Przetoka odbytniczo - pochwowa

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Przetoka odbytniczo - pochwowa

Post autor: Natuśka » 07 mar 2013, 16:00

Egzistenz pisze:wiem, że to brzmi okropnie, ale sprawdzałaś jaki to ma zapach?
Egzistenz, :lol: Jesteś okrutna :p
Ale taki był- okropny... :neutral:

W sensie ostatnio tak miałam w czasie wakacji... Dzwoniłam do lekarza, ale był na urlopie. Miałam iść w Kaliszu, ale za późno się za to zabrałam. Okresowo infekcje i tego typu (przetokowe) dolegliwości pozostają. A nawet jeśli coś mi tam leci nie stąd , skąd powinno to nie zawsze charakteryzuje się jakimś specjalnym zapachem... :neutral:
kasinp pisze:Ale znaleźli u Ciebie
Raz ją namierzyli, teraz okresowo odczuwam jej obecność. Nie chwaląc sobie: dawno nic się nie działo...
kasinp pisze:dobrze ze bezgłośne bo to dopiero byłby czad gdzies na ulicy albo w sklepie...
:doh: Już sobie to wyobraziłam... :neutral: :p
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 mar 2013, 19:59

kabsip zrób sobie wlewkę z barwnika np błękitu metylenowego, a do pochwy włóż tampon.
Sprawdź w necie czy nie ma drażniącego efekty, ale mojej pamięci nie. Tylko nie pamiętam w jakim stężeniu, ale to łatwo sprawdzić. Mnie tak wolno chodzi komputer, że sprawdzenie czegokolwiek zajmuje godzinę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 08 mar 2013, 12:06

Mamcia, dzięki może to jest jakaś myśl.

takajedna
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: takajedna » 09 mar 2013, 22:02

kasinp pisze: Mam przetoke odbytniczo pochwową , na MRI nie znaleziono na kolonoskopii nie znaleziono. Ostatnio przy biegunkach kał podciekał mi właśnie przez pochwę
Ja ze swoją przetoką odbytniczo - pochwową żyłam ponad dziesięć lat. Nikt jej nigdy nie widział podczas kolonoskopii ani innych badań. Było to dla mnie bardzo uciążliwe, bo uciekały przez nią gazy i kał. Gdyby nie kolejna przetoka, tym razem odbytnicza z której dosłownie się lało, pewnie dalej bym z nią żyła. Nikt mi nie wierzył, że ona jest. Podczas usg doodbytniczego, przetoka odbytnicza była widoczna, a ta do pochwy dalej gdzieś się ukrywała.
Teraz jestem 7 miesięcy po operacji. Przetoka odbytnicza jest super zrobiona. Przetoka z odbytu do pochwy już po 2 miesiącach zaczęła się odnawiać. Na razie uciekają mi przez nią tylko gazy ale niestety daje częste infekcje pochwy. Taka jest wredna. Lekarz powiedział mi,że trzeba będzie ją zoperować raz jeszcze. No bo jak z nią żyć ??

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 10 mar 2013, 10:44

takajedna, widzę że nie tylko ja mam taki problem , że mam coś a nikt tego nie widział .... i weź tu wierz takiej jednej co przychodzi do lekarza i gada ze ma a nie ma , do psychiatry z nią :P
tak mam przetokę widmo , na szczęście nie tylko ja się z tym zmagam...chociaż ktoś mnie rozumie..

Karola
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Karola » 11 mar 2013, 13:35

Ja rozumiem bardzo dobrze. Na badaniach też nic nie widać. Lekarze mi poprostu wierzą, ale i tak nie widzą co z nią zrobić. Leczenie biologiczne podobno nie pomoże a operacji nie chcą zrobić. Do czerwca mam świadczenie rehabilitacyjne a później chcę na rentę iść bo jak tu normalnie funkcjonować. Mam zbiornik j-pouch a z niego się leje wciąż praktycznie. Jak mam zwarty kał to ok nie wychodzi, ale mam wciąż biegunki pomagaja tylko tabletki przeciwbiegunce ale nie chce ich wciąż brać bo wkońcu moga przestać działać. Mówili mi że jest dużo kobiet które z tym żyją i ok moę byc na rencie mogę siedzieć wciąż w domu ale ile można. Chcę zajść w ciąże mieć dziecko i móc normalnie na spacer z nim iść. Aktualnie tylko na spacery 20 minut wychodzę z psem i powrót do domu. Kąpie się czasami po 7 razy dziennie jak mi przeleci bo cała brudna nie lubie chodzić. Pochwa podrażniona boli i czuje jak mi to wyżera wnetrzności. Stosuje po kąpielach żel intymny żeby nie bolało, ale chcę wkońcu cos z tym zrobić a lekarze nic nie sugerują. Straszne życie. Miło słyszeć ze ktos jeszcze się z tym boryka. Jak funkcjonujecie z tym?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”