żołądek w gardle, niepokój

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Korzeń
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

żołądek w gardle, niepokój

Post autor: Korzeń » 21 lis 2008, 13:16

Witam, jestem tutaj nowy, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Od jakiegoś czasu męczy mnie nieuzasadniona chęć wymiotowania. Nigdy wprawdzie jeszcze do tego nie doszło, ale samo uczucie niesamowicie przeszkadza mi w życiu. Polega to na tym, iż żołądek podchodzi mi do gardła, czuję jakby wszystko mi dochodziło na wysokość szyji. Bolów brzucha, gazów, ani problemów z wypróżnianiem nie miałem, w związku z czym odrzuciłem zespół jelita drażliwego. Zwykle objawy nachodzą mnie poza domem, co dziwne po upływie kilkunastu minut, potrafią czasem zupełnie znikać a znikają zupełnie po przyjęciu do organizmu alkoholu.

W związku z moim problemem postanwiłem odwiedzić lekarza. Zapisał mi debretin, 3 razy dziennie 10 minut przed posiłkiem. Po owym leku czuję się wręcz gorzej (chociaż biorę go od wczoraj). Tak jak biegunki nie miałem nigdy, bądź bardzo rzadko, tak miała ona miejsce i wczoraj, i dziś. W związku z tym postanawiam odrzucić ten specyfik.

Miał ktoś kiedyś podobne objawy? Liczę na pomoc, bo mam już dość chodzenia z siateczką w kieszeni...

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: żołądek w gardle, niepokój

Post autor: Ania406 » 21 lis 2008, 17:13

Witaj. Objawy, ktore opisujesz miewam i ja, ale jest to zwiazane glownie ze stresem lub ewnetualnym pogorszeniem sie stanu mojego zdrowia, co znow pociaga za soba to pierwsze- czyli stres. Zastanow sie czy nie dzieje sie w Twoim zyciu cos, co moze wplywac stresujaco. Czasem nawet podswiadomie. ??
Przede wszystkim, jesli nie jestes usatysfakcjonowany tym, co Ci powiedzial lekarz, to idz do specjalisty z dzialki gastroeneterologii i przedstaw swoja sytuacje. Forum nie jest po to by Ci postawic diagnoze- to moze zrobic tylko lekarz. Oczywiscie chetnie pomozemy w miare mozliwosci ,ale najwazniejsze jest bys sie skonsultowal ze specjalista i wykonal konieczne badania.
Jesli chodzi o debretin to jednym z dzialan niepozadanych sa nudnosci, byc moze nasilily sie one wlasnie przez to. Zastanawiam sie dlaczego lekarz przepisal Ci akurat ten lek- podaje sie go glownie przy bolach brzucha, skurczach jelit. A Ty piszesz,ze nic takiego Ci nie dolega. Ale nie jestem lekarzem wiec nie bede sie madrzyc :)
W kazdym razie moja rada jest taka bys jak najszybciej, zwlaszcza,ze pojawila sie biegunka, poszedl do lekarza.
Powodzenia i daj znac czy wszystko ok :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: morfi » 21 lis 2008, 17:25

Tak jak napisała już moja przedmówczyni, też wydaje mi się, że jest to spowodowane nerwami i stresem. Może problem leży w psychice ? Skoro w domu wszystko jest ok, po alkoholu się rozluźniasz, wiec stres jest mniejszy i wtedy też brak jest objawów.
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Korzeń
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Korzeń » 21 lis 2008, 17:49

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi:)

Z tymi nerwami coś może się zgadzać. Odkąd jestem na bezrobociu mam za dużo czasu, więc być może niepotrzebnie myślę od zbyt wielu rzeczach :wink: Właśnie, kiedy pracowałem owych objawów nie było, byłem zbyt skupiony na innych czynnościach.

W każdym razie w poniedziałek mam zamiar wybrać się do lekarza, dam znać co i jak:)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”