Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Post autor: magda281 » 20 lut 2009, 12:18

erto pisze:no i tak bylem u lekarza i dał mi skierowanie na gastroskopie lecz mam obawy przed tym polykaniem rury jak to wyglada ? i co sie czuje podczas takiego zabiegu slyszalem ze strasznie chce sie wymiotowac ?
nie jest aż tak strasznie-no wiadomo,że nie jest przyjemne badanie ale da się znieść.W moim przypadku było tak że odruchy wymiotne były ale nie cały czas-z krótkimi przerwami (odpoczynku) :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 20 lut 2009, 15:58

erto, o gastroskopii możesz poczytać w dziale Badania, w Diagnostyce.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Duduś » 21 lut 2009, 12:02

erto ja miałem już 7x i powiem Ci ze odruchy są co jakiś czas trzeba być spokojnym i badanie mija szybko . Wymiotować nie będziesz bo jesteś na czczo . Dla mnie to badanie stało się prawie bezstresowe :wink:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
Kropelka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Kropelka » 21 lut 2009, 18:41

a jezeli nie dasz rady polknac samemu tej rurki to lekarz Tobie pomoze - zaczeka az bedziesz mial odruch polkniecia i Tobie ja wepchnie lekko, tak bylo za 1 razem w moim przypadku, a kolejne badania poszly juz szybciej i lepiej :wink:
"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem."

erto
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Post autor: erto » 21 kwie 2009, 17:08

No dzieki za slowa otuchy :) Wczoraj w koncu wybralem sie do lekarza prywatnie specializacja gastrolog. Opowiedzialem mu o moich problemach i przepisal mi takie leki

Polpa Prazol.
Gasprid.
Oraz jakies tabletki na uczulenie (doszedł do wniosku ze moje zmeczenie wynika z przyczyn allergicznych)

Wiec zaczołem dzis kuracje rano naczczo zarzylem Polpa prazol i ten lek na allegrie. Wszystko gralo lecz teraz zjadłem ten Gasprid 15 min przed obiadem rozbolal mnie brzuch i mam biegunke wodnita.

Jak myslicie odstawic ten Gasprid ?

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Post autor: elena » 21 kwie 2009, 19:24

erto, mogę powiedzieć z własnego doświadczenia,że ja po Gaspridzie żle się czułam i przestałam brać.Jeśli masz możliwość zapytaj lekarza.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 21 kwie 2009, 19:51

erto pisze:Gasprid.
Ten lek jest na przyspieszenie pracy jelita,dziwne że lekarz dał Ci je przy biegunce?? może skonsultuj się jeszcze z lekarzem(lub innym) bo ja biorę ten lek i to w malutkich dawkach-żeby nie pobudzić biegunek,poza tym lek tem przyjmuje się na 15-30 min przed posiłkiem i 30 min przed snem :wink:

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 22 kwie 2009, 08:25

A tabletki na alergię to też raczej wieczorem przed snem, bo po nich człek senny może być. Nie wiem co prawda co dostajesz. Poczytaj w ulotce co tam "stoi" napisane.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 22 kwie 2009, 18:57

Wiec tak zostawiłem ten Gasprid bo wczoraj tak sie wymeczyłem po nim chyba z 4 godz po zarzyciu tabletki nadal czulem jej skutki uboczne ...

Jesli chodzi o lekarstwa na alergie to dostałem:

Claritine 10mg tabletki - Lek nie wywołujący senności
oraz
CromoHEXAL 2,8 mg do nosa krople

-----------------------------------------------------------------

Obecnie od momentu kiedy pisalem pierwszy post sytuacja sie u mnie troche poprawila :) lecz moze to napisze tak:

Wczesniej wiecie co i jak mialem obecnie bywaja dni kiedy dobrze sie czuje lecz sa tez takie dni kiedy mnie pali zgaga (nadkwasoty dostaje czasem 3 dni pod rząd) oraz nudnosci. Dzisiaj gdzies dziwnie mnie brzuch zabolal dokladnie chodzi mi o ból w nadbrzuszu centralny promieniujący na cały brzuch lecz nie bylo biegunki ani nic w tym rodzaju. Ogolnie jestem zmeczony bardzo nawet rano jak wstane. W nocy miesiac temu bardzo sie pocilem lecz przeszlo mi a teraz znow od 2 dni sie zaczynam lekko pocic (podejrzewam ze mam za goraco w pokoju lub hormon tarczycy u mnie to rodzinne) no i ten stan podgorączkowy 37,5 do takiego stanu sie wacha

nie wiem lekarz mi zalecil zrobic badania krwi podstawowe + cos tam co opisze pozniej

Kod: Zaznacz cały

OSTATNIE BADANIE
ostatnie badanie z dnia 23.02.2009 (moze sie przyda)

1 Hematokryt      42%
2 Hemoglobina     87%
3 Krwinki czerwone   4400 000 
4 Krwinki Białe     7000
5 MCHC          33g/100

9. Wzór krwinek białych
GRANULOCYTY
Podzielone - 61
Kwasochłonne - 7

Limfocyty - 29
Monocyty - 3

10. OB - 5/10

Cukier w normie

MOCZ
Barwa i Odczyn w normie
C.właściwy 1020

Nablonki - nie moge sie odczytac
Krwinki Białe   1-3
Składniki mineralne - Liczne szczepy wapienne oraz nieliczne bakterie
Teraz mam do zrobienia badania podstawowe + Tarczyca + Helicobacter Pylori + (Chyba) Lamylaze + Kał krew utajona + kał na strawienie + kał na enzymy.

No i co mozecie o tym sądzic ? Chodzi mi o to czy moglbym wedlog was zrobic jeszcze jakies dodatkowe badanie ? bo przed pujściem na zabieg gastroskopi chcialbym miec kompletne badania aby lekarz lepiej postawil diagnoze :) A moze wy cos mielibyscie na mysli chodzi mi o diagnoze ale oczywiscie nie chce sie sugerowac tym co napiszecie tylko tak z ciekawosci sie pytam co to moze byc ?

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 23 kwie 2009, 09:42

erto pisze:W nocy miesiac temu bardzo sie pocilem lecz przeszlo mi a teraz znow od 2 dni sie zaczynam lekko pocic (podejrzewam ze mam za goraco w pokoju lub hormon tarczycy u mnie to rodzinne) no i ten stan podgorączkowy 37,5 do takiego stanu sie wacha
właśnie zrób badania krwi na tarczycę- TSH, FT3 , FT4 (około 60zł wszystkie3 możesz od lekarza 1 kontaktu poprosić o samo TSH i zrobić bezpłatnie,reszty nie może zlecić na nfz) Miałam zapalenie tarczycy,ostre i czułam się strasznie,wymioty biegunki osłabienie na maxa (miałam nadczynność) do tego straszliwe poty, nerwowość, poszłam do lekarza endokrynologa i po badaniach krwi i usg okazało się że tarczyca chora a wyniki byłe tak złe ,że lekarka się dziwiła że ja w ogóle chodzę :neutral:
tak że idź i zrób te badania krwi bo to jest dość niebezpieczna choroba-i mylona przez lekarzy z chorobami jelit(podobne objawy) :wink:

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 25 kwie 2009, 08:41

dzieki za porade :)

postanowilem troche poszukac materialow o tej tarczycy owszem przy nadczynności wystepuje pocenie sie utrata masy wagi nerwowosc ale nie ma zmeczenia. Zmeczenie wystepuje raczej przy niedoczynności.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 25 kwie 2009, 09:47

Zmeczenie wystepuje raczej przy niedoczynności.
ja miałam przy nadczynnośći ogromne zmęczenie-nie miałam sił na schody wchodzić musiał mnie ktoś wnosić,nie wszystko to co w książce napisane o objawach to muszą być, czy też identycznie wyglądać :wink: Tak czy inaczej sprawdź to,co Ci szkodzi krew pobrać? :roll:

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 29 kwie 2009, 15:54

No porobilem wszyskie badania z krwi i kału :)

Wszystko jest w normie oprocz 3 badan

AlAT (Wynik 48) minimum-10 max-40
PDW (Wynik 8,82) minimum-9 max-14
P-LCR (Wynik 11,02) minimum-15 max-35

To wszystko jesli chodzi o dolegliwosci to np dzisiaj rano rozbolal mnie brzuch i mialem lekka biegunke a wczoraj i przed wczoraj oddalem malo kału. Dodatkowo dzis po żurku z kielbasa i musztarda zakuło mnie w lewym boku lecz juz minelo. Palenie zwiazane z nadkwasota po Prazolu ustalo. Nudnosci ostatni raz pojawily sie 4 dni temu i byly lekkie.

To wszystko jak widac dolegliwosci ustepuja lecz nadal sa moze to zespoł jelita drażliwego ? :neutral:

P.S Badania na resztki pokarmu w kale moze sie przydadza bo nie umiem ich zinterpretowac

Kał na resztki pokarmowe
Barwa -brązowa
Odczyn -kwaśny
Spoistość -prawidłowa
Woń -swoista
Skrobia - poj ckpw
Włókna mięsne -nieobecne
Tłuszcz -poj w prep

P.S 2
Chciałbym dodac do moich dolegliwości kolki zołądkowe jelitowe powiazane z gazami po odejsciu gazow przestaje mnie bolec ogolnie brzuch.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 29 kwie 2009, 21:52

kał - ok. krew tez.
PDW to rozna wielkosc plytek krwi, generalnie bez znaczenia, zwlaszcza jesli PLT jest w normie.

co do ALAT to do kontroli, na czczo.
Obrazek

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 30 kwie 2009, 08:04

nie rozumiem badania przeprowadzalem zawsze na czczo wczoraj bylem w Diagnostyce w Czestochowie o 7:30 i własnie ten AlAt wyszedł taki :)

AlAT (Moj Wynik 48) minimum-10 max-40

Moj lekarz kierujacy niestety wziol sobie urlop i bedzie za tydzien dlatego tutaj pisze o porade.

Wiec ten ALAT na co ma wpływ ?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”