Guz esicy

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Guz esicy

Post autor: joko25 » 12 lis 2014, 18:56

Hejka
W zeszłym tygodniu mialam kolonke w uspieniu. Niestety okazalo sie, ze przez stan jelita, rozlegle zmiany,krwawienie kontaktowe i przewężenie udalo sie dojsc tylko do esicy. Lekarz dal mi skierowanie na kolonoskopie wirtualną i w tym skierowaniu napisal, ze guz esicy uniemozliwia przejscie aparatu podczas badania. Nie mialam pozniej okazji zeby z nim porozmawiac. No i niepokoi mnie ten guz. Czy myslicie ze to moze być coś groźnego?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Guz esicy

Post autor: Mamcia » 12 lis 2014, 20:04

Napisał guz, bo może tak wynika ze wskazań NFZ. Może guz zapalny, może zwężenie. Oczywiście nie jest to wiadomość budująca, ale nie należy popadać w panikę. ważne jest by to TK? MNR? zrobić w miarę szybko.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽

Post autor: joko25 » 12 lis 2014, 21:33

Kolonke wirtualna mam za 3tygodnie takze szybko. Zobaczymy co wykaze. Tez tak sobie myślę, że to przewężenie tak nazwali guzem moze troche na wyrost. A tak w ogole to co oznacza w nzj pojecie guz zapalny?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 12 lis 2014, 22:59

ja miałam takiego guza zapalnego, podobno miał wielkość jak duża męska pięść - tak mi powiedział chirurg, który mnie operował. Siedział tam sobie ileś czasu, nie wiedziałam o nim i sobie rósł i rósł, aż pękło jelito :( ale powiem szczerze nie wnikałam co to znaczy, cieszyłam się, że zapalny a nie nowotwór :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽

Post autor: joko25 » 12 lis 2014, 23:11

O matko....az pękło jelito? Masakra! Mnie ta lewa strona brzucha ciagle boli, razem z plecami. Zreszta zawsze lewa polowa jelita była zajeta i od jakiegos czasu-od 4 czy 5 lat pojawilo się tam przewężenie ciezkie do przejscia podczas badania.widocznie sie pogłębiło bo teraz nie dało sie przejsc. Moze wlasnie przez guz zapalny...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”