Strona 1 z 1

Czarny stolec

: 11 cze 2016, 16:30
autor: KoomBo
Witam, to mój pierwszy post na forum także w razie błędów proszę o wyrozumiałość.
Mam zdiagnozowane CU od grudnia 2015r. pierwszy rzut choroby uspokojono pod koniec stycznia, ale niestety zaostrzenie wróciło w lutym i do tej pory mnie trzyma. Mój problem jest następujący od 3 dni mam zmieniony sposób leczenia i dlatego zaniepokoiły mnie czarne stolce ewentualnie papkowate nigdy wcześniej ich nie miałem owszem stolce z krwią i śluzem były, ale barwa aż tak mnie nie wystraszyła. Zmiany w leczeniu to: czopki i wlewki pentasy oraz antybiotyki do tego utrzymuje cortiment, asamax, azathioprine oraz żelazo(wiem, że ono może wywoływać czarną barwe, ale od kiedy przyjmuje nigdy się to nie zdarzyło). Czy zmiany mogły wywołać nowe leki?? lub powinienem udać się do lekarza?

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 17:20
autor: patkaas
Mimo wszystko i tak stawiałabym na żelazo... Jakie i od kiedy przyjmujesz? Czarny stolec może też oznaczać krew z wyższych części przewodu.

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 17:37
autor: KoomBo
Tardyferon-Fol przyjmuję jakieś półtora miesiąca; zmiany mnie trochę mnie zaniepokoiły bo wyszło to kiedy zacząłem nowe leczenie, a też nie chcę siać paniki bo teraz również zmieniłem lekarza

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 18:10
autor: Jacekx
Czarny stolec jak wiem a mam też CU to może być przetrawiona krew
czyli prawdopodobnie krwawienie jest też gdzieś wyżej ponad jelitem grubym...
Radzę do swego gastro poza kolejką gdy takich stolców dużo :idea:

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 18:17
autor: obyty.z.cu
a ja stawiam na żelazo

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 18:27
autor: KoomBo
poczekam jeszcze do poniedziałku zobaczę co się będzie działo; w sumie myślałem, że to może być skutek czopków i wlewek, ale nic takiego w ulotce nie pisze ;/

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 18:41
autor: alex0101
A może tak - odstaw na kilka dni żelazo i zobacz czy kolor się zmieni:) Ja jak przestaję brać nawet dwa dni wszystko wraca do "normy".

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 18:45
autor: obyty.z.cu
KoomBo pisze: że to może być skutek czopków i wlewek,
napewno nie.Tu albo od żelaza, co jest bardzo prawdopodobne, albo przetrawiona krew z wyższych stref układu pokarmowego, np. z żoładka, co przy tych lekach raczej wątpliwe.
Jest też temat, że po prostu jedzenie tak zadziałało. Zrób przegląd "sumienia" i pomysl..może jakaś czekolada albo inne jedzenie się przetrawiło na czarno.Może owoce, jakieś jagody, czereśnie ...
Jeśli ten czarny stolec się utrzyma i jutro, a i dojda inne objawy, to trzeba będzie chyba odwiedzić lekarza, a może i SOR.

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 19:08
autor: KoomBo
Spokojnie sumienie mam czyste nie jadam surowych owoców, słodycze o dziwo też jakoś odpuściłem, no i o dziwo teraz jest czas kiedy czuję się naprawdę dobrze i jestem w stanie jakoś funkcjonować czego nie było od bardzo dawna; jedyne co oprócz stolców sprawia mi problemy to mam odruchy wymiotne, po za tym nic mnie nie boli, nie czuje zmęczenia. w Poniedziałek skontaktuje się z lekarzem, wtedy najwyżej poinformuje co jest przyczyną problemu:)

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 19:26
autor: obyty.z.cu
KoomBo pisze:jedyne co oprócz stolców sprawia mi problemy to mam odruchy wymiotne, po za tym nic mnie nie boli, nie czuje zmęczenia.
czyli zaczeły działać leki, a żelazo dało siłę.
Steryd to trochę chyba za wcześnie...Efekt azathioprine dopiero za 2 miesiące, chyba że byłyby jakieś z tym problemy wcześniej.
Wyluzuj i obserwuj..

Re: Czarny stolec

: 11 cze 2016, 20:33
autor: KoomBo
Azathioprine biorę od połowy kwietnia wyluzowany i spokojny:D