Czy ktoś z Was kiedys chorował na zapalenie trzustki?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xan
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Czy ktoś z Was kiedys chorował na zapalenie trzustki?

Post autor: xan » 20 maja 2013, 12:48

Mija już rok odkąd mam potworne bóle brzucha. Zwiedziłem już kilka oddziałów szpitalnych i SORów.
Lekarze wciąż upierają się, że bolą mnie jelita (pytanie tylko jakim cudem skoro ostatnia kolonoskopia wykonana miesiac temu wykazala jedynie afty w odbytnicy...). Zazywam takze Pentasa 3x1, Entcort 1x3, i Helides.

TK/MRI - stan po przebytym ostrym zapaleniu trzustki wraz z zakrzepica zyly sledzionowej i zylakami dna zoladka.

Dziś odebrałem wyniki badan krwi:
Lipaza 153, n-60
Amylaza 130,n-100
Trójglicerydy 230, n-180
Do tego dziś odczuwam drętwienie kończyn (zdarza mi sie od 2 lat, ale miałem wzgledny spokoj ostatnio)

Miałem juz prawie miesiac spokoju, od trzech dni znow zaczyna strasznie bolec :(. Przekraczam dobową dawkę ketonalu zeby tylko przestalo. Wobec tego podejrzewam ze byc moze jest to zapalenie przewlekle... Czy ktos ma doswiadczenia w takiej materii? Czy moze byc tak ze to ostre zapalenie dalej sie odzywa?

Znacie może w Warszawie jakichs dobrych gastrologów specjalizujacych sie w trzustce? W razie pogorszenia się stanu zdrowia najlepiej udac sie do ktorego szpitala?

Będę wdzieczny za każdą odpowiedź.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was kiedys chorował na zapalenie trzustki?

Post autor: kasia38 » 20 maja 2013, 14:07

z mojej wiedzy wynika, ze dr Małgorzata Degowska ze szpitala MSW w W-wie specjalizuje się również z trzustce. Do poradni to pewnie dłuuuga kolejka, ale przyjmuje też prywatnie w ECM na Ursynowie
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Czy ktoś z Was kiedys chorował na zapalenie trzustki?

Post autor: Mamcia » 20 maja 2013, 19:46

MSW to dobry adres, bo prof. Rydzewska od wielu lat zajmowała się zajmuje trzustką. Jeśli chodzi o bóle to trzustka ma to do siebie, że lubi się odzywać i należy na nią bardzo uważać. W zasadzie dietę należy stosować do końca życia. Ból nie zawsze musi być związany z podniesieniem poziomu enzymów.
Ostre zapalenie trzustki może powracać, a przewlekłe mieć epizody ostrego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”