Przetoka okoloodbytnicza

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szymon1221
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Przetoka okoloodbytnicza

Post autor: szymon1221 » 14 gru 2014, 13:54

Witam. Wiem ze temat podobny gdzies byl , ale ja pytam troche z innej pólki.
Wiec tak zbliza mi sie operacja przetoki i szczeliny (zamkniecia , oczyszczenia) chcialbym sie spytac zorientowanych ludzi ile sie lezy w szpitalu po takim zabiegu , czy rana sie goi , czy po zabiegu odczuwalny jest ból. Bylem juz u 2 chirurgow i niechcialo sie podjac tej operacij w srode jade do docenta w poznaniu i sie juz sie denerwuje jak to bedzie .. Prosze o wypowiedz ludzi ktorze mieli juz taki zabieg za soba i moga cos powiedziec na ten temat :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Przetoka okoloodbytnicza

Post autor: Mamcia » 14 gru 2014, 20:23

A przeszedłeś wszystkie inne metody leczenia i została tylko chirurgia?? Poznań to świetny ośrodek chirurgiczny i mam nadzieję, że co dobrze doradzą, jakie rozwiązanie jest najlepsze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mhy
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: mhy » 15 gru 2014, 12:43

Jeśli dobrze pamiętam, to po operacji przetoki leżałam w szpitalu około tygodnia. Rana goi się długo, kilka miesięcy, ponieważ nie zszywa się jej, a pozostawia do wygojenia.

Skoro paru lekarzy nie chciało się podjąć operacji, to może nie jest ona konieczna?
"Wszyscy jesteśmy w rynsztoku, ale niektórzy patrzą w gwiazdy."

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 15 gru 2014, 21:42

u mnie tez dlugo sie paprało, ale co zrobic potem jest git
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

szymon1221
Debiutant ✽

Post autor: szymon1221 » 16 gru 2014, 18:06

Nikt sie podjac niechce bo wytlumaczają to "brakiem doswiadczenia" a oba chirurdzy powiedzieli ze nie jest zadobrze i trzeba chirurgicznie cos z tym zrobic :) . Jutro czeka mnie wizyta u docenta kliniki w poznaniu wiec napisze co i jak :)

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 16 gru 2014, 18:09

szymon1221 pisze:Jutro czeka mnie wizyta u docenta kliniki w poznaniu wiec napisze co i jak :)
spokojnie lepiej poczekać i będziesz wiedzial jakie jest najlepsze wyjscie dla ciebie, daj cyne jutro co rzekły mądre głowy
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 16 gru 2014, 21:26

szymon1221, trzymam kciuki za owocną rozmowę!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

szymon1221
Debiutant ✽

Post autor: szymon1221 » 21 gru 2014, 15:25

przepraszam za tak poźną odpowiedz !! Przetoka do operacij niestety . Powiedzial ze w szpitalu troche poleze . Jesli przetoka nie bedzie sie goić za jakiś czas beda musieli zrobic tzw "sztuczny odbyt" po to zeby sie wszystko zgoilo .. jak dobrze wszystko pojdzie to pomiedzy Bozym Narodzeniem a sylwkiem ;/ ! . Nadal czekam na wypowiedzi osób ktore mialy przezycia z czyms takim :) POzdrawiam !

rcosta
Debiutant ✽

Post autor: rcosta » 02 sty 2015, 18:18

nie wiem czy miałeś zabieg już, bo troche dawno tu nie zaglądałem, ale temat znam na "świeżo". Operował mnie docent Banasiewicz w Szpitalu Klinicznym na Przybyszewskiego. 29.12 przyjęli mnie na oddział, 30.12 miałem zabieg, 31.12 wypisali mnie do domu. Najgorszy był pierwszy dzień,i to nie z powodu bólu, tylko z powodu drenu w odbycie. Cały dzień przeleżałem plackiem, następnego dnia docent wyciągnął mi dren z odbytu i seton z rany, wypisał zalecenia ( przemywanie pianką Proktis- M, ogólna higiena i nie dopuszczanie do twardych stolcy) i puścił do domu. Dzisiaj byłem na kontroli, rana zaczyna się zrastać i na kolejną kontrole mam przyjść za 3 miesiące. Jakoś bardzo nie boli, nie biore żadnych leków przeciwbólowych, pierwsze 2 dni rana krwawiła, teraz już nie. Cieknie mi z rany jakiś płyn, ale nie jest to ropa. Generalnie miałem wybór i mogłem dać się zoperować u prof Krokowicza jak i docenta Banasiewicza. Docent sprawił na mnie lepsze wrażenie, wszystko załatwił sam, nie musialem nigdzie biegać, wystarczyło się zgłosić do szpitala. Z kolei prof Krokowicz skasował za wizyte gruby pieniądz, zlecił badania, ( wszysykie prywatnie, wszystkie wyłącznie w polecanych przez niego miejscach),po czym kazał przyjść na kolejną wizytę, i termin jaki i proponował to marzec, więc poczułem że ktoś chce na mnie najpierw zarobić a potem wyleczyć. Takie moje odczucia po usunięciu przetoki.
6-MP 50 mg
Metypred 6 mg
Pentasa 2 x 2 g

Remisja:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”