Zapalenie śluzówki żołądka

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ella
Debiutant ✽
Choroba: kwasochłonne zap. j.
województwo: podkarpackie

Re: Zapalenie śluzówki żołądka

Post autor: ella » 08 lis 2008, 17:12

Witam! Pragnę napisać, że ja już chorobę przewodu pokarmowego leczę od 4 lat. Dopadlo mnie to jak mi sie firma rozpadała. Myślałam, że dolegliwości są chwilowe przez stres. Lecz gdy nie ustepowały biegunki.brak apetytu, utrata masy ciała, okazało się, że mam wrzoda na opuszce dwunastnicy. Dostałam leki. Ustąpiło na krótki okres. Za rok następna gastroskopia- zapalenie śluzówki. Do tej pory były leki Helicid, Omar, popsuł mi się wzrok i wypadały włosy, co jest do tej pory bezpowrotne. Mało jem, dieta, często a po trochę i tak cały czas jestem pełna i kamień w przełyku, w nocy czasami budzę się z bólem brzucha i mam biegunkę. Teraz robiłam kolejną gastroskopię wynik dodatni i śluz zabarwiony żółcią. Dostałam Nexium (dopiero zacznę zażywać). Lekarz mnie leczący zawsze bardzo oszczędny w słowach poinformował mnie, że nic złego nie ma. Naprawdę męczy mnie to już bardzo. Czy ktoś zażywał ten lek? Czy jest po nim poprawa na dłuższy czas? Pozdrawiam! :smutny:

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 08 lis 2008, 18:57

ella, Na żołądek leczę się od wielu lat.Leku o którym piszesz nie brałam.Brałam i biorę natomiast wiele innych,od sześciu lat bez przerwy.Zmieniając jedynie leki (bo długo stosowane już na mnie przestają działać)i dawkowanie w zależności od stanu mojago żołądka.Przy każdej próbie odstawienia oczywiście stopniowego,dolegliwości powracały.Teraz jak uda mi się zmniejszyć dawkę to szczęśliwa jestem.W tej chwili biorę nolpazę 40 2xdziennie .Może ten lek pomoże na dłużej,czego Ci życzę.Oprocz lekow ja popijam jeszcze siemię i ziółka ,czasem to pomaga.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 lis 2008, 21:43

czy mialas pobierany wycinek i czy mialas test na helicobacter pylori?
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”