Strona 1 z 1

krew i śluz w stolcu

: 29 gru 2013, 15:58
autor: sylwia78
Moi drodzy od wczoraj jest widoczna u mnie krew w śluzie.Wypróżniam się raz dziennie stolec zwarty ale miękki i dużo śluzu.Dziś również zauważyłam 3 skrzepy krwi w śluzie.Krew jest koloru jasno czerwonego.Zażywam od wczoraj czopki z Salofalku.Mam nadal brać czopki i poczekać czy niezwłocznie udać się do lekarza?

Re: krew i śluz w stolcu

: 29 gru 2013, 20:39
autor: izo.sim
Jasna krew w stolcu pewnie jest z odbytu - może to być spowodowane aplikowaniem czopków, albo np. hemoroidami lub szczeliną. Szczypie Cię w odbycie, albo boli?

Jak krwi jest symboliczna ilość, ja bym przeczekała.

Re: krew i śluz w stolcu

: 30 gru 2013, 16:45
autor: Moniaaa89
Ja krew i śluz w stolcu mam już od roku praktycznie bez przerwy. Próbowałam już różnych sposobów - sterydy, czopki robione z sulfasalazyną i hydrokortyzonem, czopki Asamax, wlewki z hydrokortyzonu i żaden z tych sposobów nie pomógł. Leki biorę cały czas takie jak w podpisie. Poza krwią i śluzem nie mam żadnych innych objawów - stolec 1 lub 2 dziennie, brak biegunek i bólów brzucha, czasem tylko trochę rozrzedzony stolec. Nie mam już pojęcia jak się uporać z tym problemem. I cały czas się zastanawiam czy taki stan to remisja czy zaostrzenie?

Re: krew i śluz w stolcu

: 04 sty 2014, 10:39
autor: sylwia78
Od niedzieli biorę czopki z salofalku ponieważ miałam w śluzie niewielkie skrzepy krwi.Od czwartku w śluzie są widoczne czarne pasma.Czy to może być krew i z jakiego odcinka mogę krwawić?Czy powinnam się jak najszybciej zgłosić do gastrologa?Planowana wizytę mam 14 stycznia .Proszę o radę bo nie wiem co robić.Czy miał już ktoś z was tez takie czarne pasma w śluzie?

Re: krew i śluz w stolcu

: 04 sty 2014, 12:21
autor: palula88
Czy wasz sluz jest przezroczysty? Moj stolec tez opleciony jest "czyms" tylko nie wiem czy to sluz czy ropa bo u mnie nie jest to zawsze przezroczyste tylko najczesciej zoltawe i nieprzezroczyste.

Re: krew i śluz w stolcu

: 04 sty 2014, 13:47
autor: izo.sim
Dziewczyny spokojnie - ja mam zdrowe jelita, a w stolcu też czasem widać śluz i różne inne dziwne rzeczy. Nie panikujcie, bo sfiksujecie. Pewnie gdyby nie Wasze chore jelita, nawet nie zwróciłybyście uwagi na to, czym się załatwiacie. A to coś, co oplata to być może jakieś włókna z jedzenia.

Sylwia78 odpisałam Ci.

Re: krew i śluz w stolcu

: 04 sty 2014, 18:31
autor: sylwia78
Czy na forum nikt nigdy nie miał krwawienia z górnej części?

Re: krew i śluz w stolcu

: 04 sty 2014, 22:56
autor: Orzelek
W moim zaostrzeniu śluz lał się w dużych ilościach. Nie był przezroczysty, lecz lepki, barwy kremowo-żółtej. Parę razy zdarzyło się w śluzie pasmo krwi grubości włosa.

Sylwio78 - spokojnie czekałbym do wizyty lekarskiej 14.01.

Re: krew i śluz w stolcu

: 28 lut 2014, 17:03
autor: Phobos2
Jak to jest możliwe, że mimo iż jem normalnie i nie tracę wagi, wciąż wydalam tylko krew i śluz, praktycznie samą ciecz...??

Re: krew i śluz w stolcu

: 28 lut 2014, 22:08
autor: Phobos2
No ale co dzieje się z resztkami niestrawionymi w żołądku? Skoro nie wydalam nic poza ,,woda'' i krwią? zreszta wyniki badan nie wskazuja na stan zapalny, aczkolwiek mam pogorszenie od grudnia.