CU a powstawanie ropni

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: CU a powstawanie ropni

Post autor: -Ania- » 06 lis 2003, 18:36

Choruje na crohna. Mia3am i ropnia i przetoke oko3oodbytnicz?. Leczy3am to nasiadówkami z kory deba ( bo na rumianek jestem uczulona) i jakim? antybiotykiem, którego nazwy niestety nie pamietam (by3o to jeszcze w klinice).

Nie wiem co to jest kolagnoza :(

Co do crohna- choroba ma charakter przewlek3y. Przebiega z okresami zaostrzen i remisji. Odpowiednio wcze?nie podjete leczenie dietetyczne i farmakologiczne ostrego rzutu choroby pozwala zwykle na z3agodzenie objawów. W razie wyst?pienia powik3an (niedro?no?a lub perforacja jelita, przetoki, ropnie), zwykle konieczne jest leczenie chirurgiczne- co ?ci?gne3am z www.emedica.pl.

Pozdrawiam i ?ycze zdrowia dla córki :P
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 07 lis 2003, 07:33

Jolu, pewnie nie ma co mówia, która choroba jest lepsza, a która gorsza, bo ka?da jest z3a, ale generalnie rzecz bior?c crohn mo?e atakowaa ca3y przewód pokarmowy, czesto jelito cienkie i grube, a cu atakuje tylko jelito grube. Bywa, ?e po usunieciu jelita grubego objawy cu znikaj?. Poza tym przy cu mo?na sie ratowaa tzw. wewnetrznym zbiornikiem jelitowym (j-pouch), którego przy crohnie raczej sie nie robi. Oczywi?cie s? jeszcze pozajelitowe manifestacje choroby, ale mog? sie chyba pojawiaa przy obu chorobach.

Ma3gosia

Post autor: Ma3gosia » 07 lis 2003, 15:38

Co do b3ednej diagnozy - to wszystko mozliwe. Niedawno rozmawia3am z lekarzem który powiedzia3 mi ?e w3a?ciwie nie ma klasycznych Cu czy te? chC. Czesto badania histopatoligiczne sa ró?nie interpretowane i nigdy w3a?ciwie do konca nie wiadomo czy jest to CU czy chC. Tak wiec wszystko jest mo?liwe. Pozdrawiam i ?ycze zdrowia

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 07 lis 2003, 21:38

No to mnie zmartwi3o. Wiedzia3am, ?e s? nieokre?lone postacie choroby, ?e czasami nastepuje zmiana diagnozy, bo to co wcze?niej wydawa3o sie jedn? chorob?, potem okazuje sie drug?, ale nie wiedzia3am, ?e nigdy do konca nie wiadomo...

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”