Czy ktoś miał płyn w otrzewnej+zapalenie węzłów chłonnych?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Czy ktoś miał płyn w otrzewnej+zapalenie węzłów chłonnych?

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 00:06

Czy ktoś miał płyn - dużo - w otrzewnej + zapalenie węzłów chłonnych ?
Czy powodem mogło być PSC lub CU?
Może ktoś zna inne powody.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 10:37 przez Krzysztof Ł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Re: Czy ktoś miał płyn w otrzewnej+zapalenie węzłów chłonnych?

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 00:15

OSTATNIO Mam wodę w jamie brzusznej oraz zapalenie węzłów chłonnych.
A od lat CU i PSC

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 00:22

Mam płyn w otrzewnej + zapalenie węzłów chłonnych.
Oraz znacznie dłużej PSC i CU.
Ktoś wie skąd ten płyn, a także zechce napisać?
Czy tylko wie?

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 00:51

Niestety nie jestem z łodzi a z okolic.
Wybrałem Łódź bo tam się leczę.
A co do tego w ilu wątkach wolno pisać to w regulaminie nie zauważyłem aby były zakazy.
Ten wątek zresztą nie ja otwierałem.
Nigdy nie otwierałem też kilku wątków na ten sam temat.
Więc o co ci chodzi.
Jak chcesz pogadać albo możesz mi coś podpowiedzieć możesz napisać na priv.
Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 03 lip 2013, 00:56

Krzysztof Ł, cytuję z Regulaminu Forum (całość dostępna tutaj):
- Nie wymagaj natychmiastowej odpowiedzi na zadane pytanie. Nie zadawaj tego samego pytania wiele razy. Jeżeli ktoś będzie potrafił Ci pomóc, odpisze.
- Pamiętaj, aby pisać na temat, który jest poruszany w wątku. Posty nie związane z głównym tematem zostaną przesunięte lub usunięte.

W razie dalszych pytań proszę o wiadomość prywatną, aby nie pisać nie na temat w wątku o płynie w miednicy.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Post autor: Krzysztof Ł » 03 lip 2013, 10:22

Pytanie zadawałem na jednym z wątków.
Na pozostałych 2 jedynie informowałem że mam PODOBNY (ale nie taki sam) problem.
Jest w tym coś tak złego że aż musieliście to zabrać z tamtych wątków i przesunąć tutaj?
A może o pewnych rzeczach na tym forum nie powinno się pisać?
Napisałem pilne jedynie dlatego że wiedza na temat z czego wziął się płyn w otrzewnej zapewne będzie mi znana. Ale już to usunąłem. Wiem że odpowiedź na te pytania może być także przydatna innym.
To chyba nic złego że chcę znać potencjalne przyczyny swojej choroby?
Napewno nie z powodu jakiegoś widzimisię, czy innego bezsensownego.
Powtórnie zadaję pytanie.
Jest coś złego w odpowiedziach na kilka podobnych pytań i pytaniu na podobny temat?
Bo stopniowo zaczynam się zastanawiać co takiego się stało że akurat w tej sprawie tak sprawnie, szybko i ostro jestem atakowany.

PS:
Tematy postów o płynie w miednicy, oraz płynie w płucach, były związane z osobami które miały problemy z jelitami. Tam też moje odpowiedzi że mam coś podobnego były znacznie przydatniejsze niż tutaj.
Pozbawiliście tej wiedzy ludzi którzy pytali czy ktoś ma coś podobnego?
A gdzie przedewszystkim nie szkodzić?
Można by też powiedzieć że PODOBNY lecz nie taki sam problem mam ja mając płyn w otrzewnej.
Każde z nas szuka odpowiedzi na pytanie czy może to być skutkiem chorób jelit.
A być może braku szczęścia podczas badań czy zabiegów.
W ciągu ostatniego czasu miałem jedne i drugie.
Jest coś złego w odpowiedziach na te trzy pytania czy też w zadaniu trzech PODOBNYCH pytań?
O płyn w płucach, płyn w otrzewnej i płyn w miednicy?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 03 lip 2013, 11:21

Krzysztof Ł, przecież nikt Ciebie tu nie atakuje.

Ja z własnego doświadczenia wiem, że najwygodniej opisać swój przypadek w swoim własnym wątku i wszystkie swoje problemy tam opisywać. Mi, jako autorowi łatwiej jest śledzić odpowiedzi, a ludziom jest łatwiej analizować daną sytuację.

Jeśli chodzi o Twoje problemy to ja nic nie pomogę, bo to czysta radiologia, więc na tej sferze nic a nic się nie znam... :/

Poza tym.. W jakim ośrodku się leczysz? Może ktoś będzie mógł Cię jakoś pokierować, coś doradzić odnośnie Ośrodka?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 03 lip 2013, 15:15

ja miałam płyn w jamie otrzewnej, ale po operacji - musieli mnie z tego powodu reoperować :/
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Yucami
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Post autor: Yucami » 03 lip 2013, 19:45

ja mam zwiększoną ilość płynu w miednicy małej - za parę dni będę mieć z tego powodu laparoskopię w celu odciągnięcia płynu i próby ustalenia skąd pochodzi

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Post autor: Krzysztof Ł » 04 lip 2013, 10:45

Torvik pisze:Wyjaśniłem Ci przyczyny w PW, którego nie chciało Ci się czytać, bądź tego nie potrafiłeś zrobić. W tym drugim przypadku wyjaśnienie jest w wątku: viewtopic.php?t=6087
drugi post z góry.
Wczoraj czytałem PW zanim napisałem to co powyżej.
Nie miałem jeszcze nowych wiadomości.
Zaraz sprawdzę.
Torvik pisze:
Co do decyzji, żeby przesunąć je wszystkie do jednego wątku zacytuję odpowiedni fragment regulaminu forum:

Kod: Zaznacz cały

Przestrzegaj zasady: jeden temat jedno pytanie.
Skoro tamte wątki były o płynie w płucach i miednicy, a ten jest o płynie w otrzewnej to znaczy, że jest to temat o płynie w miednicy/opłucnej, a nie otrzewnej.

Wyobraź sobie sytuację, że ktoś odpisze na Twój problem z otrzewną w wątku o opłucnej, a za pół roku czy później ktoś będzie szukał odpowiedzi o płyn w otrzewnej. Jaka jest szansa, że to znajdzie?
Taka że na ten temat założyłem odpowiedni wątek.
W nie swoich jedynie informowałem w odpowiedzi na temat czy ktoś inny ma też płyn, że tak też go mam.
Mając mój login każdy mógł sobie sprawdzić kolejne wątki związane ze mną jeśli go to interesuje.
Torvik pisze:
Krzysztof Ł pisze:Można by też powiedzieć że PODOBNY lecz nie taki sam problem mam ja mając płyn w otrzewnej.
Ze względu na to, że to jest PODOBNY a nie ten sam problem jest w PODOBNYM, a nie tym samym wątku.
Krzysztof Ł pisze:Jest coś złego w odpowiedziach na kilka podobnych pytań i pytaniu na podobny temat
Tak, pisanie kilka razy o tym samym w różnych miejscach wprowadza bałagan na forum.
Jeśli tak to czemu na forum są tysiące tematów w których różni ludzie po wielokroć opisują swoje biegunki, zaparcia i inne które nas dotyczą.
Tylko dla tego że nie są one np skutkami ubocznymi niektórych działań które trzeba podejmować, a które nie zawsze działają na nas jedynie pozytywnie?
Torvik pisze:
Krzysztof Ł pisze:Bo stopniowo zaczynam się zastanawiać co takiego się stało że akurat w tej sprawie tak sprawnie, szybko i ostro jestem atakowany.
Po pierwsze - nie zaatakowany, tylko została Ci zwrócona uwaga. Skoro najwyraźniej masz tak kruchą psychikę, że zwykłe, nieagresywne zwrócenie Ci uwagi, że źle postępujesz uważasz za atak na siebie - nic niestety nie jestem w stanie na to poradzić. Poza napisaniem "wyluzuj". Nie przerzuciłem tych postów do jednego wątku Tobie na złość, tylko po to by na forum był porządek.

Żeby nie było wątpliwość - ta wiadomość też nie ma na celu zaatakowanie Ciebie, tylko wyjaśnienie Twoich wątpliwości.
Na temat tego kto ma a kto nie kruchą psyche, nie będę się wypowiadał.
Na tym forum znalazłem się aby pomagać sobie znajdować sposoby ulgi w chorobie, a nie prowokować spory.
Jak dotąd wydawało mi się że z niego korzystam, ale i pozwalam korzystać innym ze swoich doświadczeń.
Oczywiście nie będąc lekarzem mam jedynie fragmentaryczną wiedzę. Dlatego też nigdzie nie usiłuję stawiać diagnoz, rozstrzygać problemy innych, czy określać jak powinni postępować.
Podpowiadam co najwyżej co można sprawdzać, aby pewne kwestie ocenić.
Przede wszystkim nie chcę szkodzić innym.
Podobnie jak nie chciał bym aby oni szkodzili mnie lub innym osobom szukającym
tu pomocy.

Poprawione cytowanie
Ostatnio zmieniony 04 lip 2013, 11:38 przez Krzysztof Ł, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”