niepełne wypróżnienia. Nie wiem co to może być.

Pozdrawiam.

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Wzdęty brzuch.

Post autor: Piciu » 06 gru 2011, 17:18

Zrób badania w stronę posiewu ze stolca, czy czasami nie masz w jelitach nieproszonych gości czyli dysbioza jelit, grzyby- Candida, drożdżaki i patogenne bakterie, pasożyty - zwłaszcza Lamblie i inne.
Możliwe że występuje u Ciebie nietolerancje na gluten, a także na produkty mleczne zawierające laktozę.

Zeniu
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Post autor: Zeniu » 08 gru 2011, 19:23

Gdzie wykonuje się badania na posiew stolca? Trzeba jakieś skierowanie?

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 08 gru 2011, 23:20

Idź do lekarza rodzinnego, powiedz o swoich problemach zdrowotnych, a także, że chcesz mieć zbadany stolec pod kątem grzybów, bakterii itd. Nie pamiętam dokładnie jak wygląda sprawa z Lamblią, gdyż cysty w kale ciężko czasami znaleźć i trzeba bodajże parę razy podchodzić do badania stolca w kierunku tychże cyst,lecz wiem że w krwi można znaleźć przeciwciała.

Lekarz powinien dać ci skierowanie do laboratorium. Jeżeli nie da, to można iść prywatnie do laboratorium.

tbanaszek1989
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: tbanaszek1989 » 16 cze 2013, 19:05

u mnie naprzykład ostatnio była włączona Cyklosporyna - Equoral i teraz czuje po tym leczeniu ze mam wzdęty brzuch lecz tylko wieczorem , bo cały dzień mam spokój , a jak się wieczór zbliży to niestety musi być coś rozkurczowego , czuje że mi sie gazy w jelitkach zbieraja i jestem napełniony .. miał może ktoś też tak ?? dodam iż to tylko w nocy bo wdzień normalnie funkcjonuje ...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 16 cze 2013, 21:04

Ja od ponad 3 tygodni mam ten sam problem ale łączę go z braniem Hydrocortisonum. W szpitalu dostawałam kroplówki rozkurczowe w domu jest jakiś koszmar. Nic nie pomaga ani Simetigast forte ani Duspatalin retard ani leki rozkurczowe. Normalnie czuje się jak w 9 miesiącu ciąży. W moim przypadku dochodzą jeszcze problemy z zaparciami. Zeniu, a jak u Ciebie z wypróżnianiem?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”