Zgaga , brak apetytu , odruch wymiotny.

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
monte(jego żona)
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Zgaga , brak apetytu , odruch wymiotny.

Post autor: monte(jego żona) » 02 sty 2005, 20:12

Witam Serdecznie.
No troszke sie forum rozros3o :) od mojego ostatniego postu.
Moja ?ona obecnie nie bierze Encortonu od wrze?nia , jedynie ca3y czas Sulfasalazine.
Co jaki? czas jednak pojawia sie u niej ostra zgaga , ca3kowity brak apetytu spowodowany odruchem wymiotnym w momencie przygotowywania posi3ków lub ich spozywania. Sama nie wie jak to zjawisko opisaa. Ponadto wszystkie potrawy maj? taki sam smak , okre?la to jako niesmaczne. Dodaje , ?e boli ja brzuch czasami.
Mo?e Kto? z Was spotka3 sie z tym problemem ( jest bardzo s3aba ) i temperatura jej cia3a jest poni?ej normy , czyli 36,4
To wszystko :(
—ycze Wam w nowym roku wynalezienia wrszcie 100% leku na Colitis i Crona , NIC WIECEJ !! Reszta sama przyjdzie.

Pozdrawiam
Tomek z Lodzi

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Zgaga , brak apetytu , odruch wymiotny.

Post autor: Doris » 03 sty 2005, 16:44

ja ostatnio mialam taki okres ze nie wchodzilo mi jedzonko, nie mialam wogole apetytu. najgorzej bylo rano bo dochodzil jeszcze odruch wymiotny. dodatkowo mialam grzybka na jezyczku i zaczelam brac trilac. po paru tygodniach przeszlo (jak grzybek zniknal). nie wiem czy to mialo jakis zwiazek ze soba

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 04 sty 2005, 08:05

Zauwa?y3am ?e jak zaczynam tracia apetyt i wszystko smakuje mi jak papier - to zaraz (np nastepnego dnia) daj? znaa o sobie jelita. Jest to dla mnie sygna3 do zwiekszenia dawki Salofalku - i jak dot?d wybraniam sie przed nawrotem choroby.
Co do przygotowywania posi3ków - to te? mam do tego jaki? wstret. Generalnie stosuje zasade ?e jak od czego? mnie odrzuca - to tego nie jem. I póki co moja metoda sie sprawdza. Cierpi na tym co prawda moja rodzina - bo czasem dostaj? cos nieprzyprawionego - ale to juz piku? - ka?dy sam sobie doprawia i ju?.
Je?li chodzi o temperature - to u mnie raczej wystepuja stany podgor?czkowe - co? ko3o 37,0C.
Pozdrawiam :-)
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

crohn mnie zwycie?a

Post autor: Shima » 04 sty 2005, 11:28

Witam!Kurcze ja te? mam co? takiego :!: Nie tylko jedzenie powoduje u mnie odruchy wymiotne.Niektóre zapachy spotykane w ?yciu codziennym rownie?.Wcze?niej do g3owy mi nie przysz3o ?e to ma zwi?zek z moj? chorob?.M?? w?cieka sie na mnie :evil: i nie przyjmuje do wiadomosci ?e to jest niezale?ne ode mnie.Meczy3o mnie to strasznie przez tyle lat ale mam nadzieje ze teraz gdy znam przyczyne 3atwiej bedzie mi to zniesc i oczywiscie wytlumaczyc sie z mojego"iracjonalnego" :lol: zachowania.

monte(jego żona)
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: monte(jego żona) » 04 sty 2005, 21:57

Witam i dziekuje za odpowiedzi.
Moja ?ona ?ywo sie zainteresowa3a Waszymi wypowiedziami.
Co do temperatury to podczas ostrej fazy choroby ?eczywi?cie przez kilka miesiecy temperatura wacha3a sie ok 37 st.
Natomiast co do grzybów to zona od jakiego? czasu bierze candide na candide :) I moze zeczywi?cie po jakim? czasie organizm reaguje na lek w ten sposób.
Magdalena - co do smaków to juz który? raz zauwa?y3em u Beaty zdecydowany wstret do smaku jedzenia i tak?e niektórych zapachów zwi?zanych z posi3kami. Nie ma na to chyba zadnej rady . Czytaj?c Was widze , ?e chorobe ka?dy przechodzi na swój indywidualny sposób.
Pozdrawiamy.
Tomek i Beata

monte(jego żona)
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: monte(jego żona) » 04 sty 2005, 21:59

Aha . —onka kaza3a mi koniecznie dodaa , ?e problemy z jedzeniem ma tylko zim? (chodzi o wstret i odruchy wymiotne), nigdy wiosn? i latem

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

crohn mnie zwycieza

Post autor: Shima » 05 sty 2005, 12:18

Tomku-mam pytanie.Gdzie w Lodzi sa dobrzy lekarze zajmujacy sie Crohnem.Zdunska Wola jest niedaleko a ja mam wrazenie ze u mnie leczenie nie przebiega tak jak powinno.Juz sam fakt ze dopiero wasze posty o odruchach wymiotnych wyjasnily mi sprawe(a choruje juz prawie 7 lat)daje wiele do myslenia.Pozdrawiam.

monte(jego żona)
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: monte(jego żona) » 05 sty 2005, 18:35

Cze?a! Ja "lecze"sie obecnie (polega to chyba tylko na zapobieganiu objawów) w panstwowej Poradni Gastroenterologicznej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów.Zaliczy3am ju? kilku prywatnych lekarzy,ale efekt jest taki sam-te same leki.Je?li chcesz bli?szych namiarów to moge podaa,ale lepiej chyba zaoszczedzia na kosztach wizyt,a przeznaczya wiecej na leki i witaminy.Ja inwestuje jeszcze w homeopatie.Bardzo mnie i mojej córce pomog3a w alergii.Ale w przypadku naszych chorób na efekty trzeba chyba czekaa baaaardzo d3ugo. Pozdrawiam[/code]

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 05 sty 2005, 22:45

Dzieki za odpowied? Beatko :D A tak na marginesie dodam ?e ja te? jestem alergikiem :? I jeszcze co?-od jakiego? czasu moja ulubiona kawa ma dla mnie nieprzyjemny zapach.Czy to znowy mój ukochany"obcy" :evil: jest tego przyczyn???Pozdrawiam.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

monte(jego żona)
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: monte(jego żona) » 06 sty 2005, 20:14

Hey :) Pisze za ?one. Ona nie pija kawy(nie lubi) , nie pali papierosów(nigdy nie pali3a). Ja robie to za ni?. Za to bardzo lubi likiery , ajerkoniak itp. ale nie mo?e :( , a ja nie pije ?(chyba , ?e piwo czasami).

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 24 paź 2005, 12:31

wlasnie u mnie tez oststnio ocs nie pasi....lekarzpowiedzial ze to grypa ale ja nie bylabym taka pewna, mailam bole miesni i kosci i to potworne, mdlosci, begunki jak zwykle, ale bez przesady i takie jakby tepe poboleania po lewej stronie, po prawej i gdzies 5 cm nad pepkiem, nadal czuje tam jakby wzmozona sztywnosc no i mdlosci ale mniejsze, natomiast naszedl mnie wtsret na wiekszosc potrwa, ajeszcze tydzien temu apetyt mialam straszny, teraz nic mi nie wchodzi, wczesniejniej tzn, z tydzien temu duzo solilam, co zreszta tez bylo dosc dziwna rzecz ajk an mnie bo przed choroba obchodzilam sie bez soli,teraz za to znowu prawie nie sole....nic mi nie smakuje...w srode ide o lekarza, tez tak macie???????????
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Misia

Post autor: Misia » 24 paź 2005, 13:06

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 24 paź 2005, 13:13

wiesz Misiu, ze ja wlasnie od weekendu mysle o zurku, bo am konkretny smak.....chyba dlatego
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”