wymioty!bóle rano!szpitalPOMOCY

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Olcia24
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

wymioty!bóle rano!szpitalPOMOCY

Post autor: Olcia24 » 26 lip 2012, 18:28

Slchajcie w Was moja ostatnia nadzieja...Od trzech tyg mam bole brzucha glownie rano po załatwianiu (kupka) mam biegunki w ciagu dnia ale bole są takie ze doprowadzają mnie do wymiotow. wyladowalam dwa razy w szpitalu, zasiolona kroplowkami po 2 dniach wyszlam do domu jednak w domu znow sie zaczynalo i teraz jestem trzeci raz na oddziale. badania robią i rozkladają rece wszystko w normie stanu zapalnego nie ma i CU w remisji a ja pytam skad te bole w brzuchu i wymioty!?? do tego dzis zaczelam krwawic z pochwy, okres mialam 20 dni temu i nigdy nie zdazylo mi sie aby znow dostac po takim czasie. Co sie ze mną dzieje? dodam ze bylam badana przez psychiatre i z glowa mam wszystko wporzadku i nic nie wskazuje na problemy psychosomatyczne. co ja mam zrobic? gdzie jechac? dzwonilam do dr Landowskiego ale jest na urlopie i polecił dr wypych ale gdzie jej szukac. Leze tu w szpitalu w slupsku i nic nie robia mam tylko diete-suchary! po ktorych i tak zwracam rano i trzyma mnie to tak do 15 potem po kroplowkach troche ustaje ide pod prysznic i goraca woda łagodzi bol. Stac mnie na leczenie gdziekolwiek tylko nikogo nigdzie nie znam. POMÓZCIE MI!!!

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: wymioty!bóle rano!szpitalPOMOCY

Post autor: kalka_96 » 26 lip 2012, 19:28

a badanie na wszelakie bakterie, pasożyty itp. były? a z krwawieniem to najlepiej od razu do ginekologa, nie ma na co czekać.
a byłaś u swojego gastrologa?

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 26 lip 2012, 19:41

Tak byłam u mojego lekarza gastroenterologa i przepisał mi zastrzyki przeciwbolowe i inne przeciwzapalne bo do tej pory bralam asamaks powiedzial ze to nie jest przypadłosc gastro i on nie potrafi mi pomoc:( mialam robione badania na te pasozyty z kalu i nic nie wyszlo...usg tez czysto w brzuchu ale nie wiem czy to takie wiarygodne było...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 26 lip 2012, 20:12

kalka_96 pisze: a z krwawieniem to najlepiej od razu do ginekologa, nie ma na co czekać.
dokładnie, bo przyczyna może być jakakolwiek, chociażby ciąża - może nawet pozamaciczna.
Nie straszę bynajmniej ale miałam taki epizod w moim życiu, że krwawienie nastąpiło w 3 tyg.po ostatniej miesiączce, bóle brzucha miałam masakryczne, wymiotowałam i cały czas było mi niedobrze a do tego poziom Beta HCG rósł w szybkim tempie. Podejrzewano ciąże pozamaciczną bo nawet na USG nie było widać ciąży.
Okazało się, że moja ciąża była baaaardzo świeża, taka świeżynka :wink: i tak tydzień byłam na obserwacji, już mnie straszyli, że laparoskopowo będą jajowody czyścić a tu po tygodniu - pokazał się zarodeczek.
Moja Zuzia :roll:
Ważne jest, że ja na jelita nie choruję i każdy przypadek inny, więc jeśli możesz to wybierz się do ginekologa.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 26 lip 2012, 20:30

Olcia24, czy robili Ci jakiekolwiek badania prócz morfologii?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 26 lip 2012, 20:57

MIalam robiona rok temu kolonke i wyszlo CU teraz mialam gastro i zoladeczek czysty, teraz czuje sie lepiej jem suchary a jutro bede nimi wymiotowac i zwijac sie z bolu przy wyproznianiu. nie wiem czemu tak sie dzieje...

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 26 lip 2012, 21:05

Nie wiem czy to ciąza ale wydaje mi sie ze raczej nie. Mam 2 coreczki wiec wystarczy. jednak chyba wolalabym zeby to byla ciaza niz jakas inna choroba albo utajnione zaostrzenie...nie wiem co mam myslec. Juz mi sie plakac chce, siedze tu w szpitalu i nic mi nie mogą pomoc, bezsilnosc i zgryzota mnie dopada!!!!!

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 26 lip 2012, 21:05

Olcia24 pisze:dzwonilam do dr Landowskiego ale jest na urlopie i polecił dr wypych
z Wypych:

można umawiać sie w Eter-Medzie na ul. Żabi Kruk 058 320 26 00

można też łapać w Akademii - tel. na o. gastroenterologii: 058 349 25 13

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 26 lip 2012, 21:08

martita jak ty to wytrzymałas? ja musze brac kroplowki zeby sie nie odwodnic. boje sie ze umre, i co samo ci przeszlo?

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 27 lip 2012, 12:42

martita ja raczej nie mam szans na biologię leze w szpitalu i nic mi nie dają zadbych lekow nawet asamaksow nie biore bo boja sie ze bede zygac po nich i tylko czopkami sie ratuje. Tak ja tez wole miec zaostrzenie z biegunkami niz z takimi bolami i wymiotami. Nie wiem co mam ze soba zrobić gdzie szukac pomocy?

[ Dodano: 27-07-2012 ]
chciałąbym lezec w gdansku na akademii tam gdzie powinnam tam jest opieka dietetyka i psychologa i byloby mi lzej nnikt by nie uwazal ze symuluje albo co gorsza wymuszam....koszmar jakis. Boze niech to sie juz skonczy,,,,przygarnijcie mnie tam do gdanska a odwdziecze sie!

martita czy tobie nie zrobily sie jakies zwezenia w jelitach z tego powodu, bo ja czasami mysle ze mam jakies zapchane te jelito i ono nie puszcza pokarmu ale załatwiam sie na maksa rzadko jak uda sie cos strawic wiec chyba to u mnie odpada.
a w badaniach histopatologicznych z kolonki wyszo ze WZJG niewykluczone wiec ja czasamii sie boje ze mam CROHNA a nie CU....

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 27 lip 2012, 14:46

Olcia24 pisze:dodam ze bylam badana przez psychiatre i z glowa mam wszystko wporzadku i nic nie wskazuje na problemy psychosomatyczne
To tak jak w szpitalach w Gdyni i Gdańsku pierwsze co to psychiatra.

Olcia24 pisze:chciałąbym lezec w gdansku na akademii tam gdzie powinnam tam jest opieka dietetyka i psychologa i byloby mi lzej nnikt by nie uwazal ze symuluje albo co gorsza wymuszam....koszmar jakis. Boze niech to sie juz skonczy,,,,przygarnijcie mnie tam do gdanska a odwdziecze sie!
O maskara ja tam leżałam, żadnych badąń nic nie robią i ciągle psychiatre wmawiają, nigdy więcej Gdańsk...

A tak w ogóle to powinni ci zrobić całą endoskopie, może coś w cienkich siedzi. Diagnostyka to podstawa.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 27 lip 2012, 17:30

Ja juz byłąm badana przez psyhiatre i wykluczył podłoże głowy, wiec juz chyba dadza mi spokoj ale nawet mimo to to moze troche roznowa by mnie uspokoiła. sama nie wiem gdzie szukac pomocy bo takiej bardzo potrzebuje, nie moge przeciez caly czas brac kroplówek i siedziec w szpitalu.
Dzis ordynator powiedział ze gdybym chciala skierowanie do innego szpitala to nie mna sprawy i chyba go poprosze wkoncu do szczecina. Tylko czyu tam od razu mnie przyjmą>?

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 01 sie 2012, 16:25

Słuchajcie, nie odzywałam sie bo nie było kiedy, otoż JESTEM W SZPITALU w szczecinie i robią badania jak zwykle głodówka i dieda lekkka a ja nadal mialam nudnosci i wymioty samą zolcią. W gastroskopi wyszlo mi dzisiaj ze mam za dużo zolci!!!!! ale skad to sie wzielo???

aaggaa
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie

Post autor: aaggaa » 02 sie 2012, 16:24

też tak miałam :( straszna dolegliwość :( współczuję Ci szczerze ja z tym g****m walczę od roku,

zwykle refluks żółci jest spowodowany niedomykaniem się odźwiernika

w ostatniej gastro sprzed miesiaca niw wyszedł refluks ani żółć ale ja czuję często jak mi się żółcią odbija :(

mogę Ci polecić lek Iberogast jeśli możesz go zażywać, ostatnio mam jakis nawrót, żołądek bolał wczoraj strasznie,
mama kupiła mi ten lek w kroplach zażyłam dziś 2x i jest jakby lepiej

z tego co czytałam na różnych forach refluks żółciowy zwykle związany jest ze stresem, zalecają leki antydepresyjne

ja ostatnio zaczynam się do nich przekonywać i chyba zaryzykuję i pozażywam jakiś czas
bo już mi siadają nerwy przy tej chorobie :(

dobija mnie też niska waga (45kg) a przy każdym nawrocie co przytyje odrobinkę to znów w dół:(

jakie Ty masz zapisane leki?

pozdrawiam, trzymaj się :)

Olcia24
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 03 sie 2012, 16:29

dzieki ze odpisałaś, moze własnie ja tez to mam bo pasaz przeszedł normalnie, mam nadzieje ze postawia jakas diagnoze i dadzą leki i do domu mnie wypuszcza bo oszalec idzie w tym szpitalu. Dostaje jakis lek w kapsułkach i chyba działa bo narazie nie wymiotuje, ale dopiero od dzisiaj zaczynam jesc w miare normalnie.
Dodoam ze biore tylko asamaks 3/2tbl i zawsze rano brzuch boli mnie strasznie latam do 7 razy :wc: pozniej przechodzi i juz nie wymiotuje.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”