spadek wagi

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

spadek wagi

Post autor: ulka1986 » 19 maja 2014, 09:30

witajcie, muszę się poradzić. od 2 miesięcy nie biorę sterydów przy których nie przytylam ;) i od tego czasu czuje się w miare dobrze nie mam biegunek (2-3 stolce dziennie różnej konsystencji ale nie luźne) i mimo to tracę wagę po sterydach wazylam 60 kg. A dziś jest 57 kg. I nie wiem czy powodem jest dieta bo muszę się przyznać że boję się jeść co cokolwiek :.(
Jednak ilość jedzenia nie jest mała :D tyle że wiadomo delikatne potrawy jadam.
Dotego nadal po odstawieniu encortolonu odczuwam kości, stawy... :(
Co o tym sadzicie?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: spadek wagi

Post autor: kalatos » 19 maja 2014, 09:58

Jeżeli to Cię pocieszy ja w niecały rok zjechałem 22kg, jelitko niestety nie wchłania wody i efekty widać...
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 19 maja 2014, 12:39

ulka1986 pisze:że boję się jeść co cokolwiek
znam to, boisz się jeść, bo potem będzie bolało. może spróbuj jakiś preparatów odżywczych, resource, nutri, modulen? chociaż jeden dziennie po łyczku chociaż nie musi ci smakować, to przegryzając biszkoptem czy herbatnikiem to dasz radę :roll:

Młodszy
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Młodszy » 19 maja 2014, 13:02

Utrata wagi po odstawieniu sterydów to nic innego jak utrata wody odkładającej się podczas brania sterydów więc nie ma sie czemu dziwić sam wielokrotnie przez to przechodziłem a co do diety warto przygotowywać sobie codziennie świeże lekkie posiłki typu(krupnik,ziemniaki np z kurczakiem z jakimś lekkim sosikiem do tego warzywka)sam długo na takim jedzeniu jechałem przy bólach brzucha do tego pomiedzy posiłkami dokładać nutridrinki i powinno być ok;)
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 19 maja 2014, 15:23

Młodszy, dobrze mówi :) na biszkoptach, kisielkach, i rosołku plus jakiś tam drink można fajnie, zdrowo przytyć

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 19 maja 2014, 17:02

ulka1986 pisze:i mimo to tracę wagę po sterydach wazylam 60 kg. A dziś jest 57 kg. I nie wiem czy powodem jest dieta bo muszę się przyznać że boję się jeść co cokolwiek :.(

Jednak ilość jedzenia nie jest mała tyle że wiadomo delikatne potrawy jadam.
ja bym tą ilość jedzenia spróbowała na Twoim miejscu zobiektywizować, poprzez po prostu skrupulatne przeliczenie kcal, których jesz, bo może się wydawać, że nie jesz mało, a okaże się, że tak faktycznie to nie masz z czego nawet przybrać na wadze.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 19 maja 2014, 17:23

iza121 pisze: ja bym tą ilość jedzenia spróbowała na Twoim miejscu zobiektywizować, poprzez po prostu skrupulatne przeliczenie kcal, których jesz, bo może się wydawać, że nie jesz mało, a okaże się, że tak faktycznie to nie masz z czego nawet przybrać na wadze.
Faktycznie nigdy nie zastanawialam się nad ilością kalorii, a moim głównym wyżywieniem jest ryż, prazone jabłka, ziemmiaki, ryby ,chude wędliny, a to raczej nie jest kaloryczne :zastanawia: , muszę ściągnąć tabele kaloryczne i ułożyć jakiś plan na tygodniowe menu...
I chyba spróbuje wkońcu nutridrinkow choć boję się że wywołają biegunkę ( jak nie spróbuje to nigdy się nie dowiem ;) )
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 19 maja 2014, 17:44

ulka1986 pisze:I chyba spróbuje wkońcu nutridrinkow choć boję się że wywołają biegunkę ( jak nie spróbuje to nigdy się nie dowiem
jak będziesz piła powoli, to nic takiego się nie wydarzy
jedna butelka 30 a nawet więcej minut. Ja wypijałam jedną przez godzinę

Młodszy
Początkujący ✽✽

Post autor: Młodszy » 19 maja 2014, 23:47

A powiedz mi jak wygląda u Ciebie sprawa z wysiłkiem fizycznym jeżeli jesteś aktywna fizycznie Twoje spożycie węglowodanów powinno być większe na poziomie 50%max60% dziennego spożycia kalori dla ułatwienia 4,5-6,5 g/kg.Pamiętaj również że weglowodany zabezpieczają białko by nie uległo spaleniu jako zródło energi.Podam Ci przykładowe produkty ktore bogate są w węglowodany:
makarony z pełnoziarnistej mąki pszennej,
chleb pszenny pełnoziarnisty,
owoce,
warzywa,
rośliny strączkowe,
nasiona,
orzechy,
niskotłuszczowe produkty mleczne
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 20 maja 2014, 07:45

Młodszy, wysiłku nie mam za dużo a nawet mogę powiedzieć że praktyczmie wcale, nie pracuje i prace domowe nie należą do bardzo meczacych :wink:
Jeśli chodzi o owoce i warzywa nie jadam ich na surowo, prazone jabłka, pieczone banany, wiadomo gotowane marchewki, selery, brokuly, sxparagi to tak. Pelnoziaxrniste pieczywo też nie wchodzi w grę moja dieta jest bezmleczna i ubogo blonnikowa. Po mimo że mam remisje (niby) to i tak moje stolce są miekawe i chude, chyba dlatego boję się jeść :smutny:
Czasem wydaje mi się że do cu mam jelito wrzliwe i ono jest powodem takowych kupek :neutral:
Choruje od 4 lat i na dobrą sprawę od tego czasu nie zdazylo mi się nomalne, twarde wyproznienie :oops:

Młodszy
Początkujący ✽✽

Post autor: Młodszy » 20 maja 2014, 10:51

Spróbuj wprowadzać co raz więcej produktów do diety.Ja sam przed założeniem stomi jadłem większość produktów patrząc po sobie jak reaguje na poszczególne produkty również teraz przy stomi jeżeli zjem więcej stałych produktów to z samego jelita cienkiego(grube mam tymczasowo odłączone) wydalam nomalny stolec przy tym dodam ze jadam dużo ryżu makaronu bułek nabiału mięsa po tych produktach przeplatając je podczas jednego dnia twardy stolec gwarantowany.Warto dodać też że ważne jest dokładne przeżuwanie i mieszanie ze śliną pokarmów wtedy latwiej się trawią i przechodzą przez układ pokarmowy

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 20 maja 2014, 16:30

Super będę próbować, dziś ruszylam pomidora. Jeden plast :mrgreen: erek ale mąż był ze mnie dumny.

Młodszy
Początkujący ✽✽

Post autor: Młodszy » 20 maja 2014, 17:00

I bardzo dobrze.Trzymam za Ciebie kciuki i czekam biężąco na relacje dotyczące postępów;)

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽

Spadek wagi bez sterydów.

Post autor: Krzysztof Ł » 06 cze 2014, 00:44

Sterydy powodują dziwne efekty.
Minn podnoszą poziom cukrów we krwi (pozwalają je łatwiej przyswajać czy przetwarzać? )
Czasami takie rozchwianie produkcji cukrów może zakłucić gospodarkę nimi i wywołać np nietolerancję laktozy (cukrów mlekowych). A to z kolei biegunki.
Zapewne w takim powiązaniu - cukry mleko biegunki , motorem często bywa zakłucona gospodarka insuliną którą może wywołać uszkodzenie lub ograniczenie normalnych reakcji między trzustką a wątrobą. Np spowodowane chorobą wątroby i wadliwym wydzielaniem żółci.
Sterydy same w sobie podnoszą wydzielanie Żółci, czego skutkiem być może jest zachwianie gospodarki cukrami.
Człowiek to maszyna nie prosta dlatego posiada wiele sprzężeń w sterowaniu swoim układem pokarmowym.

Uwaga do sterydów.
Ponieważ mają one tak znaczącą rolę dla organizmu nie odstawia się ich natychmiast prawie pod żadnym pozorem, i zawsze w kontakcie z lekarzem.
O ile bowiem mogą szkodzić w pewnych chorobach, w innych ich odstawienie może zaszkodzić jeszcze bardziej.
Utrata wagi mimo zwiększonej ilości pokarmu + pragnienie + biegunki po pokarmach mlecznych mogą oznaczać cukrzycę typu 2.
Na szczęście jednak nie muszą.

Przy czym zwrócił bym uwagę, że spożywanie silnie przetworzonych pokarmów - zwłaszcza gotowanych i pieczonych na różne sposoby, powoduje podniesienie poziomów cukrów po posiłkach, a to może jeszcze nasilać efekt pseudocukrzycy.
Spojżyj na jakąś stronę z indeksami glikemicznymi i staraj się dwa tygodnie podobierać pokarmy z niskimi indeksami glikemicznymi.
Nie pij mleka lecz jogurty i kefir ewentualnie.
Zmniejsz ilość cukrów a zwiększ ilość białka - mięsa zwłaszcza bo wędliny dziś to trujaki najczęściej.
Pamiętaj aby chudym mięsom lub lepiej rybom towarzyszyłóy surówki warzywne.
Jeśli tolerujesz, wprowadź do diety strączkowe i orzechy w większym stopniu niż dotąd.
I napisz czy pomogło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”