Limfoidalne zapalenie jelita grubego i martwica kości

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
anuska_23.85
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: Limfoidalne zapalenie jelita grubego i martwica kości

Post autor: anuska_23.85 » 13 sty 2009, 19:13

Wysłany: 18-11-2008

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich serdecznie.
Moja historia z chorobą zaczęła się gdy byłam w ósmym miesiącu ciąży(to było w marcu 2006r)miałam bóle w lewym biodrze,ginekolog stwierdził że to ucisk na nerw...po porodzie ból nie minął. zgłosiłam się do ortopedy,po wykonaniu rtg stwierdzono jałowa martwica lewej głowy kości udowej.w styczniu 2007 przeszłam operacje wypełnienia obszaru martwicy przeszczepami kostnymi zamrożonymi,po trzech miesiącach martwica się odnowiła i do bólu nogi dołączył ból brzucha,biegunka,krew i śluz z odbytu.zrobiono mi kolonoskopie i pobrano osiem wycinków z jelita grubego.wynik-limfoidalne zapalenie jelita grubego. przyjmuje sulfasalazine od tamtego czasu 4x2tab.martwica kości ciągle postępuje i pojawiają się częste bóle brzucha.udałam się do ginekologa by sprawdzić czy to nie jajniki.zrobiłam cytologie i wyszło trzecia grupa. czy te choroby mogą mieć coś wspólnego ze sobą?? pomóżcie bo lekarze nie chcą za dużo mówić
Anuśka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 sty 2009, 19:57

Osobiście się z czymś takim w literaturze nie spotkałam. Nie wiem gdzie się teraz leczysz i badasz, ale radziłabym dostać się do dobrego ośrodka referencyjnego, gdzie ktoś spojrzałby na ciebie jako na całość, a nie każdy kawałek oddzielnie.
Jałowa martwica kości jest chorobą o nieznanej przyczynie i rzadko ujawnia się u dorosłych kobiet, które nie były narażone na urazy. Niekiedy jako czynnik podaje się sterydoterapię i nurkowanie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anuska_23.85
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: anuska_23.85 » 18 sty 2009, 17:45

a mogła by Pani mi poleci jakiś ośrodek referencyjny? obecnie lecze sie w warszawie w WIM.
Anuśka

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”