Wypadnięte hemoroidy-co zrobić?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Wypadnięte hemoroidy-co zrobić?

Post autor: Natalka » 19 gru 2008, 13:46

Problem mój polega na tym, że mam 2 wypadnięte hemoroidy, tzn. zamiast siedzieć w tyłku, wylazły one na zewnątrz już jakiś czas temu i nie chcą się już schować ;/ do tej pory w sumie nie przeszkadzało mi to ale od kilku dni zaczęło mnie boleć, chyba sobie za bardzo przytarłam po kupce :wink: i krew się pojawiła na papierze.
I teraz moja litania pytań:
1. co z nimi dalej robić, czyli jaki zabieg wybrać, żeby je usunąć? (bo tu innego wyjścia nie widzę)
2. jak długo można czekać z tym zabiegiem? (czyli jakie mogą być skutki niepozbycia się w porę wypadniętych hemoroidów?)

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Wypadnięte hemoroidy-co zrobić?

Post autor: HONIA » 19 gru 2008, 14:07

ja też mam hemoroidy,i też wychodzą mi na wierzch.Ja postepuję z nimi w ten sposób:najpierw smaruje jakąś maścią żeby nie bolały jak dotykam a potem sama sobie wpycham je do środka,to nie boli.Da się z nimi żyć nawet zapomniałam że jej mam.Używam maści pośladkowej dla niemowląt jest robiona na specjalne zamówienie ale trzeba mieć recepte.pozdrawiam! :wink:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 gru 2008, 16:34

HONIA pisze:najpierw smaruje jakąś maścią żeby nie bolały jak dotykam a potem sama sobie wpycham je do środka,to nie boli.
mnie one nie bolą przy wpychaniu do środka, z resztą u mnie to nie ma sensu, bo one i tak z powrotem wyłażą, dlatego chciałam się ich pozbyć, wyciąć, usunąć czy coś w tym rodzaju :maruda:
może mieliście jakieś zabiegi w tym kierunku, może ktoś mógłby polecić jakąś metodę?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: HONIA » 19 gru 2008, 18:02

Natalka ale mi też wypadały jak wpychałam do środka ale robiłam to do skutku aż przestały wypadać.

Awatar użytkownika
majka_m
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: majka_m » 19 gru 2008, 20:46

Natalka znam ten ból, mam dokładnie tak samo. tylko, że moje jak wypadną to bolą. Też myślę o zabiegu, ale mam małego stracha. Smaruję róznymi maściami na hemoroidy. Mam inne pytanko, czy w czasie kiedy twoje hemoroidy siedzą w środku to czy podczas załatwiania się masz wrażenie, że wszystko ci wyłazi na zewnątrz i dosłownie to czujesz podczas podcierania się? A po wszystkim się chowają. Ja właśnie tak mam i przy zaostrzeniu sama nie wiem co bardziej wpływa na te moje biegunki bo mam wrażenie, że podczas załatwiania to one sprawiają, że mam cały czas parcie.
Chcesz być szczęśliwy przez chwilę, zemścij się. Chcesz być szczęśliwy zawsze- przebacz.
Henri Lacordaire

Biorę: Asamax 500 2/2/2 , Pentasa, Kreon
1000, Essentiale forte

Wzrost/Waga: 160/58

Leczenie: Dr. Małecki

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 gru 2008, 20:51

majka_m pisze:czy w czasie kiedy twoje hemoroidy siedzą w środku to czy podczas załatwiania się masz wrażenie, że wszystko ci wyłazi na zewnątrz i dosłownie to czujesz podczas podcierania się? A po wszystkim się chowają.
kiedyś tak było, ale teraz one ciągle są na zewnątrz ;/
majka_m pisze:że podczas załatwiania to one sprawiają, że mam cały czas parcie.
no niestety choroba hemoroidalna (bo tak to się fachowo nazywa :wink: ) może powodować takie wrażenie niedokończonego wydalania że tak powiem :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
majka_m
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: majka_m » 19 gru 2008, 22:12

To jakby to powiedzieć mamy totalnie prze...Trzeba się zastanowić nad usunięciem tego paskudztwa, tylko kiedy ja się na to odważę???
Chcesz być szczęśliwy przez chwilę, zemścij się. Chcesz być szczęśliwy zawsze- przebacz.
Henri Lacordaire

Biorę: Asamax 500 2/2/2 , Pentasa, Kreon
1000, Essentiale forte

Wzrost/Waga: 160/58

Leczenie: Dr. Małecki

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 20 gru 2008, 14:11

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
długo dochodziła do siebie potem? mi to się jakoś źle kojarzy to operacyjne usuwanie, mam taki jakiś dystans do tego żeby mi tam ktoś przy tyłku wycinał, taki uraz mam ;/

Heidi
Debiutant ✽

Post autor: Heidi » 06 sty 2009, 13:33

Natalka pisze:[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
długo dochodziła do siebie potem? mi to się jakoś źle kojarzy to operacyjne usuwanie, mam taki jakiś dystans do tego żeby mi tam ktoś przy tyłku wycinał, taki uraz mam ;/
Najpierw musisz ocenić jakiego stopnia są to hemoroidy (anoskopia) - z opisu stawiam na 3. stopień. I masz niewiele czasu żeby załatwić to w miarę bezboleśnie, bo 4. stopnia usuwa się tylko operacyjnie, a wierz mi - tego sobie nie chcesz "zapodać" ;) Wycinanie a potem kilkumiesięczna (!) rehabilitacja.

Ja miałam cały czas 1. stopnia, po kolonoskopii zwiększyły mi się do 3. stopnia i zapaliły, czyli wypadały sobie jak im się żywnie podobalo, co je "wepchnęłam" z powrotem to znów wyłaziły po zrobieniu kilku kroków. Ból, świąd, pieczenie... maści to rozwiązanie tylko na chwilę, jeśli już ci wypadają te hemoroidy to musisz coś z tym zrobić.

Od listopada mam usuwane hemoroidy metodą Barrona. Od listopada, bo robi się z reguły jeden na 3 tygodnie, ale nie może to być w trakcie ani na krótko przed i po miesiączce, dlatego u kobiet robi się jeden na miesiąc.
Jest to już powszechnie stosowana metoda - polega to na tym, że lekarz (chirurg) zasysa hemoroida takim specjalnym aparatem i zdaje się zamraża. Zakłada na niego maleńką gumkę, która go podwiązuje. Zabieg trwa kilka(naście) sekund (!), idziesz od razu do domu. Taki malutki guzek i ta gumka, wypadnie ci po kilku dniach przy wypróżnianiu, może poleci ci troszkę krwi, ale to nic ;)
Ból niestety jest okropny! Przy zakładaniu gumki jest źle ale da się wytrzymać, potem w domu coraz gorzej. Przygotuj się na nieprzespaną noc, ketonal i łażenie po ścianach. Siedzieć nie mogłam przez 4 dni, leżałam cały czas na boku. Korzystania z toalety nawet nie chcę wspominać. Chociaż zalezy to od umiejscowienia hemoroida no i od tego czy są one w stanie zapalnym - lekarz zaznacza po każdym zabiegu na takim małym obrazku z któej strony był zabieg: lewa, prawa, przód czy tył. Prawa i lewa bolały niemiłosiernie (ale te hemo było też spore, wypadały i były w stanie zapalnym), tył poszedł jak z płatka: wczoraj miałam zabieg, dziś siedzę, nawet noc przespałam.
Zabieg kosztuje. U mnie w ośrodku jest to 300 zł od hemoroida.

Oczywiście, bariera jest niesamowita - przemóc się i zgłosić się na ten zabieg... Ale mój lekarz jest fantastyczny, fajnie rozluźnia atmosferę, mam do niego pełne zaufanie. Niestety jest mega przystojny i w idealnym wieku ;) a tu tak się nasza znajomość zaczęła - od wypinania tyłka ;)
Ale nieleczone hemoroidy mają straszne konsekwencje, dlatego leć do lekarza jak najszybciej.
Dasz radę :)

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 sty 2009, 14:18

Dzięki Heidi :smile:
ja wiem że muszę się zdecydować na ten krok :wink: moje hemoroidy na razie nie są w stanie zapalnym, to pewnie będzie mniej boleć, z tego co się orientuję to mam dwa do usunięcia. Szkoda, że za jednym razem nie można tego zrobić.
Heidi pisze:nieleczone hemoroidy mają straszne konsekwencje
no słyszałam, że jedną z nich jest wypadanie odbytu :shock: nie wiem ile w tym prawdy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 sty 2009, 18:10

jest kilka stopni zaawansowania hemoroidow - jak wypadaja i sie chowaja to jeszcze nie ejst zle, jak wypadaja i sie nie chowaja to juz chyba ostatnio stopien

moze daloby sie zabieg
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 08 sty 2009, 19:25

Z tego co wyszukałam na medycznych stronach, to mam jednak III stopień, czyli że wypadają, ale można je jeszcze wepchnąć z powrotem. Najgorszy jest IV tzn. kiedy nie da się ich odprowadzić do odbytu i są jakby przyrośnięte (?) na zewnątrz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 sty 2009, 19:40

no dokladnie
Obrazek

Studentka90
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Hemoroidy

Post autor: Studentka90 » 09 paź 2010, 21:59

Hej :)

Odkąd pamiętam mam hemoroidy (mam 19 lat). Będąc dzieckiem miałam duże problemy z wypróżnianiem (okropne zaparcia). Moi rodzice to zbagatelizowali a ja kilka dobrych lat męczyłam się za każdym razem będąc w toalecie (co 3, 4 dni).
W skutek tego dzisiaj mam okropne hemoroidy, które raczej mnie nie bolą. Na papierze po kolonoskopii było napisane, że to chyba III stopień. Pielęgniarki były nimi "przerażone"

Proszę osoby, które mają za sobą zabiegi związane z usuwaniem żylaków/polipów (jeśli mylę te terminy proszę o zwrócenie uwagi :) )

Jaki był to zabieg?
Czy był bolesny/uciążliwy dni i tygodnie później?
Czy był czasochłonny?
Czy hemoroidy wróciły?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 27 paź 2010, 23:38

Widzę, że nikt Ci nie odpisuje, więc powiem Ci jedynie, że jeżeli masz 3 stopień, to jeszcze masz szansę na zabiegi małoinwazyjne i radzę Ci skorzystać, bo operacje klasyczne w obrębie odbytu, to delikatnie mówiąc masakra (wiem co mówię :cry: ). Miałam zabieg na zewnętrznym żylaku i sam zabieg nic nie bolał, bolało znieczulanie (kilka zastrzyków) ale wszystko do zniesienia. Prawdziwy ból zaczyna się dopiero jak zejdą te zastrzyki. Za wcześnie, żeby mówić jak się goi, ale lekarz zapowiedział, że 6-8 tygodni. Sam zabieg trwa kilka minut.

A zabiegi małoinwazyjne podobno są mało bolesne a na pewno mniej bolesne niż klasyczne, no i przy klasycznych okres dochodzenia do siebie jest delikatnie mówiąc szkołą przetrwania ;)

Jedyne co Ci mogę doradzić od siebie, to zgłoś się do 2 różnych chirurgów zajmujących się proktologią i zobacz co powiedzą. Jeśli obydwaj stwierdzą, że pora na zabieg, to się nie zastanawiaj.

Pozdrawiam i zdrowia życzę :)

Aha i polipy to jest zupełnie coś innego niż hemoroidy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”