Strona 1 z 1

Poranne wymioty w WZJG

: 25 lut 2016, 12:53
autor: marcin1990
Mam nadzieje że to dobry dział na takie pytanie.
Od jakiegoś roku, co jakiś czas (średnio co tydzień, może mniej) zdarza mi się rano wymiotować z bólu podczas wypróżniania. Za każdym razem zdarza się to gdy nie zdążę jeszcze niczego zjeść. Co za tym idzie, wymiotuje tylko śliną no i żółcią. Czy to jest normalne w chorobie wzjg? Czy ktoś jeszcze miewał takie dolegliwości? Co to może oznaczać? Wspominam za każdym razem o tym lekarzowi podczas wizyty, ale jeszcze żaden z lekarzy tego nie skomentował. Co prawda ostatnio jak zażywałem, zgodnie z zaleceniem lekarza vivomixx to wymioty ustały. Miałem od nich spokój na 1,5 miesiąca, ale 4 dni po odstawieniu vivomixx wymioty wróciły.
Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Poranne wymioty w WZJG

: 25 lut 2016, 13:06
autor: obyty.z.cu
marcin1990 pisze:wymiotuje tylko śliną no i żółcią. Czy to jest normalne w chorobie wzjg?
nic w CU nie jest normalne,choć w tym przypadku pewnie to nie od CU, albo inaczaj, może to przy jej okazji.Ciekawe czy miałes robioną gastroskopie ?
W naszej chorobie bardzo ważna jest rola bakteri w naszym organizmie. Może to też być u Ciebie choćby problem z bakteriami HELICOBACTER PYLORI
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 41895.html
Uszkodzona śluzówka w żołądku i bakterie tam "grasujące".
To także może być np. refluks.

Re: Poranne wymioty w WZJG

: 25 lut 2016, 14:04
autor: Jacekx
Wymioty żółcią

http://tematy.echirurgia.pl/wymioty_zolcia.htm

Nie zaszkodzi gastroskopię wykonać .

Ostatnie ostrzeżenie co do linków, na naszym forum jest wiele tematów o wymiotach, mamy kwartalniki, dużo wiedzy na stronie j-elity, mamy poradniki, strony z pracami i wywiadami lekarzy itd. proszę korzystać z nich, albo wyciągnąć z nich kwintesencję w postaci posta "merytorycznego".

Ok... :prosze: o wybaczenie :smutny:

Re: Poranne wymioty w WZJG

: 26 lut 2016, 10:00
autor: marcin1990
Miałem robioną gastroskopie już w okresie występowania u mnie tych wymiotów, ale nic nie wykazała.

OPIS:
Błona śluzowa żołądka makroskopowo niezmieniona. Opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian - pobrano wycinki w kierunku choroby trzewnej.

HISTOPATOLOGIA:
W wycinkach śluzówka dwunastnicy o zachowanej architektonice gruczołowej i kosmkowej, bez zwiększonej liczby limfocytów śródnabłonkowych oraz bez rozrostu krypt gruczołowych.

Re: Poranne wymioty w WZJG

: 03 mar 2016, 09:53
autor: Beata-92
Nie jestes przypadkiem palaczem? Póki palilam papierosy kazdego ranka mialam odruchy wymiotne. Moj organizm sam odrzucal papierosy. Lub inne czynniki,ktore wywoluja u Ciebie takie zachowanie?

Re: Poranne wymioty w WZJG

: 03 mar 2016, 12:43
autor: Jacekx
Swojemu interniście marcin1990 to zgłaszałeś a jeśli tak to co on na to?

Wątrobę sprawdzałeś np. próby wątrobowe to raz.
Woreczek żółciowy badałeś czy nie ma kamieni to dwa.

Przy problemach x zdrowotnych często szuka się rozwiązania na zasadzie wykluczania.

Ja idę przy jakiś nowych kłopotach do swego Lekarza Rodzinnego i zastanawiamy się co to nowego może być oprócz NZJ on tzn. Pani Doktor jest w temacie moim zorientowana . Jak 12 lat się leczę to około 10 lat u niej .
Właściwie to ona prowadzi mnie w NZJ ( tzn. razem dyskutujemy o moich problemach z NZJ i nie tylko ;szukamy analizujemy i wykluczamy a gdy wyjaśnienie problemu wymaga u mnie specjalisty to mnie do właściwego kieruje).

Re: Poranne wymioty w WZJG

: 03 mar 2016, 13:37
autor: Anette28
marcin1990 pisze:Od jakiegoś roku, co jakiś czas (średnio co tydzień, może mniej) zdarza mi się rano wymiotować z bólu podczas wypróżniania.
ja miałam takie akcje przy przewężeniach, więc może zapytaj gastroenterologa