Strona 1 z 1

Nadkwasotość po dużym wysiłku?

: 01 sie 2013, 12:16
autor: Yamato
Hej,

Chyba ten dział będzie najbardziej odpowiedni do moim pytań. W poniedziałek wieczorem coś mi strzeliło do głowy i wybrałem się na mały maraton... niby jak zawsze, ale nie wziąłem pod uwagę temperatury, która przez ostatnie kilka dni była masakryczna. Dawno się tak nie odwodniłem (tyle potu, brak śliny itd) jednym słowem - przesadziłem, pomimo że intensywność treningu była mniejsza niż normalnie.

Rano następnego dnia obudziłem się z kłującym bólem żołądka, jakoś udało mi się ogarnąć fakty i dojść do wniosku że to nadkwastość żołądka po odwodnieniu, zapewne się nie mylę? Po jednej tabletce controlocu praktycznie przeszło (po 12h) chociaż czuje jeszcze odrobinę dyskomfort pod żołądkiem/w jelitach.

Moje pytanie brzmi. Co w takim wypadku powinienem zrobić? Czy jest to coś normalnego i powinienem następnym razem uważać, czy już teraz powinienem zgłosić to lekarzowi? Jak wygląda sprawa płynów? Czy należy przy takich temperaturach i sporcie pić jakieś specjalne płyny dla sportowców (Powerade?) i które są najmniej szkodliwie na jelita?

Re: Nadkwasotość po dużym wysiłku?

: 01 sie 2013, 13:05
autor: MartinoCaresys
Yamato pisze:
Jak wygląda sprawa płynów? Czy należy przy takich temperaturach i sporcie pić jakieś specjalne płyny dla sportowców (Powerade?) i które są najmniej szkodliwie na jelita?
Mogę ci polecić wodę średniozmineralizowaną lub wysokozmineralizowaną musi być niegazowana tą pierwszą można kupić bez gazu ,ale druga jest lekkogazowana.Jeszcze nie spotkałem z wysokozmineralizowaną niegazowaną .Dlatego ja np.kupuje srednio. i wysoko. i próbuję wygazować ją i łącze obie razem 2/3 srednio.z 1/3 wysoko. .Te wody zawierają anionów wodoroweglanów ,które obniżają nadmiar kwasu w żołądku.Do tego masz tez w wodzie troche wapna i magnezu.Ja piję wodę na co dzień ,a mam problemy z nadkwasotą jak byłem u lekarza to stwierdził refluks żołądka i czuję dużą poprawę odkąd pije wodę.

Re: Nadkwasotość po dużym wysiłku?

: 01 sie 2013, 13:29
autor: Baby
Yamato, w taką pogodę powinno się nawet pić do 4 litrów wody dziennie. Elektrolity najlepiej uzupełnić takimi preparatami jak Gastrolit, Orsalit - do kupienia w aptece. Na przyszłość nie zapominaj o nawodnieniu organizmu :)

Co do nadkwasoty to obserwuj się czy po posiłkach i po jakich masz takie dolegliwości. Jednorazowy incydent to nic strasznego. Może zjadłeś wczoraj późną kolację lub coś co mogło Ci zaszkodzić? Bardzo dobrym lekiem na takie dolegliwości jest Ranigast MAX - polecam.