POMOCY !

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucy94
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

POMOCY !

Post autor: Lucy94 » 07 lis 2013, 12:07

Cześć !

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże ;((
Zachorowałam rok temu w grudniu. Początkowo stosowałam tylko Asamax 3x3, jednak po maturze w maju zaczęło mi się pogarszać więc lekarka dodała mi Metypred 16 mg x1, Polprazol 20 mg x1. W miarę wszystko się uspokoiła tylko morfologia i żelazo cały czas było bardzo niskie, zmniejszono mi jeszcze dawkę Metypredu na 4 mg x1. Pomimo tego w wakacje czułam się rewelacyjnie ! Żadnych krwawień, żadnego bólu. W październiku Pani doktor dodała mi jeszcze Sorbifer Durules x2. Brałam to przez miesiąc i czułam się na prawdę ok ! Jednak tydzień temu znowu mi się pogorszyło ;(( Sama krew, ból brzucha przy wypróżnianiu był nie do wytrzymania ! Dzwoniłam do Pani doktor z zapytaniem co robić w tej sytuacji. Czy przyjmie mnie do szpitala w którym leczy. Była dla mnie bardzo nie miła i powiedziała , ze mam sobie radzić sama a z nią umówić się prywatnie na wolny termin. Nie udzieliła mi nawet żadnej rady co zrobić z lekami. Czy odstawić czy zwiększyć dawkę. Udałam się do innego lekarza który zmienił mi wszystkie leki. Od dwóch dni stosuje Asamax 500 2x3, Encorton 35 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1. Dostałam jeszcze wlewki Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1 ale mam je zacząć robić dopiero od następnego tygodnia. Wczoraj zauważyłam delikatną poprawę. Ból dalej był silny przy wypróżnianiu ale krwi było zdecydowanie mniej. Natomiast dzisiaj znowu mnóstwo krwi oraz takich jakby martwych tkanek, nie wiem nawet co to jest ;(( Dodatkowo okropny ból stawów.. Nie wiem co robić. Tak bardzo nie chce jechać na SOR.. nie mam pojęcia czy to jeszcze za krótki okres czasu brania leków żeby coś zadziałała czy o co chodzi...
Jestem załamana ;((
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

McCarty

Re: POMOCY !

Post autor: McCarty » 07 lis 2013, 12:28

Lucy94 pisze: Dzwoniłam do Pani doktor z zapytaniem co robić w tej sytuacji. Czy przyjmie mnie do szpitala w którym leczy. Była dla mnie bardzo nie miła i powiedziała , ze mam sobie radzić sama
Nie no, to już jest zero profesjonalizmu :smutny: , chyba obowiązuje jakaś etyka lekarska

Ból stawów może być spowodowany sterydami, Azathioprine nie zadziała od razu, potrzeba czasu. W pierwszej kolejności powinny zadziałać sterydy, i opanować stan zapalny... a potem może być już tylko lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”