trzustka, CU czy może ziarnica ?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: lagics » 12 sie 2013, 15:12

Natuśka, dzięki za odpowiedź. Właśnie zamówiłęm badanie kalprotektyny G-test CP, kurier ma byc w srode.. Może coś to wniesie do sprawy.. Bo już sił zaczyna brakować.. Na pasożyty miałem testy, nic nie wyszło..

Może ktoś da radę polecic jakiegoś KOMPETENTNEGO lekarza w Krakowie, bo do tej pory trafiałęm na takich, którzy sprawiali wrażenie zagubionych i wykluczali się wzajemnie (jeden twierdzi że mu to wygląda na PZT, inny jest zdania, że nie ma czegoś takiego jak PZT itp itd..)

A teraz coś na deser Wam powiem.. Moja sympatia chciała zrobić mi niespodziankę na poprawę humoru i wymyśliła, że zamiast, żebym się męczył jadąc nad polskie morze tyle godzin można byłoby gdzieś na krótko polecieć samolotem. Wykupiła last minute na 7 dni do....... Egiptu..
Ręcę mi opadły, nie dość, że mam takie problemy z jelitami to jeszcze jak mnie dorwie jakaś egipska bakteria to już w ogóle pewnie z kibelka nie wyjdę.. Jedyna nadzieja, że może złapię jakąś bakterię, która zje inne (np helicobacter) i ozdrowieje :razz: .. Fajnie by było, chociaz wiem ze przy moim szczesciu bardziej prawdopodobny jest wariant z kibelkiem.. To będzie all inclusive wersja sucharki + woda butelkowana..
Tydzień to nie tak długo, może przeżyję. Najbardziej się boję tego, że jak wrócę to co dalej... Jak żyć z tym bólem... Te bóle są już prawie 4 miesiące, wygląda na to, że same nie ustąpią.. To jest dramat.. Dobrze chociaż że jest to forum można się chociaż pożalić trochę

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 12 sie 2013, 23:00

Egzistenz pisze:lagics, a u dr Zbigniewa Hebzdy byłeś?
Hej, nie nie byłem, ale skoro polecasz to myślę, że warto go odwiedzić, może mi coś doradzi..
Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 13 sie 2013, 08:09

lagics pisze:Wykupiła last minute na 7 dni do....... Egiptu..
Leć i spróbuj się wyluzować. Czasem taka zmiana klimatu może cos pomóc...oby...

Ps.
Już nie po raz pierwszy na forum piszecie, że jesli kolonka nie wykaże nic - tzn. jelitko wygląda jak ta lala, to jak to jest możliwe, że niektórzy i tak chorują????

Przecież, jeśli nie ma widocznych stanów zapalnych, dziur, zwężeń i innego g....a, to dlaczego kogoś boli, itp, jeśli np. wyniki ma dobre??! Tak z ciekawości sie pytam...
Zawsze mi sie wydawało, żeby coś bolało , itd, musi być jakiś stan zapalny, cokolwiek..

Choc piszecie, że może stan zapalny być na niewidoczny gołym okiem, tylko na poziomie mikroskopowym - ekspertem nie jestem, więc polemizować nie będę, ale wydaje mi sie ,że faktycznie 90 % lekarzy , którzy robią kolonkę i obraz jest idelany (łącznie z wynikami krwi/kały itp) , nie pobiera wycinków.

Co do żołądka - Controloc'kiem nic nie wyleczysz!!!! IMO powinienneś zaleczyć żołądek i dwunastnicę na początek.

Zdrówka
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 13 sie 2013, 12:59

Luki36 >> odnosnie Twojego pytania, to mi się wydaję, że kolonoskopia bada jedynie jelito grube a co z kilkukrotnie razy dluzszym jelitem cienkim? W nim tez moga zachodzic zmiany a nie ma poki co kolonoskopi jelita cienkiego (nie liczac tych kapsulek oraz innych jeszcze dopiero raczkujacych wynalazkow..)

Na dodatek rano sobie lyknalem tradycjynie duspatalina i zaczęło mnie bardzo piec i boleć w dołku żołądkowym i okolicach no i jako ze jest to NLPZ zastanawiam sie czy go brać, i mieć dzięki temu lepsze trochę gazy i wypróżnianie bez zaparć, czy oszczędzać żółądek i nie brać ale mieć bolesne zaparcia ze śluzem... W końcu od gastroskopii minęło już z ponad 2 miesiące i miałęm tam zapalenie błony śluzowej żołądka w całości+liczne nadżerki no ale chyba coś się słąbo zaleczyło skoro mnie tak boli znowu ta okolica. Obszary przy pępku bolą standardowo, nie mówiąc już o dołkach biodrowych...
Na dodatek znowu mam zimne ręce i nogi, kurcze gorąco na zewnątrz a ja mam je zimne jak trup.
Generalnie jest wszystko do dupy, mam ochotę isć spać i obudzić się jak to minie, ale wiem, że to nie minie, cholera, przecież tak się nie da żyć, to jest wegetacja w bólu a nie życie..

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 13 sie 2013, 17:26

Zenobius pisze:Luki36

Ja akurat boli brzucha nie mialem, wiec o tym nic nie napisze...
Szczęściarz...

Ja mam takie nieprzyjemne te bóle głównie w okolicach pępka i trochę na prawo od niego, że już po prostu nie wytrzymuję.. Za słabe bóle na SOR, za mocne żeby normalnie życ..
Cały czas coraz bardziej sie zastanawiam nad laparoskopią diagnostyczną jeśli kolonoskopia oraz kalprotektyna niczego nie wykażą... Może znajdą przyczynę, może to jakaś przepuklina narządu wewnętrznego daje takie tkliwe bóle, może coś tam dojrzą, no bo cholera jasna nie wierzę, że nie ma to sposobu.. Znacie może jakiś tego typu prywatny szpital, który robi takie diagnostyczne zabiegi dobrze, przyjęcia są nie bardzo odległe i nie jest jakoś strasznie drogo?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 13 sie 2013, 19:38

lagics, zawsze mozna wykonać pasaż jelita cienkiego, enteroskopie dwubalonową albo enteroklizę MRI lub TK - te badania obrazują jelito cienkie. O kapsule endoskopowej już wiesz ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 13 sie 2013, 20:52

Baby pisze:lagics, zawsze mozna wykonać pasaż jelita cienkiego, enteroskopie dwubalonową albo enteroklizę MRI lub TK - te badania obrazują jelito cienkie. O kapsule endoskopowej już wiesz ;)
Dzięki za przypomnienie..

Nie licząc czy to coś z jelitem, zastanawiam sie czy nie zrobila sie czasem jakas przepuklina do wewnątrz , która podobno może też dawać takie objawy a podobno ŻADNE badanie oprócz operacji diagnostycznej tego nie wykryje.. Nie wiem ile w tym prawdy..
Zrobiłbym tę enteroklizę TK albo MRI ale chyba w Krakowie jej nie robią, więc muszę poszukać w innym mieście i czy robią to też jakoś "od ręki" czy się czeka Bóg wie ile...
Natomiast pasaż jelita cienkiego to jest RTG, tak? O kapsule wolę nie myśleć, bo raz cena z kosmosu a dwa podobno zdarza się, że kapsuła może utknąć gdzieś podczas robienia sesji zdjęciowej...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 13 sie 2013, 22:18

lagics pisze:Natomiast pasaż jelita cienkiego to jest RTG, tak?
Tak, pijesz kontrast- papkę barytowaą i potem sesja zdjęciowa RTG w odpowiednich odstępach czasu :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 13 sie 2013, 22:30

Natusiu a powiedz jak dlugie to odstepy i ile mniej wiecej to trwa? I co to jest ten Baryt, nie zatruje sie tym na amen ?:P Ile tych fot strzelaja mniej wiecej w ciagu badania? Generalnie co takie badanie może pokazac i wniesc do sprawy?[/b]

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 13 sie 2013, 22:47

lagics pisze:Natusiu a powiedz jak dlugie to odstepy i ile mniej wiecej to trwa?
Badanie kończy się po przejściu środka cieniującego (tej papki barytowej) przez badany obszar, czyli od przełyku do odbytnicy. A długość badania zależy od tego jak długo kontrast przechodzi przez przewód pokarmowy- u mnie ostatnio (luty 2013) odstęp między pierwszym a ostatnim zdjęciem było 6,5 godziny. A to wygląda tak, że radiolog robiąc pierwsze zdjęcie mówi za jaki czas będzie kolejne.
lagics pisze: co to jest ten Baryt, nie zatruje sie tym na amen ?
Środek kontrastowy/cieniujący. Grunt jeśli nie będziesz uczulony :wink:
Smakuje jak rozmiękczona wodą kreda, z resztą tak własnie wygląda. W niektórych szpitalach maja smakowe :p
lagics pisze:Ile tych fot strzelaja mniej wiecej w ciagu badania?

O tym decyduje radiolog- ja ostatnio miałam 8 lub 9.
lagics pisze:Generalnie co takie badanie może pokazac i wniesc do sprawy?[/b]
Tu jest fajnie opisane:
http://www.zdrowie.med.pl/uk_trawienny/ ... diolo.html
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 14 sie 2013, 10:36

Dzięki Natusiu za info. Generalnie jako ciekawostke podam, że dziś się budzę i mam coś dziwnego na zębach, patrze do lustra a tu takie powiększone, nienaturalne dziąsła między zębami, jakbym miał paradontozę... Bardzo nieprzyjemne to jest, ciekawe czy wiąże się to jakoś jedno z drugim...

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 14 sie 2013, 12:37

Odnośnie pasażu jelit , miałam je robione raz i trwało 3,5 godziny okolo , bo dokladnie nie pamietam , ale to zalezy od indywidualnego pasażu pacjenta , moja znajoma miala pasaz prawie dwa dni , ogólnie jest opinia (nie wiem kogo) ze pasaż może potrwać do 72 godzin. :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 14 sie 2013, 15:26

kasinp, dokładnie tak. Za pierwszym razem jak miałam robiony pasaż trwał on godzinę!!! Rok temu przed operacją, gdy miałam podniedrożność pasaż trwał 2 dni w 4 dobie robiono mi chyba zdjęcie RTG bo nie mogłam się załatwić i chcieli sprawdzić gdzie jest baryt :) Wypróżniłam się po tygodniu! Nic nie pomagało dopiero Fortrans dał radę.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 25 sie 2013, 11:34

Halo czy ktoś jeszcze tu żyje? Mam pytanie, przyszedł mi wynik stężenia kalprotektyny: 62ug/g przy normie 0-50... I teraz pytanie czy traktowac to jako norme czy raczej stan zapalny . . . Jakie Wam wychodziły bo nie ma się jak do tego odnieść.. ?

[ Dodano: 28-08-2013 ]
Wynik na krew utajoną wyszedł ujemny. Boli cały czas.

[ Dodano: 28-08-2013 ]
Wynik na krew utajoną wyszedł ujemny. Boli cały czas.

[ Dodano: 02-09-2013 ]
Genialnie od 2 dni cos zle zadzialalo w moim organizmie i dostalem POKRZYWKI OSTREJ... niezaleznie co zjem czy wypije nastepuje jej nasilenie.. dramat, zastanawiam sie czy to po miodzie czy po jakims zlym zlaczeniu jakiegos leku.. Masakra - cale cialo w bąblach!

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽

Post autor: lagics » 16 sty 2014, 18:10

Witam po 5 miesiącach od ostatniego postu. Piszę, ponieważ może w przyszłości ktoś natknie się na ten temat i będzie mu to w czymś pomocne.
Po wielu nietrafionych diagnozach, niepotrzebnych badaniach, od 3 miesięcy wiem na co choruję - na przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego (prostaty). Oświecił mnie urolog. Przepisał mi lek o nazwie Cipronex, po ktorym zaczalem czuc sie duzo lepiej ale po 12 dniach jego brania (docelowo mialem brac 2 miesiace) dostalem bolu stopy, coraz bardziej bolało wiec poszedlem do ortopedy - diagnoza - zapaelnie sciegien prostownikow 4 palcow u nogi jako skutek uboczny tego niemieckiego antybiotyku. Swietnie - juz bylem w ogrodku juz witałem sie z gąską a teraz kuśtykam na lewą nogą, mając nadzieję, że obędzie sie bez operacji. No i już na następny dzien po zaprzestaniu brania antybiotyku nieprzyjemne bole prostaty porocily. Widocznie taki moj urok, wiem jedno na pewno nie zaufam juz nigdy zadnemu lekarzowi i nie bede bral zadnych lekarstw bo oni chyba robią z ludzi kroliki doswiadczalne. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”