Czy to Ból jelit Czy moze coś innego

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pupil86
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Czy to Ból jelit Czy moze coś innego

Post autor: pupil86 » 21 sie 2013, 16:10

Czy ktoś z was miał kiedyś podobny ból chodzi mi o to, że raz na jakiś czas mam problem z podbrzuszem ból jest tak silny i ciągnący że nie mogę się wyprostować muszę być skulony a jak muszę już przejść to tylko mocno pochylony bo tak boli :smutny: najgorsze jest jak muszę w tym momencie się załatwić oddać mocz wtedy to aż krzyczeć mi się chce nie wiem coś się rozluzina wtedy w podbrzuszu i ból jest tak silny że jak sikam to jak by miało mi coś wyskoczyć. Taki napad zdarza mi się średnio raz w miesiącu od ok 5 miesięcy. Co to może być czy to jelita czy może coś innego może ktoś z was miał podobną sytuację. Jeśli chodzi o lekarza to nie pytałem się jeszcze doktor bo wizytę mam dopiero 6 września

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Czy to Ból jelit Czy moze coś innego

Post autor: obyty.z.cu » 21 sie 2013, 18:24

u mnie też "dość" często sie zdaża,wynika to z problemów z prostatą lub czasami z pęcherzem .
Czasem zakażenie ,a wtedy trzeba zastosować Cipropol ,często w połączeniu z Metronizadol-em.
To w połączeniu z stale aktywnym CU w końcowym odcinku jelita grubego plus "rwa kulszowa"w krzyżu,to wszystko potrafi nieżle podkręcić ból skupiony właśnie w tym małym skupisku.
Pomaga Nospa,Tramal... choć kiedyś musiałem dostawać kroplówki No-spy i to dopiero odpuściło..i zastrzyki rozkurczowe.
Cipropol z Metronizadolem zawsze pomagał,ale..to powinno być po badaniu,ja często rezygnowałem z badań,aby szybciej zadziałał,no ale to już "sprawdzona ścieżka" przez lata.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pupil86
Debiutant ✽

Post autor: pupil86 » 21 sie 2013, 18:41

No jeśli chodzi o krzyż to mam cechy kwadratowienia kręgów pogranicza Th/L oraz całkowite zatarcie stawu krzyżowo biodrowego jak w sacroiltis IV co powoduje duży ból krzyża. Jeśli chodzi o prostatę to kurcze nawet nie pomyślałem że to może być ona :oops: ale w wieku 27lat mogą już być jakieś problemy z Prostatą? Jeśli chodzi o pęcherz to miałem kiedyś piasek i zapalenie pęcherza moczowego ale to było jak zaczynałem chorować w 2009r pójdę zbadać w takim razie mocz a te leki co wypisałeś i diagnozę to od jakiego lekarza dostałeś normalnie gastrolog czy byłeś u jakiegoś innego specjalisty?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 22 sie 2013, 11:07

pupil86 pisze:co wypisałeś i diagnozę to od jakiego lekarza dostałeś normalnie gastrolog czy byłeś u jakiegoś innego specjalisty?
leczę się u specjalistów,...recepty wypisuja oni lub rodzinny na podstawie ich opini.
U mnie to są "cykliczne" stany i przewlekłe,więc to wszysztko tak troche "rutynowo" idzie.
Chyba warto żebyś sprawdził ten pęcherz i przewód moczowy...
a może to jednak bakteryje zakażenie ?
Ktoś z lekarzy powinnien chyba ten stan bólowy ocenić.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

arohi
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ w rodzinie
województwo: opolskie

Post autor: arohi » 05 wrz 2013, 07:05

To moje pierwsze chwile z chorobą i ciągle jeszcze mam mnóstwo pytań.
Po jakim czasie stwierdza się że zaproponowane leczenie nie pomaga i trzeba coś zmienić lub dodać do aktualnego zestawu?
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 12:59 przez Noelia, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: spam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 wrz 2013, 12:44

justynapawlowska155 pisze:ja prostaty chyba nie mam a czasami boli jak .
dlatego może być różnie...
Wczoraj właśnie dużo czytałem o bakteryjnym zakażeniu układu moczowego,prostacie itd....
Tam min. lekarz wśród objawów podawał właśnie bóle mięsni w okolicach krocza,pachwiny,takie ściskające i z czasem mijające,często po wyprużnieniu pęcherza.
Pochodną tego też podawał są ból "krzyża".
Często pomaga kuracja antybiotykowa.
Tyle,,ze on tam pisał także o badaniach,które pozostają w "strefie marzeń" pacjenta ,a pewnie i urologa...wiadomo z jedej strony NFZ i kasa,z drugiej strony lekarze,którzy i tak wiedzą lepiej.Inna sprawa,że jelita często mają takie same objawy,ale te jelita leczymy a ból nie ustępuje,więc stąd szukanie innych "możliwości" bólowych.
arohi pisze:Po jakim czasie stwierdza się że zaproponowane leczenie nie pomaga i trzeba coś zmienić lub dodać do aktualnego zestawu?
to nie takie proste,inaczej gdy jest się zdiagnozowanym,inaczej gdy leki są już sprawdzone na organizmie,a jeszcze inaczej ,gdy dopiero rozpoczyna się kuracje,a leki stosowane przez lekarza choć przepisywane z mądrych książek,działają różnie na organizm chorego.
Na jednych zadziałają szybko,na innych potrzebują czasu,często to też zależy od "stanu chorego",zaawansowania choroby,ale też np.jego fizycznej kondycji.
Zmiany powinnien jednak zlecać lekarz,samemu to powinno sie kontrolować i w razie problemów konsultować się lekarzem,jeśli nie specjalita,to np. rodzinny.
Inna sprawa,że lekarz przepisujący leki powinnien nam podpowiedzieć co się będzie działo z nami po tych lekach i jak reagować i co dalej,gdy się leki skończą.

dasajmon
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: dasajmon » 06 wrz 2013, 15:26

pupil86 pisze:Czy ktoś z was miał kiedyś podobny ból chodzi mi o to, że raz na jakiś czas mam problem z podbrzuszem ból jest tak silny i ciągnący że nie mogę się wyprostować
U mnie niedawno tak właśnie objawilo się zapalenie jelita (kątnicy) i wyrostka robaczkowego. Brzuch miałem tak napięty, że wszyscy lekarze określili go jako "niebadalny". Lekarz pierwszego kontaktu nie wykrył zapalenia wyrostka, tylko przepisał mi nospę. Dopiero następnego dnia zrobiono mi USG (to już inny lekarz) i wykryto zapalenie.
Moja rada - nie daj się zbyć, domagaj się USG jamy brzusznej. Z bólami brzucha nie ma żartów.

pupil86
Debiutant ✽

Post autor: pupil86 » 06 wrz 2013, 18:39

justynapawlowska155 pisze:Obyty ja prostaty chyba nie mam a czasami boli jak ... u mnie to chyba skurcze jelit Pupil a gdzie masz CD tzn w którym odcinku
Obecnie po badaniu enterografi 28.06.2013r wynik mam następujący
WN: Aktywny proces zapalny w przebiegu ch. Leśniowskiego-Crohna w obrębie jelita czczego. więc jelito cienkie. teraz 16 września bedę miał znowu enteroskopie dwubalonową tylko od góry więc zobaczymy co tam słychać :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”