biegunka i spadek wagi

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
rossi
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

biegunka i spadek wagi

Post autor: rossi » 06 gru 2008, 21:47

witam!
2 tygodnie temu pojawila sie u mnie biegunka.po zazyciu wegla nastepnego dnia zanikla aby po tygodniu powrocic.zazywanie wegla tym razem nic nie dawalo przez 5 dni,ale od wczoraj jest ok.jednak wiem,ze jest to tylko stlumienie objawow poniewaz przy wyproznianiu sie obok kalu mozna zobaczyc te specyficzna przezroczysto-brazowa wydzieline.podczas biegunki mialem tez gazy o cuchnacym zapachu.
czytalem w necie ze przyczyna mogl byc antybiotyk zazywany podczas zapalenia ucha i
nie przejmowalbym sie moze tym tak bardzo ,gdyby nie fakt ze jednoczesnie stwierdzilem spadek wagi u siebie- cale zycie wazylem 73-74 kg,a teraz ok 70kg.wazylem sie ostatnio jakies 3 miesiace temu i wtedy wazylem 72kg.wiec 2kg w ciagu 3 miesiecy mimo ze tryb odzywiania sie/wysilku fizycznego nie zmienil sie.
poltora roku temu mialem kolonoskopie,na ktorej mialem wyciete 3 polipy-niby wtedy wszystko bylo dobrze.
dodam jeszcze,ze od mniej wiecej roku po kilku godzinach siedzenia na krzesle czuje pod prawym zebrem delikatny ucisk[jak gdyby cos bylo powiekszone]-nie czuc tego podczas badanie metoda ucisku.niestety obecnie jestem w anglii -przez co zdany na lekarzy pierwszego kontaktu,ktorych wiedza na temat chorob jest tylko niewiele nizsza od mojej :mrgreen:
czy warto fatygowac sie do polski-niestety nie mam urlopu,wiec byloby to niestety rownoznaczne z porzuceniem pracy tutaj.slyszalem ze sa do kupienia w aptekach testy na krew utajona,ktore mozna zrobic w domu i pomoglyby mi podjac jakas decyzje.czy sa wiarygodne?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: biegunka i spadek wagi

Post autor: obyty.z.cu » 06 gru 2008, 22:08

rossi pisze:dodam jeszcze,ze od mniej wiecej roku po kilku godzinach siedzenia na krzesle czuje pod prawym zebrem delikatny ucisk[jak gdyby cos bylo powiekszone]-nie czuc tego podczas badanie metoda ucisku
zartujac..to ja po kilku godzinach siedzenia przy kompie czuje "garba"....
test zawsze warto zrobic,chocby dla uspokojenia sie,spadek wagi o 2 kg po tygodniu biegunki?..przeciez to normalne.....
niewiem jak to jest z Toba..ale moze warto sie przyjrzec Twojej diecie...a raczej jej braku....poczytaj moze sobie o niej w kwartalniku J-elity...naprawdew warto...wystarczy przestrzegac prostych zasad....i mniej stresu !

zycze szybkiego powrotu do "normalnosci" !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

rossi
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Post autor: rossi » 06 gru 2008, 22:20

obyty.z.cu pisze: test zawsze warto zrobic,chocby dla uspokojenia sie,spadek wagi o 2 kg po tygodniu biegunki?..przeciez to normalne.
tylko ta biegunka to bylo objetosciowo bardzo malo-mniej niz zwykly kal i duzo mniej niz 1-dniowe zwykle biegunki.po prostu byly to minimalne ilosci wodnistego sluzu przy braku normalnego kalu.
ale moze faktycznie lekko spanikowalem?
dziekuje za slowa otuchy,poczekam na razie na rozwoj wydarzen-jesli biegunka powroci,to zdecyduje sie na badania w polsce.

ESka

Post autor: ESka » 06 gru 2008, 22:26

rossi pisze:dodam jeszcze,ze od mniej wiecej roku po kilku godzinach siedzenia na krzesle czuje pod prawym zebrem delikatny ucisk[jak gdyby cos bylo powiekszone]-nie czuc tego podczas badanie metoda ucisku
Może warto zrobić usg. Ostatnio miałam podobne objawy i okazało się, że to kamienie w pęcherzyku żółciowym. Oczywiście to, że miałam drobne kamyki i podobne objawy nie oznacza, że masz to samo.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 06 gru 2008, 23:03

jak masz biegunke to i chudniesz
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”