ból żołądka

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
domcia-d2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

ból żołądka

Post autor: domcia-d2 » 08 kwie 2013, 09:32

Witam, mam pytanie co to może być i jak sobie pomagacie w takiej kwestii. Co ok 2 miesiące mam paniczny ból żołądka, jadłowstręt itp. Prośba pomóżcie, byłam u internisty i dostałam Ulgastran, który jest używany przy owrzodzeniach żołądka...nie wiem co mam z tym robić,bo to jest straszny ból, czy Wy też macie taki problem?
Dominika

Żaneta
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Re: ból żołądka

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 09:37

Witaj.
Nie obędzie się bez gastroskopii,koniecznie z pobraniem wycinków. Przyczyn bólu może być wiele, a bez tego badania trudno cokolwiek stwierdzić. Internista przepisał Ci Ulgastran w ciemno, bez żadnych badań ?
:)

domcia-d2
Początkujący ✽✽

Post autor: domcia-d2 » 08 kwie 2013, 09:49

Tak, w ciemno..mam refluks już stwierdzony gastroskopią, więc nie wiem, może jakoś jest to powiązane?
Dominika

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 08 kwie 2013, 13:46

domcia-d2, miałam podobną sytuację. Zapewne na reflux otrzymujesz jakieś IPP typu Polprazol. Ulgastran tworzy żel i zmniejsza podrażnianie żołądka. Niestety w moim przypadku mimo leków objawy nie ustąpiły. Zrobiono mi gastroskopię i okazało się, że zmiany obecne w żołądku nie powinny powodować takich dolegliwości. W moim przypadku problem leżał w jelitach a ból promieniował. Koniecznie udaj się do gastrologa. Kiedy miałaś ostatnio robioną gastroskopię?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 08 kwie 2013, 13:50

Tak jak dziewczyny piszą - wskazana jest gastroskopia z ewentualnym badaniem na obecność Helicobacter. Póki co bierz ten Ulgastran i ewentualnie coś z IPPów w niskiej dawce.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

domcia-d2
Początkujący ✽✽

Post autor: domcia-d2 » 08 kwie 2013, 14:00

gastroskopię miałam ponad 2 lata temu, gastrolog stwierdził że nie jest to konieczne ... ale obawiam się że bez tego sie nie obejdzie...cóż wizytę mam w czerwcu :) może jakoś przeżyję :)
Dominika

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 08 kwie 2013, 15:22

Wspomniana bakteria Helicobacter Pylori może dawać takie objawy, plus odbijanie, uczucie palenia w przełyku=zgagi i ból żołądka właśnie.
Taki jest obolały jak by ktoś pięścią walnął albo wyciskał go jak gąbkę...

Bez gastroskopii się nie obejdzie.
Nad każdym pacjentem chorym na NZJ powinien być roztoczony nadzór endoskopowy i o ile u chorych na CU rzeczywiście jak to powiedział Twój gastrolog
domcia-d2 pisze:nie jest to konieczne
by wykonywać gastrokopię o tyle u chorych na CD powinno się ją okresowo wykonywać.
Nie mówiąc o tym, że jeśli są objawy z górnego odcinka ukł.pokarmowego to tymbardziej.

Jeśli chcesz w warunkach domowych przekonać się czy dokucza Ci HP to możesz zakupić w aptece test do wykrywania tej bakterii. Kosztuje ok.20 zł, tu przykładowa stronka z netu :

http://www.i-apteka.pl/product-pol-2065 ... 1szt-.html

Jeśli byś się wspomagała lekami typu IPP, pamiętaj, że gdyby doszło do wykonania zaplanowanej gastroskopii, to powinno się je odstawić na ok.2 tygodnie przed badaniem, by nie zaburzać jego wyniku.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 08 kwie 2013, 16:39

tak jak pisze maggie0278, możesz mieć helicobactera, to strasznie boli męczyłam się z tym świństwem i miałam jadłowstręt wtedy. I może powinnaś zmienić gastrologa skoro przy takich bólach nie zleca gastroskopii ? koniecznie musisz ją wykonać!
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”