Wzdęcia po świeżym chlebie?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
marcin87
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Wzdęcia po świeżym chlebie?

Post autor: marcin87 » 23 lip 2012, 17:07

Od kilku miesięcy mam problemy ze wzdęciami, szczególnie wieczorem. Długo nie mogłem dojść jaki jest powód. Po kilku wizytach u lekarzy i braniu różnych leków, w końcu zacząłem prowadzić dziennik tego co jem (co słabo mi zresztą szło :) ). Już wcześniej zauważyłem że problem znika gdy nie jem pieczywa, bałem się że mam celiakię, albo coś podobnego. Ostatnio zauważyłem jednak że po nieświeżym, kilkudniowym pieczywie wszystko jest w porządku.
Czy to możliwe że nie toleruję świeżego chleba? Czy ktoś miał podobne problemy? Jakie mogą być przyczyny?

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: Wzdęcia po świeżym chlebie?

Post autor: malapkasia » 23 lip 2012, 21:17

a jesz pieczywo zawsze z tej samej piekarni ? :roll:
bo ja np. :oops: zawsze kupuje od tego samego piekarza ten sam rodzaj chleba, już tak kilka lat :D i ostatnio z mama tak gazowałyśmy.. przyszedł brat z ojcem i wieczorem i tez mówią ze gazują :| i doszliśmy ze za dużo musieli dać do chleba "kwasu"... bo mało kiedy, żeby się tak zdarzało :]
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Żaneta
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Żaneta » 23 lip 2012, 21:30

Hej.
Świeże pieczywko chociaż pyszne, jest ciężkostrawne, stąd mogą wynikać problemy z układem pokarmowym, bo długo tam zalega, fermentuje i zakwasza organizm. Niekoniecznie musi to być nietolerancja :)
:)

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 23 lip 2012, 21:42

malapkasia pisze:a jesz pieczywo zawsze z tej samej piekarni ?
Zazwyczaj tak. Kupuję w piekarni więc zawsze jest z tego samego dnia, czasem jeszcze ciepłe.
Żaneta pisze:Świeże pieczywko chociaż pyszne, jest ciężkostrawne, stąd mogą wynikać problemy z układem pokarmowym, bo długo tam zalega, fermentuje i zakwasza organizm.
właśnie nad tym się zastanawiałem

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 23 lip 2012, 21:45

święta, choć bolesna zasada mojego taty: nigdy nie jedz ciepłego pieczywa/ciasta/placka zwał jak zwał :]
sprawdź jeszcze, czy wywołuje gazy zawsze dokładnie to samo pieczywo w takim razie :] chleb i chleb to roznica ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 23 lip 2012, 22:30

malapkasia pisze:święta, choć bolesna zasada mojego taty: nigdy nie jedz ciepłego pieczywa/ciasta/placka zwał jak zwał
to też zasada mojej babci. Zawsze mi mówiła nie jedz ciepłego chleba bo brzuch Cię będzie bolał ;)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 23 lip 2012, 22:47

dzisiaj wcinałam świeżutki chlebek i od kilku godzin gazuje i gazuje, coś w tym musi być, ale czerstwy jest niesmaczny. :smutny:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 24 lip 2012, 08:57

malapkasia pisze:nigdy nie jedz ciepłego pieczywa/ciasta/placka zwał jak zwał
Ciepłego nie jem, tylko taki ledwo co wystudzony :)
nataliak71 pisze:dzisiaj wcinałam świeżutki chlebek i od kilku godzin gazuje i gazuje, coś w tym musi być, ale czerstwy jest niesmaczny.
da się przyzwyczaić :)
a do tego można zaoszczędzić kupując chleb z przeceny :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”