candida albicans w kale wzrost obfity +++ czy należy leczyć

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aaggaa
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie

candida albicans w kale wzrost obfity +++ czy należy leczyć

Post autor: aaggaa » 02 sie 2012, 15:44

witajcie odebrałam niedoawno wyniki badania kału, pasożytów brak, natomiast wyszło :

candida albicans - wzrost obfity+++ czy takie zmiany należy leczyć? jak uważacie?

pani dr. gastrolog zapisała mi flucofast 1x100mg przez 14dni

zastanawiam się czy zacząć już leczenie, od kilku dni mam jakiś nawrót zapalenia żołądka i okropnie mi to dokucza...
(zdiagnozowane rok temu żółciowe zapalenie i silny srefluks żółci, miesiąc temu miałam kontrolę i refluksu niby już nie ma, żółci podobno też brak, ale stan zapalny jest nadal :(

mam również prawie stale podwyższona blilirubinę od 1,45 do 2,3 na razie stawiają na z. Gilberta, ale ja jakoś wątpię :(

boję się, że lek jeszcze bardziej podrażni mi żołądek i wpłynie źle na wątobę

czy ktoś miał zdiagnozowaną grzybicę na podobnym poziomie? czy leczenie przyniosło rezultat?

z góry dzięki za jakąkolwiek radę

pozdrawiam:)

[ Dodano: 04-08-2012 ]
plisss odezwijcie się czy leczyliście grzybicę, lekarze różnie mówią a ja nie wiem juz kogo mam słuchać :(((

Uriel
Debiutant ✽
Choroba: CD

Re: candida albicans w kale wzrost obfity +++ czy należy leczyć

Post autor: Uriel » 15 sie 2012, 13:00

Ja mam podobny problem. Jeszcze zanim zdiagnozowano u mnie CD, w X 2011 r., wykryto u mnie wzrost zlewny Albicans i średnio obfity Glabrata. Od wielu miesięcy jestem na sterydach (Encorton), a moja gastro twierdzi, że u mnie grzyby są komensalami i że dopóki nie mam nigdzie pleśniawek, to nie jest źle. Podejrzewam jednak, że nie chciała mi dokładać antybiotyków na grzyby do prednizonu i salazopiryny, tym bardziej, że mam podwyższone próby wątrobowe (dwa podejścia z Imuranem, brak tolerancji na Azę; leczenie infekcji gronkowcem złocistym antybiotykiem makrolidowym z Nystatyną w osłonie; Salazopiryna też mogła tak podziałać na wątrobę). Boję się, co to będzie, jak mi jeszcze grzyby wyjdą z uśpienia.

Pozdrawiam,

U. v. L.

[ Dodano: 15-08-2012 ]
Ja mam podobny problem. Jeszcze zanim zdiagnozowano u mnie CD, w X 2011 r., wykryto u mnie wzrost zlewny Albicans i średnio obfity Glabrata. Od wielu miesięcy jestem na sterydach (Encorton), a moja gastro twierdzi, że u mnie grzyby są komensalami i że dopóki nie mam nigdzie pleśniawek, to nie jest źle. Podejrzewam jednak, że nie chciała mi dokładać antybiotyków na grzyby do prednizonu i salazopiryny, tym bardziej, że mam podwyższone próby wątrobowe (dwa podejścia z Imuranem, brak tolerancji na Azę; leczenie infekcji gronkowcem złocistym antybiotykiem makrolidowym z Nystatyną w osłonie; Salazopiryna też mogła tak podziałać na wątrobę). Boję się, co to będzie, jak mi jeszcze grzyby wyjdą z uśpienia.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 15 sie 2012, 16:53

ja tez z grzybem- albicans walcze i bralam fluconazaol i flumycon i w posiewie kalu grzyb byl dalej
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Gosia22 » 15 sie 2012, 18:30

Jakieś pół roku też leczyłam grzyba - Ketokonazolem przez 30 dni. Mi na szczęście pomogło, grzyb wybity :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 17 sie 2012, 18:43

aaggaa, mi to lekarze mówili, że jak wychodzi jeden plus w posiewie no to nie trzeba leczyć, bo mówię grzybka cięzko wybić, a nawet jak sie wybije wezmiesz antybiotyk albo osłabisz organizm i grzyb powróci, czytałam gdzieś że te grzyby przez 2 lata po przeleczeniu w organiźmie są. Kurcze nie chcę czegoś pokręcić bo wiadomo, że w jelicie są grzyby, tylko problem jak sie namnażają. Wydaje mi sie, że skoro masz obfity przyrost, a powtórzyłabym jeszcze badanie w innym labolatrium, bo u mnie w mieście w labolatorium jednego czasu mieli fazę na grzybki a pózniej na gronkowca, w sensie że lekarz mówił że każdemu pacjentowi tak wychodziło. No i jak dalej wyjdą trzy plusik to pewnie trzeba będzie przeleczyć.

aaggaa
Początkujący ✽✽

Post autor: aaggaa » 22 sie 2012, 16:08

hej :) dzieki serdeczne za odpowiedzi :*

no ja w końcu brałam 14 dni flucofast i mam mieć kontrolne badanie za 1-2 tygodnie zobaczymy

u mnie doktorek powiedział, że grzybica mogła powstac przez leki na nadkwasotę, którymi leczyłam zapalenie żołądka

zalecił mi probiotyki (wykupiłam takie niby lepsze)

mam nadzieję, że udało się grzybka wybić bo nie wiem czy moja wątróbka i tak juz nadwątlona dałaby radę z kolejną kuracją :(

pozdraiwam:)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 22 sie 2012, 19:36

nie slyszalam zeby leki na zoladek-ipp powodowaly namnazanie grzyba, antybiotyki to tak

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 23 sie 2012, 12:22

Przewlekłe stosowanie IPP może powodować grzybicę.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

aaggaa
Początkujący ✽✽

Post autor: aaggaa » 23 sie 2012, 12:52

Niestety Mimi ma racje tak tez mowi mi moj hepatolog leki ipp ta na prawde to na jedno pomagaja ale wcale nie sa tak bezpieczne jak sie uwaza...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 23 sie 2012, 15:22

No to w takim badz razie nigdy grzyba nie wybije :roll: ale czytałam że ludzie biorą po 10, 20 lat IPP, mój tata np. i w życiu grzyba nie mieli.

aaggaa
Początkujący ✽✽

Post autor: aaggaa » 23 sie 2012, 16:45

wiesz co ja tez sie zastanawiam jak to jest bo znam osobe, która bierze leki IPP już 6 lat codziennie i nie ma problemów z grzybicą

mój hepatolog mówił, że blokując kwasy w żoładku stwarza się środowisko podatne na rozwój grzyba co nie znaczy, że każdy zachoruje

ja niestety mam pecha :(

ciekawe czy chociaż udało się dziadostwa pozbyć, jutro mam zanieść kupkę :wink:

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 23 sie 2012, 18:18

Bo to jest tak samo jak w każdej innej chorobie-możesz mieć wszystkie czynniki ryzyka i nie zachorować, a nie mieć żadnego i chorować. Ot pech.
Ja mam do Was pytanie co do diagnostyki grzybicy przewodu pokarmowego: czy posiew ogólny kału też wykaże mi grzyba czy musi być koniecznie w kierunku grzybów? Bo w kilku laboratoriach rozdzielają posiewy na ogólny, na grzyby, na pasożyty, na bakterie a w innych jest tylko coś takiego jak posiew ogólny(i wymieniają wszystkie te patogenny) Ile kosztuje takie badanie prywatnie?
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

aaggaa
Początkujący ✽✽

Post autor: aaggaa » 23 sie 2012, 22:58

Mimi, musisz zrobić badanie mykologiczne kału, prywatnie niestety sporo kosztuje bo ok. 60zł

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”