Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
erto
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Re: Biegunka, nudności, gazy, uczuleni ogolnie dziwny problem...

Post autor: erto » 14 maja 2009, 09:17

No wiec bylem u mojego doktora prowadzacego i tak:

Przepisal mi

metoclopramid 10 mg przed obiadem 1/2 przed kolacja 1 tabletka

polprazol 20mg 1tabletka rano

siemie lniane jedna filizanka po kazdym posilku do picia

----------------------------------------

nudnosci nie mam juz prawie w ogole bóle brzucha minęły chyba ze nazbiera mi sie gazow albo jestem nie wyprozniony boli mnie brzuch z parciem na kał. Kazał mi sie zglosic za 4 tyg do kontroli.

zazywam te srodki juz 5 dzien i obecnie mam takie objawy moich problemow z żołądkiem:

- liczne gazy czesto uwalniajace sie o bardzo nieprzyjemnym zapachu przy ich wydalaniu czasem czuje gorac kolo odbytu
- odbarwiony stolec czyli żółty oraz ma konsystencje ani nie twarda ani nie bardzo miekka
- lekkie zatwardzenie tzn zmniejszenie ilosci wydalanego stolca oddawanie go raz na dzien
- lekkie zmeczenie lecz mniejsze niz bylo przedtem

te objawy mam teraz.

Niby wszystko okej lecz martwi mnie ten odbarwiony stolec z czego on sie moze brac taki żółty ?

P.S czy sa nowotwory przy ktorych jest CRP lub OB w normie ?

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 maja 2009, 11:59

erto pisze:liczne gazy
erto pisze:odbarwiony stolec czyli żółty
viewtopic.php?t=6136&postdays=0&postord ... ty&start=0 tu kolega opisywał podobne problemy, to możesz przejrzeć temat,
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 14 maja 2009, 13:26

przejrzałem ten temat :) coś z żółcią ale no zapalenie by chyba nawet w malym stopniu jakby bylo wyszloby w badaniach CRP a CRP ilosciowo mam na poziomie 1.2 a norma jest 0 do 6 mg/l

badania robilem 2-3 tyg temu i wtedy mialem te same objawy co pisalem w dzisiejszym poscie.

pasowałoby moze poinfekcyjny IBS bo w prawdzie mialem grype jelitowa i to dosc powazna. Ale czy poinfekcyjny IBS moze wywoływac zgage nadkwasote gazy oraz zolty stolec ? Ale z tym IBS to nie tak do konca bo po zjedzeniu obiadu czy czegos tam nic mi nie dolega gazy pojawiaja sie pozniej lecz mnie nigdzie nie kluje na obecna chwile moze jak sie przejem to jestem napapowany i musze odczekac 10 min zeby wrocilo wszystko do normy.

Istnieja jakies stany zapalne ktore nie wyjda na CRP ?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 maja 2009, 15:24

Istnieja jakies stany zapalne ktore nie wyjda na CRP ?
z tego co pamiętam, to są na forum osoby, które np. mając zaostrzenie choroby miały CRP w normie, np. tu viewtopic.php?t=4144&highlight=crp
viewtopic.php?t=6732&postdays=0&postord ... p&start=30
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

erto
Debiutant ✽

Post autor: erto » 06 cze 2009, 19:17

Witam przez pewien czas dobrze sie miałem dzis bylem u gastrologa bo rano obudzil mnie ból brzucha oraz czarna smolista biegunka. Gastrolog wypisał mi taka karteczke.

Gardło krtań bez zmian. Przełyk o nieznacznie zbielałej błonie śluzowej. Wpust luźno obejmuje instrumenty. Jeziorko śluzowe obfite. Błona śluzowa dna żołądka prawidłowa, w trzonie i antrum intensywnie zaczerwieniona, z obecnością 3 grudek zapalnych w antrum. Odźwiernik symetryczny opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa zmian nie wykazuje. Test ureazowy: (+++)"

powiedziala ze mam helicobaktera lecz miejsc krwawien nie zauważyła zadnych ani nie widziała śladów po krwawieniu. Przepisała mi jakies leki ktorych nie moge odczytac co to jest muszę sie udac w poniedzialek do lekarza domowego aby mi odszyfrował te zapiski.

Po za tym powiedziala ze krwawić moglem z poczatka jelita cienkiego jak dla mnie to wszystko czarna magia. Na moje nieszczescie nie dodałem jej nic o tym ze mialem ciagle odbarwiony żółty stolec.

Moze mi te lekarstwa pomoga wyniki badan wszystkich mam w normie nie wiem czy to nie czasem jakas z przewleklych chorób zapalnych jelit. :(

Awatar użytkownika
mach1994
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: mach1994 » 09 cze 2009, 16:22

mój wujek znalazł świetny sposób na biegunkę(wypożyczyć toi-toia) :)
mach1994

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 16 cze 2009, 20:15

No, no co za wspaniały pomysł...... :wink: Niestety na tym forum rozmawiamy własnie o takich :wc: ...........sprawach cały czas. erto robiłeś kolo :?: bo nic się o tym nie doczytałam. Może by coś wyjaśniło. Do gastrologa mam rozumieć że chodzisz, więc niech Ci da skierowanie. Badanie nie najmilsze, ale dużo może wyjaśnić. :wink:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”