Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
erto
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Post autor: erto » 30 sty 2009, 13:33

Witam wszystkich jak sie mozna domyslec po moim temacie mam problemy z ukł. pokarmowym nie wiem na co moge byc chory i wlasnie tutaj prosilbym was o jakies porady poniewaz moi lekarze pierwszego kontatku lecza mnie w roznych kierunkach a kazdy mowi co innego.

A wiec opis choroby:
W dniu 22 stycznia 09 poczulem sie zle mialem nudnosci dalej idac wymiotowalem pare razy do czego pozniej okolo godzin nocnych doszla biegunka z poczatku normalna lecz po wyproznieniu sie pojawila sie bardzo wodnita o kolorze zołtym przy tym wrzystkim bolal mnie rzołądek ogolnie bol promieniowal wszedzie w okolicach brzucha. Ogolne oslabienie.

W piatek 23 stycznia udalem sie do lekarza nadal mialem nudnosci nic nie moglem jesc bo zbieralo mnie na wymioty oraz mialem biegunke taka jak 22 stycznia żołta bardzo wodnita + ogolne oslabienie+ lekki bol brzucha. Lekarz przepisal mi:

Nifuroksazyd w zwalczajacy choroby wywolane bakteriami Grama + i -
Lacidozone w celu regeneracji flory bakteryjnej

Po zarzyciu owych srodkow nadal mialem biegunke lecz nudnosci po malu przechodzily tak samo jak ból brzucha

24 stycznia w Sobote mialem lekkie nudnosci lecz wrocil mi apetyt ale nadal mialem wodnita zółta biegunke + gazy oraz ból brzucha przeszedl

25 w niedziele lekka nudnosc plus biegunka taka jak wczesniej z gazami brak bolu brzucha

26 w poniedzialek lekka nudnosc + biegunka ktora opisalem wczesniej z gazami lecz w nocy doszlo bulgotanie w rzołądku oraz pieczenie cos typu zgaga + znowu wielkie nudnosci lecz te pieczenie w rzołądku bylo bardzo silne po wypiciu smecty (srodek na podrazniona blone sluzowa w rzoladku) lekko przeszla mi ta spiekota

27 we wtorek udalem sie do drugiego lekarza przepisal mi Prazol ( srodek na wrzody żołądka) oraz imiodium (silny lek na zatrzymanie biegunki) odstawilem srodki od 1 lekarza. Po zarzyciu tych srodkow pieczenie w zoładku ustało nie mialem biegunki lecz mialem wieczorek okropne gazy i wzdety brzuch w sumie wczesniej tez tak mialem przy tym bulgotaniu ale bez biegunki tym razem.

28 Sroda Czuje sie rewelacyjnie nie mdli mnie nie mam biegunki lecz mam gazy zaczynam normalnie jesc

29 Czwartek Czuje sie rownie dobrze jem to co zwykle nadal biore srodki od 2 lekarza jem na wieczor slodkosci zaczyna mnie rozdymać i bulgotac. W nocy mialem biegunke wodnita żółta taka jak wczesniej + ogromne gazy oraz mialem ogromne nudnosci.

Dzisiaj jak wstalem bylem oslabiony nadal czulem nudnosci lecz wraz z uplywem dnia znow czuje sie optymalnie dobrze lecz mam wzdety brzuch i czuje bulgotanie niekiedy.

To opis mojej choroby sorki ze tak duzo ale prosze o pomoc w moim przypadku i zdiagnozowanie mozliwych chorob pozdrawiam serdecznie.

P.s Od 2 tyg mam alergiczna wysypke na ramionach i nogach znika i sie pojawia lecz od wczoraj juz jej nie mam dodatkowo poweim mam 20 lat 70-66 kg wagi tyle schudlem i 175 wzrostu nie jem fast foodow nie pije nie pale.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Post autor: Natalka » 30 sty 2009, 13:51

erto pisze:prosze o pomoc w moim przypadku i zdiagnozowanie mozliwych chorob
my nie postawimy Ci diagnozy przez internet, bo się po prostu nie da tego zrobić :wink:
możemy jedynie podpowiedzieć Ci do jakiego lekarza się udać, jakie badania wykonać itp., owszem zawsze można pogdybać sobie tylko po co.
w poniższych tematach ludzie opisali podobne objawy:
viewtopic.php?t=5580&highlight=biegunka+gazy
viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postord ... zy&start=0
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 30 sty 2009, 14:11

a mam takie pytanie bo zakladajac ze mam jakies bakterie z grupy GRAMA cos moze w stylu gronkowca itp to co byscie mi polecili w leczeniu tych bakteri grama ?

I czy branie lekarstw na bakterie GRAMA moze powodowac zgage i nadkwasote zoładka ? czy cos w stylu wrzodów zoladka ?

Misia

Post autor: Misia » 30 sty 2009, 14:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 30 sty 2009, 14:17

Najlepiej jak udasz się do gastrologa i powiesz lekarzowi jakie masz objawy i jakie leki stosowałeś.Myśle,że może to być od zapalenia żoładka lub wrzodów. Więc dobrze by było skontaktować sie z gastrologiem,na pewno zleci jakieś badania ktore pomogą ustalić co się dzieje. Pozdrawiam :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2009, 21:38

erto pisze:jak sie mozna domyslec po moim temacie mam problemy z ukł. pokarmowym nie wiem na co moge byc chory i wlasnie tutaj prosilbym was o jakies porady poniewaz moi lekarze pierwszego kontatku lecza mnie w roznych kierunkach a kazdy mowi co innego.
mala uwaga, nie lecza ale diagnozuja :wink:
Twoje objawy wcale nie musza byc z ukladu pokarmowego (wiem- dostane uwagi).
erto pisze:Prazol ( srodek na wrzody żołądka
chyba polprazol, czyli nie na wrzody ale na "kwasowosc"...neutralizacje.
erto pisze:29 Czwartek Czuje sie rownie dobrze jem to co zwykle nadal biore srodki od 2 lekarza jem na wieczor slodkosci zaczyna mnie rozdymać i bulgotac. W nocy mialem biegunke wodnita żółta taka jak wczesniej + ogromne gazy oraz mialem ogromne nudnosci.
i tutaj to naprawde nierozumiem, nikt Tobie niepowiedzial, ze nalezaloby pozostac na diecie lekkostrawnej kilka dni? a w tym czasie dalej diagnozowac ?
Nic nienapisales co bylo przed tym okresem "chorobowym".
erto pisze:dodatkowo poweim mam 20 lat 70-66 kg wagi tyle schudlem i 175 wzrostu nie jem fast foodow nie pije nie pale.
czyli dobra norma :wink: znaczy jak na 20 latka.
Tylko kobiety potrafia ocenic Twoja forme :wink:
A moze to tylko grypa..? ostatnio modna jest ,szczegolnie zoladkowa !
Pozdrawiam, i...jednak sprobuj sie pomeczyc na diecie lekko strawnej,poczytaj strone o zywieniu , na gorze strony tej jest J-elita, a tam zywienie.
Choc te "zolte" by cos kierowalo na watrobe albo trzustke, kto wie....( to u mnie tak bywalo, co wcale nie musi byc u ciebie).
a na gazy espumisan, on nie zaszkodzi a moze pomoc .

Tylko mala uwaga, tu nie dostaniesz diagnozy, od tego sa lekarze...
ale dieta to podstawa !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 31 sty 2009, 02:19

obyty.z.cu pisze:erto napisał/a:
dodatkowo poweim mam 20 lat 70-66 kg wagi tyle schudlem i 175 wzrostu nie jem fast foodow nie pije nie pale.

czyli dobra norma :wink: znaczy jak na 20 latka.
Tylko kobiety potrafia ocenic Twoja forme :wink:
nie, to potrafi BMI, czyli erto Twoje BMI wynosi 21, czyli jesteś w normie.

A co do lekarzy rodzinnych czy POZ to nie łudź się, nie zdiagnozują Cię jeśli to coś poważnego a nie tylko grypa jelitowa.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2009, 02:46

erto pisze:29 Czwartek Czuje sie rownie dobrze jem to co zwykle nadal biore srodki od 2 lekarza jem na wieczor slodkosci zaczyna mnie rozdymać i bulgotac. W nocy mialem biegunke wodnita żółta taka jak wczesniej + ogromne gazy oraz mialem ogromne nudnosci.
Natalka pisze:A co do lekarzy rodzinnych czy POZ to nie łudź się, nie zdiagnozują Cię jeśli to coś poważnego a nie tylko grypa jelitowa.
wyszlo normalnie ,kobiety maja racje,czyli instynkt.
Albo nie dowierzaja lekarzowi rodzinnemu.
Tak sie wczytujac, to chyba jednak nie problem jelitowy, nie problem grypy...mowiac zartem..po co byly te slodkosci łasuchu?
Rozumiem, zeby zdiagnozowac chorobe....
Sadze, ze tu chirurg jednak niepomoze....
i nie mam pomyslu na specjaliste, to powinien odpowiedziec lekarz rodzinny !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 31 sty 2009, 10:55

obyty.z.cu pisze:chyba polprazol, czyli nie na wrzody ale na "kwasowosc"...neutralizacje.
Wskazania do stosowania polprazolu:

Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka.

Eradykacja zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z chorobą wrzodową dwunastnicy i żołądka.

Refluks żołądkowo-przełykowy: objawowy refluks żołądkowo-przełykowy (zgaga i inne objawy związane z refluksem); refluksowe zapalenie przełyku.

Leczenie czynnościowej dyspepsji.

Zespół Zollingera-Ellisona.

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 31 sty 2009, 12:19

erto, to mogą byc różne rzeczy....choc to pewnie nabijanie postów, to za przedmówcami powtórzę :wink: - kilka dni lekkostrawnej diety i do lekarza po komplet badań....na początek...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2009, 17:46

do magda281 !

Omeprazol należy do grupy inhibitorów H+ - K+ ATP-azy (pompy protonowej), które skutecznie hamują wydzielanie kwasu solnego w komórkach okładzinowych żołądka, niezależnie od stosowanego bodźca wydzielniczego, w tym również bodźca fizjologicznego (drażnienie nerwu błędnego, pokarm lub rozciągnięcie żołądka).

o to mi chodzilo !, oczywiscie procz tego, ze byl tam blad w nazwie :wink:
http://www.szpiczak.bialystok.pl/Polpra ... o_leku.htm

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 31 sty 2009, 19:39

obyty.z.cu pisze:o to mi chodzilo !, oczywiscie procz tego, ze byl tam blad w nazwie
polprazol(omeprazolum) to jest ten sam lek! Zgadza sie hamuje wydzielanie kwasu solnego i jest miedzy innymi na owrzodzenie zoładka-sama brałam ten lek i mam w domu ulotke!!

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 17 lut 2009, 14:18

Dziekuje wszystkim za wypowiedzenie sie na temat :)

Nie moglem odpisac poniewaz mam ograniczony dostep do internetu lecz teraz postanowilem znowu tutaj zawitać i powiedziec co dalej wyszlo a wiec tak:

2 dni po tym jak napisalem pierwszy post wszystko mi minelo czulem sie dobrze mialem apetyt stolec w normie lecz nadal troche zółty wiec pomyslalem przeszlo mi to zostawie to bo chyba juz jestem zdrowy lecz wlasnie okazuje sie ze nie jest tak wspaniale...

po kontrolnej wizycie u lekarza domowego powiedzial iz to byla grypa jelitowa czy zołądkowa i samo przeszlo niby okej lecz wlasnie

od czwartku 12.02.09 znow zaczelo mnie mdlić choc nie mialem juz biegunek juz od dawna nie mam moze zaczne od tego jakie obecnie mam objawy:

-mdłości przez wiekszosc dnia
-lekka zgaga niekiedy pod wieczor
- temperatura 36,6-37,1
-stolec o konsystencji lepko kremowej
-musze siedziec troche przygarbiony bo jak sie wyprostuje to czuje jakby ucisk w zołądku
-jestem bardzo zmeczony i śpiący
-nocne poty złe spanie
-gazy

i tak mam od czwartku choc w niedziele i pon w miare dobrze sie czulem.

Badania podstawowe nic nie wykazaly bylem je robic kiedy czulem sie dobrze i jutro zamierzam znow isc do lekarza i przed ta wizyta pragnolbym dowiedziec sie co wy o tym sadzicie ?

Dodam ze jak zaczolem dobrze sie czuc postanowilem zacząć cwiczyc dieta wysokobialkowa 200g bialka 340g weglowodanow 70 g tluszczu moja dieta tak wygladala przez te dni co sie dobrze czulem.

Gdzies na forum wyczytalem ze podobne objawy moga wystepowac przy przewleklym zapaleniu żołądka bo w sumie czulem sie dobrze lecz po jakims okresie znow czuje sie zle.

prosze o wasze opinie jutro wybieram sie wlasnie do lekarza i chcialbym miec rozeznanie co to moze byc i ewentualnie poprosic go o jakies bardziej szczegolowe badania niz tylko podstawowe na hemoglobine itp itd

P.S dzis mnie od rana muli lecz 10 min temu wyszlem na dwor i rozpalalem w piecu przyszlem wypilem szklanke wody mineralnej i czuje sie dobrze tak samo mam po posilkach jak cos zjem to czuje sie lepiej

P.S 2 Dodam jeszcze moze to bedzie jakas wskazówka ale kiedys bylem u pani dermatolog bo wypadaja mi wlosy i ona powiedziala ze miala taki przypadek podobny ze chlopak mial problemy z ukladem pokarmowym jak wyleczyl sie to mu przestaly wypadac i zaczely rosnac nowe to tak na marginesie.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 14:57 przez erto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 17 lut 2009, 14:49

erto pisze:Gdzies na forum wyczytalem ze podobne objawy moga wystepowac przy przewleklym zapaleniu żołądka bo w sumie czulem sie dobrze lecz po jakims okresie znow czuje sie zle.
wszystko jest możliwe,przede wszystkim zrób gastroskopie :wink: na pewno to badanie wszystko wyjaśni,u mnie takie dolegliwości były częste i okazało się na gastroskopii że mam nadżerki. A więc poproś lekarza o skierowanie na takie badanie :mrgreen: pozdrawiam.

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 20 lut 2009, 12:00

no i tak bylem u lekarza i dał mi skierowanie na gastroskopie lecz mam obawy przed tym polykaniem rury jak to wyglada ? i co sie czuje podczas takiego zabiegu slyszalem ze strasznie chce sie wymiotowac ?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”