Jelita? Żołądek?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Jelita? Żołądek?

Post autor: krul » 18 mar 2012, 21:23

Nie bijcie, nie wiedziałem gdzie, więc robię tu i proszę o ew. przeniesienie, bo w tym tygodniu będę szedł na gastro prywatną + zrobię ładnie morfologię, usg i rtg.

Więc opiszę moje dolegliwości.

Boli mnie brzuch, do tego chyba jelita, bo czuję je na dolnej partii pleców + wzdęcia, brak gazów, zaparcia, ból gardła, strasznie szybko wysychająca jama ustna, ból głowy (zazwyczaj prawa połówka), zmęczenie ogólne, brak apetytu. Miałem morfologię i USG jamy brzusznej - wyszły okej. Ale tutaj kolejny problem - nie wiem czy to przez wzgląd na moją fizyczność (180cm, 60kg, ale jestem STRASZNIE chudy) czy na co, ale gdy np. gazy idą w jelitach i je rozpychają, to podnoszą mi je tak, że widać to aż na brzuchu, w postaci małych górek, które po naciśnięciu palcem znikają. Dodatkowo - od jakiegoś miesiąca zacząłem odczuwać zimno w kończynach (nigdy tego nie miałem). Jedyną chorobą, jaką przechodziłem była odma opłucna samoistna, skończyła się operacją i usunięciem górnego szczytu lewego płuca.

A co do bólu brzucha - zazwyczaj w podbrzuszu lewym (czuję twardość wtedy, tak jakby jelito pęczniało) choć zdarzają się też w innych miejscach.

Pchać się na kolonoskopie też? Czy np. pasaż jelit?
Pozdrawiam

#edit - dziś się ważyłem, 5kg straciłem.

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Re: Jelita? Żołądek?

Post autor: krul » 18 mar 2012, 22:22

Jak? Zazwyczaj to przewlekły i tępy ból. Czasem kłuje, czasem piecze.

Dolegliwości może i nie, ale wolę wykluczyć wszelakie możliwości, aniżeli się zamartwiać, tym bardziej, że to już pół roku trwa.

A w przeciągu jakiego te 5kg - miesiąc.

Zaparcia jak dla mnie - brak stolca w okresie tygodnia, dwóch. Gdy już dochodzi do wypróżnienia, jest niepełne, czuje zaleganie w jelitach.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 18 mar 2012, 22:22

Mi co chwilę w szpitalu robili morfologię i usg, nic to nie wykazywało. Męczyłam się z tym pasażem jelit. Moim zdaniem kolonoskopia i gastroskopia są nieuniknione nawet jeśli, jelito jest zdrowe, to skoro masz takie dolegliwości to naprawdę warto wykonać te badania i przynajmniej będziesz miał jasność.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 18 mar 2012, 22:31

Tzn. morfologię miałem podstawową, zrobię dodatkowo próby wątrobowe, cukier, tarczycę i CRP czy jak to się tam nazywa, a na gastro żeby nie czekać 3 miesiące to prywatnie pójdę, przy okazji chyba USG jest w cenie. No cóż.

No i ból w klatce mam, tzn. po stronie operowanej i nie wiem czy to przez to, czy przez stres czy jeszcze przez coś innego. :P

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 18 mar 2012, 23:28

krul pisze:Tzn. morfologię miałem podstawową, zrobię dodatkowo próby wątrobowe, cukier, tarczycę i CRP czy jak to się tam nazywa, a na gastro żeby nie czekać 3 miesiące to prywatnie pójdę, przy okazji chyba USG jest w cenie. No cóż.

No i ból w klatce mam, tzn. po stronie operowanej i nie wiem czy to przez to, czy przez stres czy jeszcze przez coś innego. :P
No to koniecznie to badanie krwi plus OB, ale mówię nie zawsze krew i usg wskazuje chorobę, także najpierw może zrób gastroskopie to nie jest jakieś bardzo inwazyjne badanie, fakt nie przyjemne ale może ten ból w klatce od żołądka, bo mam właśnie znajomą, która też miała ból w klatce od dolegliwości żołądkowych. Także najpierw te badania zrób a potem będziesz myślał co dalej.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 19 mar 2012, 09:02

_Ray_ pisze:?
chyba nie rozumiem przesłania w znaku.

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 19 mar 2012, 14:31

lewe płuco. miałem usuwany górny szczyt lewego i kawałek opłucnej, bo się zapadło.

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 24 kwie 2012, 16:03

Miałem gastro, wyszedł stan zapalny żołądka i dwunastnicy. W krwi podwyższone eo (alergia lub pasożyty) i żelazo, o prawie sto jednostek. Gastrolog kazał zrobić kolonoskopię.
Btw. miewał ktoś np. tak jakby 'zapalenie pęcherza'? Bo czasami muszę i ponad 10 razy iść do wc, pomimo tego, iż nie piję. No i chyba mam coś ze spojówkami, bo pieką i strasznie wysuszony, a oprócz tego uciążliwy katar.

Swoją drogą, co by mi nie wyszło - wiem, że będzie to coś związanego z postacią zaparciową, bo znów mnie złapało i boli.

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 24 kwie 2012, 18:48

boli mnie czasem jelito i mam puste parcie przy siknięciu, ale to czasami.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”