Bardzo wstydliwy problem

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ona56
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Re: Bardzo wstydliwy problem

Post autor: ona56 » 14 lut 2013, 15:06

Baby
Jesteś Cudowna !! :roll:

tak się cieszę ,że o mnie pomyślałaś,oczywiście że spróbuje, jutro muszę kupić olej lniany
czy przy piciu oleju nie masz odruchu wymiotnego ?
wczoraj zaaplikowałam sobie czopek glicerynowy....poszło.
Wanda
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 14 lut 2013, 15:10

Wiesz co nie. Oni niby piszą aby pić dziennie 2 łyżeczki. Doktor radziła mi np. wlewać jedną do zupy ale uwaga nie wolno na nim smażyć ani gotowac bo smak jest okropny. Olej lniany dajemy do sałatek, maczamy w nim pieczywo albo wlewamy sobie do talerza z ciepłą zupą. Max. piszą 2 łyżeczki dziennie. Ja wczoraj wypiłam nieświadomie i musiałam zagryźć pieczywem. Dziś zrobiłam inaczej wlałam do szklanki 3 łyżki stołowe soku pomidorowego z lodówki, 1 łyżeczkę oleju lnianego oraz 3 łyżki stołowe gorącej wody z czajnika. Taką miksturę wymieszałam i wypiłam po czy popiłam herbatą :) Dałam radę. Jutro pokombinuje z sokiem owocowym.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 14 lut 2013, 15:21

Polecam suszone śliwki, nawet nie sama wodę spod odstanych śliwek, mnie na zaparcia pomagają fantastycznie. Niestety wiem, jak się człowiek dziwnie czuje jak 2-3 dni nie idzie. :oops: A lekarza zmień, Warszawa duża i poradni też tam sporo, po co masz płacić skoro masz prawo iść na NFZ na badania?
"Kozie bobki" są straszne do urodzenia, tyłek boli okropnie. Mam od jakiegoś czasu jeszcze wariant stolca, który jest tak kleisty jakby ktoś wikolu do niego dodał. Niby normalny uformowany a za Chiny nie chce się ruszyć z flaka, normalnie jak zator. Także nie martw się, że to wstydliwy problem, tu się o kupie rozmawia swobodnie :lol:, a jak ręką można się wspomóc to tylko cieszyć się, że coś pomaga :), ale do lekarza idź, bo po 50 istnieje ryzyko raka jelita grubego i trzeba to sprawdzić. Może to tylko za mało błonnika w diecie ;)
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

ona56
Debiutant ✽

Post autor: ona56 » 14 lut 2013, 15:53

Baby
to rzeczywiście dobry pomysł picia oleju z czymś,pomyślałam, że poleję kawałek chlebka,posolę i później popiję wodą, albo z jakimś sokiem ,tylko sok na czczo jakoś mi nie idzie ,wypróbuję na pewno.
dzięki :roll:

Mimi2 :roll:
śliwki suszone to przerabiam już kilka lat ,nie codziennie,teraz rzadziej bo już na mnie słabo działają,chociaż zaraz sięgnę do lodówki ,bo zapas zawsze mam,dlatego taż że mi bardzo smakują.
Wiesz ,ja do tej pory leczyłam się na NFZ,miałam b.dobrą lekarkę,która bez żadnego problemu dawała mi skierowania 3x miałam gastroskopie,2x kolonoskopię,i recepty wypisywała mi na to co chciałam (bez przesady), za każdym razem w kolonoskopii wychodziły mi zawsze polipy i zostały usunięte
Ta wspaniała lekarka odeszła na emeryturę i zapisałam się do nowej ,ale ona jest bardzo
kiepska.
dzięki
Dziewczyny Wy macie większą wiedzę niż ta moja obecna lekarka.
Wanda
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 14 lut 2013, 16:19

ona56, Ja miałam miewam mega zaparcia wiec w tej sytuacji łyżeczka oleju lnianego na czczo obowiązkowa :) Daj znać czy pomaga.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 14 lut 2013, 16:27

Mimi2 pisze: Także nie martw się, że to wstydliwy problem, tu się o kupie rozmawia swobodnie
to prawda :wink:
Mimi2 pisze: a jak ręką można się wspomóc to tylko cieszyć się, że coś pomaga
tu mam obiekcje , to tak nie powinno wyglądać :neutral:

Sądzę ,że przede wszystkim Ona56 poszukaj na forum, jaki jest polecany lekarz gastroenterolog z Wa-wy. Na pewno jest ich trochę z kliniki MSWiA. Dobrze abyś uzyskała skierowanie do tejże placówki ( poradni gastro) , tam zajmą się Tobą odpowiednio.
Dieta na zaparcia - kefir, miód wielokwiatowy , lipowy, musli, tak jak koleżanka wspomniała - kiwi , grejpfrut , surówki w diecie. Oczywiście śliwki w różnej postaci.
Do naturalnych jogurtów możesz dodawać zmielony len, lub zalać zmielony len wrzątkiem i zjeść na śniadanie , lub pomiędzy posiłkami, jak wolisz i lubisz , kombinacji jest full.

Naturalna kawa - z ziaren Arabica przed śniadaniem ,lecz nie zalewać po " Polsku" lecz z kawiarki , ekspresu lub z tygielka z krajów arabskich rzecz gustu, też może pomóc ,aby przyśpieszyć wypróżnienie.

MENTHO-PARAFFINOL płyn 125g ułatwia wypróżnienie.

ona56
Debiutant ✽

Post autor: ona56 » 14 lut 2013, 18:30

Piciu ,dzięki :roll:
czy musi być skierowanie do gastroenterologa do konkretnej placówki np.MSWiA
Kefir,miód śliwki,prawie codziennie , teraz jem mniej surowizny surówek i owoców,ponieważ mam kłopoty z żołądkiem ,refluks,helicobakter biorę dużo antybiotyków.
ale na pewno spróbuje działanie z olejem lnianym,tego jeszcze nie próbowałam.
dzieki
Wanda
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: Osóbka » 14 lut 2013, 21:17

Przypomniało mi się właśnie, że po operacji miejsca, które już nie jest plecami :wink: chirurg zalecił mi picie olejku rycynowego, ale wujek Google pokazał teraz, że nie wolno przy stanach zapalnych jelit. Ja jeszcze wtedy nie wiedziałam, że mam przyjaciela Crohna. Tak więc tej metody nie polecam.
Natomiast czyści mnie zawsze po ananasie i znam jeszcze inne ofiary tego owocka, więc może warto spróbować :neutral:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 14 lut 2013, 21:46

Osóbka pisze:picie olejku rycynowego
Piłam, pomagał przez około 2 tygodnie, podobnie laktuloza, picie ogromnych ilości wody itd. Niestety "puściło' mnie dopiero po generalnym przeczyszczeniu przed kolonoskopią :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”