Zoperowany ropień w ciazy. I co teraz?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Madelka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Zoperowany ropień w ciazy. I co teraz?

Post autor: Madelka » 04 wrz 2012, 14:53

Witam. Wiem ze tematy juz były ale napisze.
Otoż jakies 2 tyg temu mialam zatwardzenia. Jestem w 16tygodniu ciazy oraz w stanie remisji a na wzjg choruje juz 7 rok. Pozniej dopadło mnie rozwolnienie ale przeszlo po 2 dniach. Podczas kapieli wyczułam guzek w okolicy odbytu. Bolało jak cholera wiec pojechałam na pogotowie. Stwierdzili ropien okoloodbytniczy przepisali duomox 750 i kazali isc do domu. Jesli sie stan pogorszy to wrocic do szpitala. i tak w niedziele 26 sierpnia byłam juz na oddziale ginekologicznym. Przewieziono mnie w poniedzialek do innego miasta bo tam chirurdzy bali sie to czyscic. Czemu nie wiem.
W drugim szpitalu czekalam na konsultacje chirurgiczna do czwartku 30sierpnia. Tego samego dnia mialam zabieg czyszczenia ropnia. Dodam ze caly czas bylam na antybiotyku "biofuraksym". Załozyli mi saczek z gazy i schodzila ze mnie krew z limfa czy czyms takim. W niedziele 2 wrzesnia wyciagnieto mi saczek i wypuscili do domu. Zalecili tylko czeste podmywanie sie antybiotyk Zinnat 500mg do konca tyg i nasiadowki 2xdziennie w roztworze Tantum Rosa.

I tu moje pytanie czy to wystarczy? teraz na gazikach schodzi ropa czysta bez krwi. Przykladac to jeszcze jakas mascia? Boje sie zeby nie zrobila sie przetoka i zeby z dzieckiem bylo wszystko dobrze.

[ Dodano: 06-09-2012 ]
prosze pomozcie :smutny: wizyta u gastrolog zostala mi przeniesiona na listopad! na dodatek leki sa pełnopłatne teraz. zgroza ;/

[ Dodano: 15-09-2012 ]
dzieki za pommoc nie ma co
Asamax 500mg 2x2, Aza 75mg/dobe, Proursan 250mg 1x1

REMISJA!!

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”