Zgaga

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Zgaga

Post autor: Toscania » 27 lut 2012, 21:16

Od jakiegoś czasu męczy mnie zgaga, najpierw regularnie co kilka dni, teraz już codziennie i to z takim natężeniem, że w nocy spać przez nią nie mogę, a w dzień ledwie dycham z powodu tego palenia w klatce. Co najdziwniejsze największą "masakrę", łacznie z zarzucaniem treści pokarmowej przeżywam po zwykłej, gorzkiej herbacie. Zapalenie żałądka i dwunastnicy mam od jakiegoś czasu non stop z różnym nasileniem, ale to niestety wina NLPZ bez których moje stawy są sztywne. Właśnie chwilowe odstawienie NLPZ mnie do łóżka położyło, wczoraj zaliczałam nawet z tego powodu szpital. Leki co trzeba dostałam ale żeby szybko uciekać to już o zgagę nie dopytałam. Jak sobie radzicie oprócz diety z tym paskudztwem? Rennie, ranigast, manti czy wystarczy raczej sam controloc albo jakiś inny cudowny sposób?

P.S. Zioła odpadają, bo reaguje na nie fatalnie, a pomysł wujka google z orzechówką na zgagę rozbawił mnie do łez-ja tu racjonalnego rozwiązania szukam :wink:
http://crohnzone.blox.pl/html

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Zgaga

Post autor: Cinimini » 27 lut 2012, 21:27

Nie do końca potrafię odróżnić zgagę od podrażnienia żołądka, ale mi ostatni pomógł IPP. Jem całe garści tabletek - sterydt, antybiotyki i żołądek nie wytrzymał. Łyk herbaty był dla mnie jak przełknięcie kamienia, pożaliłam się mojej dr i zaleciła mi na noc i na pół godz. przed śniadaniem właśnie IPP. Przeszło po ok. 3-4 dniach, po tygodniu zmiejszyłam dawke na jedną tebletkę rano.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽

Post autor: Toscania » 27 lut 2012, 21:39

Też doprawiona lekami jestem, bo łykam garściami i w sumie dałaś mi do myślenia Cini czy u mnie to napewno zgaga, czy taki bonus podrażnieniowy, bo w sumie na controlocu aż takiej jazdy nie miałam...

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 lut 2012, 21:57

możesz rzucić okiem na ten temat viewtopic.php?t=4316&highlight=zgaga coś tam znajdziesz :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽

Post autor: Toscania » 27 lut 2012, 22:19

THX :wink: przejrzałam wcześniej tylko brakowało mi mimo wszystko informacji jak sobie z tym paskudztwem radzić

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: emi306 » 28 lut 2012, 09:46

Mam ten sam problem, zwłaszcza zarzucanie pokarmu i kwaśny smak, herbatę piję sporadycznie, do posiłków przegotowana woda, zero kawy, najszybciej pomaga mi gaviscon w tabletkach. Faktycznie, jak w reklamie :roll: działa natychmiast. Może zrezygnuj na jakiś czas z herbaty.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”