Zatrucie pokarmowe (???) przy UC - jak pomoc dziecku?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
domi.nika
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: -- poza Polską --

Zatrucie pokarmowe (???) przy UC - jak pomoc dziecku?

Post autor: domi.nika » 30 lis 2014, 13:50

Witam
W piatek moj 6-letni syn mial kolejna dawke Remicade, wszystko bylo OK, wyniki badan krwi dobre, CRP ponizej 5. W piatek nie mogl sie wyproznic a w sobote zaczal go pobolewac brzuch i pojawily sie tzw. "mokre baczki". Wieczorem bol brzucha troche sie nasilil a dzis, w niedziele pojawila sie biegunka taka wodnista bez sluzu i bez krwi. Nie ma goraczki.
Zastanawiam sie co to moze byc, bo on nigdy nie miewal biegunek, wrecz przeciwnie. Moze to zatrucie pokarmowe... on tak czasem objada sie bez pohamowania, czasem wszytstko naraz, czasem miesza a co najgorsze, nie slucha nas i wkrzurza sie strasznie jak mu sie zabrania takiego jedzenia. Moze w szkole cos zalapal.... kurcze, sama nie wiem :/
Prosze o porady, jak moge mu pomoc oprocz nawadniania aby ta biegunka szybko mu minela.
Czy jakies probiotyki albo smecta mu nie zaszkodza? Pierwszy raz mamy taka sytuacje i stad moja niewiedza co mu moge podac a co nie.
Dzis niedziela, wiec jedynie wizyta w szpitalu jest mozliwa. Jezeli moge mu pomoc w domu to wolalabym uniknac urokow wielogodzinnego oczekiwania na wizyte u lekarza w norweskim szpitalu, ktory niekoniecznie zna sie na temacie.
Pozdrawiam
Krystianek - 2*1 Asacol 800 mg, 1*1 Imurel 75 mg, 1*1 folsyre 0,4 mg, doraznie Pentasa w formie wlewek.
9 dawka REMICADE :)

lorema

Re: Zatrucie pokarmowe (???) przy UC - jak pomoc dziecku?

Post autor: lorema » 30 lis 2014, 15:09

Mój syn brał smecte, nic złego się nie działo - pomagała,
tylko zwracałam uwagę na porę podawania innych leków, ponieważ Smecta może utrudnić wchłanianie.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Re: Zatrucie pokarmowe (???) przy UC - jak pomoc dziecku?

Post autor: Kinia87 » 01 gru 2014, 21:41

Enteroacidolac jest dobry oraz smecta
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”