Uciążliwe gazy

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Jelitek
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Uciążliwe gazy

Post autor: Jelitek » 22 paź 2008, 13:18

Witam!

Mój problem męczy mnie od jakiś 4 lat.Przez niego zarywałem szkołę i w dalszym ciągu zarywam tyle, że wyższą.Otóż, mam uciążliwe gazy, których kontrolować nie mogę, bo pojawiają się nagle i w dużych ilościach.Nie są śmierdzące bo jem lekkostrawne rzeczy.Inne objawy to przelewanie w brzuchu (odbijami się nawet ok 5 cm pod mostkiem), częste zaparcia, czkawka.Szczególne cierpienie fizyczne sprawia mi czkawka, ale najgorsze są te gazy, bo strasznie się z tym czuje:-/Rozmawiałem wczoraj z lekarzem gastrologiem i powiedział mi że to na 90% IBS (to nie jest oficjalna diagnoza) i że mam się przyzwyczaić.Przyzwyczaić to ja się mogę do zaparć, bólów itp., ale nie do gazów.Czasami notowałem wpadki i wszyscy myśleli sobie ale świnia.Za brak tych nie kontrolowanych gazów dałbym wiele, bo to pozwoliłoby mi normalnie żyć.Może ktoś coś poradzić?
PS.Espumisan działa nam nie tylko przez 2-3 godziny.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Re: Uciążliwe gazy

Post autor: agnieszkad » 22 paź 2008, 18:22

A dieta bez owocow i warzyw? U mnie jest lepiej , gdy nie jem owocow.
Przyjmujesz probiotyki?

pozdrawiam
aga
agnieszkad

Renata2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 22 paź 2008, 19:31

Wydaje mi się , że u Ciebie najważniejsza jest dieta. Musisz jeść coś, co Ci szkodzi. I możliwe, że jest to coś, co jesz codziennie, i to źle na Ciebie działa. :wc: Czy zażywasz np. enterol (ustawienie flory bakteryjnej w jelitach) :?: Podziel pożywienie na grupy / np. nabiał, mięso itp. i staraj się nie jeść przez kilka dni danej grupy pokarmów. Może się dowiesz czego nie trawisz :?: :!: Za mało danych podałeś by pomyśleć co jeszcze można zrobić. ;/
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 paź 2008, 12:00

A czy nie pomaga ci espumisan?? Druga sprawa to flora bakteryjna. Na tę wpływa dieta. O produktach gazotwórczych było cyba w ostatnim poradniku.
Jeśli czasem są, a czasem nie to zacznij prowadzić dzienniczek żywieniowy i staraj się wyłapać co ci szkodzi. Zaparcia musisz zlikwidować, bo one sprzyjają fermentacji w jelitach i rozwojowi złej flory bakteryjnej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”