jasnobrązowy śluz przed wypróżnieniem z gazami i krew po

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

jasnobrązowy śluz przed wypróżnieniem z gazami i krew po

Post autor: naomi » 11 lut 2009, 23:25

witajcie!

od jakiegos czasu sledze to forum i probuje sie doszukac informacji o mojej nabytej dolegliwosci. jesli taki temat juz istnieje to z gory przepraszam, musialam przeoczyc.

a zatem do rzeczy.

wszystko zaczelo sie komplikowac kiedy pozwolilam sobie na herbate z kieliszeczkiem rumu. ..
moim problemem jest jasnobrazowy sluz, troche gestszy niz woda ktory pojawia sie zaraz przed oddaniem stolca wraz z poteznymi gazami. na stolcu, a wlasciwie na samym jego koncu znajduje sie swieza, jasnoczerwona krew. nie jest jej duzo ale trwa to wszystko juz ponad miesiac. poza tymi objawami nie mam zadnych innych, zadnych boli, goraczki itp. od tygodnia biore czopki Anusol ale poprawy zadnej nie ma. jest to dokuczliwe bo wydaje mi sie ze ten sluz gromadzi sie na koncu odbytu i nie pozwala w naturalny sposob ujsc gazom gromadzacym sie w jelicie w skutek czego jak juz przyjdzie do wyproznienia to gazy sa bardzo potezne. nie mam wzdec tylko czasami slysze glosne burczenie dochadzace wlasnie z jelit. jak sie domyslam to przez to ze gazy nie moga regularnie z niego odchodzic tylko sa zablokowane. na biegunki nie cierpie, wyprozniam sie 3 razy dziennie. stolec jest w kolorze jasnego brazu, dosc luzny bo pije duzo wody. myslalam ze mam jakas szczeline odbytu, ale to chyba nie to, goic sie to paskudztwo nie chce. czytalam tez o roznych innych schorzeniach jelit ale zaden opis nie pasuje do mojej dolegliwosci. czekam obecnie na wyniki badania krwi<-co znaczy ze bylam z problemem u lekarza i ze czekam na JEGO diagnoze (zeby sobie niektorzy nie mysleli ;))

co do diety to jem duzo potraw bogatych w blonnik, pije mleko, jem duzo warzyw i owocow. staram sie unikac jak ognia zaparc bo rok temu cierpialam na nie notorycznie ale nigdy ich skutkiem nie bylo krwawienia z odbytu.

w zeszlym roku rozregulowalam sobie nieco jelita przez jakies zatrucie ktore trwalo dlugo, mialam wtedy przewlekla biegunke ktora trwala prawie 2 miesiace jednak pozniej wszystko sie unormowalo i bylam calkowicie zdrowa az do wypicia tej nieszczesnej herbatki z rumem...(w kale byla krew ale lekarz powiedzial ze jest to spowodowane ta biegunka, oprocz tego wynik byl ok).

zaczelam juz podejrzewac ze moze mam jakies grzyby w jelicie? czy ktos z Was mial moze podobne objawy? z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi i
cierpliwosc w odczytywaniu posta.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 23:52 przez naomi, łącznie zmieniany 1 raz.
ogórki w occie potrafią oCUcić CU...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: jasnobrązowy śluz przed wypróżnieniem z gazami i krew po

Post autor: ranka » 11 lut 2009, 23:42

generalnie nikt ci tutaj diagnozy nie postawi - to co ja moge powiedziec to to ze trzeba zrobic endoskopie i tyle.

jesli gazy ci odchodza to jelito jest rozne. a jak jest krew to z ktoregos miejsca ci krwawi sluzowka , pytanie tylko z ktorego
Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 11 lut 2009, 23:51

na pewno czas do lekarza-po co sie męczyć:) ?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: naomi » 11 lut 2009, 23:55

ha :) o tym ze czas do lekarza to ja juz dawno temu wiedzialam i tak tez zrobilam ;) prosze o czytanie ze zrozumieniem( :

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2009, 00:18

naomi pisze:az do wypicia tej nieszczesnej herbatki z rumem...(w kale byla krew ale lekarz powiedzial ze jest to spowodowane ta biegunka, oprocz tego wynik byl ok).
nie piszesz jaki lekarz, ale krew jest w Twoim zyciu nowoscia,ja bym tego nie lekcewazyl, szukalbym mozliwosci dojscia do gastrologa.Alkohol moze byc powodem zapalenia sluzowki jelita (sorki- lepiej zabrzmi zapalenia i przekrwienia jelita).
Pewnie ,ze krew w stolcu moze miec rozne powody, ale dobrze jest to sprawdzic, a nie polegac, ze to przejdzie.Badanie typu rektoskopia nie jest az tak zle, a potrafi wiele wyjasnic, w twoim przypadku az sie o nie prosi, chocby, dla wykluczenia powiklan,a wczesne wykrycie schorzenia to wczesniejsze i szybsze leczenie !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 12 lut 2009, 08:56

Tak jak obyty zastanawiam się do jakiego lekarza się udałaś, nie którzy z nich lekceważą takie dolegliwości.Ja nawet słyszałam od pewnego lekarza ,że krew i ból żołądka to nie może być powiązane.A jednak. Wiem o czym mówisz bo ja miałam podobnie,przy próbie puszczenia bąka brudziłam bieliznę.Jest tu wiele osób bardzo doświadczonych i pewnie ci napiszą parę cennych rad,ja mogę ci doradzić kolonoskopię.Mnie badano z drugiej strony i nic nie wykazywalo i tak wiele lat, aż trafiłam na odpowiedniego gastrologa.
Powodzenia.
ela

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 12 lut 2009, 22:38

naomi, Ja miałam taki śluz jasnobrązowy przed wypróżnieniem to było zaraz na początku wykrytej u mnie choroby CU. Przede wszystkim to było wtedy, gdy zjadłam np. coś tłustego, lub mleko i jogurt. A tak pozatym to zanim poszłam na badanie kolonoskopi - prywatnie to męczyłam się z biegunkami z krwią i sluzem przez 3 tygodnie :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: naomi » 13 lut 2009, 11:18

dziekuje bardzo za odpowiedzi. lekarz do jakiego poszlam to niestety nie zaden specjalista. we wtorek mam nastepna wizyte i powiem mu o tych czopkach ktore nic nie pomogly a ten wtedy skieruje na badania 'od wewnatrz'. ostatnim razem tak powiedzial kiedy dawal mi te czopki, ze jesli nic sie nie poprawi trzeba bedzie w inny sposob szukac przyczyny.
co najdziwniejsze zauwazylam ze praca jelit sie stabilizuje, wyproznialam sie ostatnio dwa razy dziennie nie burczy tak przerazajaco w jelitach, jesli juz to cicho i rzadko, i kal bylby idealny w kolorze i konsystencji gdyby nie ten sluz z domieszka krwi...: (

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 19 lut 2009, 14:49

naomi - ja tez byłam pewna, że to z powodu jednego "błędu dietetycznego" mam problemy z wypróżnieniem - bo zaczęło się zaparciami. Dałabym sobie wtedy rękę uciąć, że przez jedną nieszczęsną zapiekankę kupioną w uczelnianej mensie. Na początku pojawiał się śluz właśnie, potem domieszka krwi - najpierw tylko na papierze, potem już kapało do muszli, później to już właściwie załatwiałam się tylko krwią ze śluzem. nie wiem czy już załatwiłaś co trzeba, ale najlepiej jak udasz się prosto do specjalisty - ja zanim trafiłam na porządnego lekarza minęło chyba z 6 tygodni, podczas których moje jelita całe zdążyły owrzodzieć...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: naomi » 23 lut 2009, 01:51

jednak to hemoroidy, tydzien temu doszly nowe objawy, pieczenie swedzenie i takie tego typu nieprzyjemne ...na szczescie stosuje diete bogata w blonnik i jest dzis dobrze. a co ja rozumiem przez slowo dobrze to:
nie ma krwi w stolcu (widocznej golym okiem:)
odbyt mnie nie pobolewa nie piecze nie swedzi itp.
stolec jest miekki i nie podraznia wrazliwych, uprzednio uszkodzonych miejsc
nie ma śluzu
gazy znikly(?). nie wiem czy znikly to dobre slowo. po prostu moga same 'odejsc' bo nie blokuje ich nic przy odbycie.

czyli jakby wszystko wrocilo do normy, czuje sie tak dobrze jak dawniej. lekarka powiedziala ze po wypiciu tej szklaneczki rumu hemeroidy musialy zostac podraznione. zaczely krwawic, stad tez wzial sie sluz. w zasadzie jeszcze nie slyszalam zeby przy hemoroidach byl jakis sluz widoczny w kale ale widocznie malo wiem(?):>
na przyszlosc mam unikac wysokoprocentowych napojow.
i oczywiscie musze cos zrobic z moim lenistwem bo mam strasznie siedzacy tryb zycia. jedyne za czym biegam to autobus na uczelnie...wstyd;)
zazeram sie warzywami, ciemnym pieczywem i wszystkim co nie powoduje zaparc. tak powaznie sie przerazilam moim stanem ze nawet slodyczy nie tknelam od baaardzo dawna.

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 23 lut 2009, 06:41

naomi pisze:po wypiciu tej szklaneczki rumu hemeroidy musialy zostac podraznione
przepraszam, a którą stroną ten rum piłaś :oops: ? :wink:
w diecie jest co prawda unikanie alkoholu, ale to jest w każdej diecie...
poza tym, może jednak nie to spowodowało podrażnienie, tylko coś innego:
cyt:
"Najczęstszą przyczyną powstawania żylaków odbytu są trudności w wydalaniu stolca i uciążliwe zaparcia. Te z kolei powodowane są przez niewłaściwą dietę, w której występuje brak lub niedobór błonnika. Błonnik odpowiedzialny jest za konsystencję i strukturę wydalanego stolca. Zbyt mała ilość błonnika powoduje, że stolec staje się twardy, zbity, co w dalszych konsekwencjach doprowadza do powiększania się i podrażnień hemoroidów.

Inną przyczyną mogą być wstrzymywania oddawania stolca, siedzący tryb życia ściśle związany z brakiem ruchu, nieregularne oddawanie stolców, niedostateczna ilość spożywanych płynów, używki, alkohol lub ostre przyprawy. Zdarza się, że dolegliwość ta jest uwarunkowana genetycznie. Do dziś nie wiadomo, dlaczego u jednych choroba nie występuje, zaś u innych powodować może silne powikłania.

Czynniki sprzyjające rozwojowi to również niedostateczna aktywność fizyczna, a co za tym idzie niedobór ruchu, zła dieta pozbawiona odpowiedniej ilości włókien zawartych w owocach i warzywach, niedobory płynów w organizmie, praca nadmiernie wyczerpująca układ mięśniowy, wrodzona słabość mięśni zwierających odbyt, rak odbytnicy, zaawansowany wiek, częste wymioty, biegunki lub długie pozostawanie w pozycji stojącej i siedzącej."

(cyt za art na stronie http://www.doz.pl/czytelnia/a1087-Wstydliwa_dolegliwosc)

bo nie jestem pewna, czy to wypicie szklanki rumu wystarczy przy hemoroidach, żeby aż tak...jeśli coś namieszałam to poproszę o skorygowanie..
pozdr
s
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: naomi » 23 lut 2009, 23:35

rum pilam przeznaczona do tego czescia ciala i jak Bozia przykazala^^ w sumie tez sie zastanawialam czy taka mala ilosc mogla az tak rozezlic jelita ale jak do tego dolozy sie mala ilosc blonnika, bardzo ostre jedzenie (kuchnia tajska i maximum curry), siedzacy tryb zycia, nierozwadnianie sie...to skutki moga byc takie jak u mnie. dieta pomogla, pilam ostatnio wino czerwone polwytrawne i wszystko bylo ok.
tylko jedyne co mnie dziwi to ten sluz a raczej gesta woda o brazowym kolorze ktora jakby powstawala przy odbycie, blokujac je. za kazdym razem jak czulam ze chce 'odetchnac druga strona przewodu' musialam leciec do wc bo czulam ze cos siedzi w srodku i blokuje 'przeplyw powietrza';)
dzis przyszlo mi do glowy ze moze mam uczulenie na mleko bo dolegliwosci minely a mleka nie ruszylam. musze dla proby zjesc platki rano i zobaczyc jak bedzie wtedy.

i jeszcze jedno pytanie sie nasunelo w trakcie pisania tego posta. jak to jest z badaniem kalu, jak sie go oddaje to robia jakies 'standardowe badania' a nie wlicza sie w to obecnosc grzybow, czy dobrze rozumiem? kiedy ja mialam badanie (kilka miesiecy temu, podczas przewleklej biegunki) to lekarka powiedziala ze wyniki sa w porzadku, nie mam zadnego zakazenia, tylko jest za duzo czerwonych krwinek.

[ Dodano: 26-04-2009 ]
chciałam jeszcze w tym wątku dopisać coś o swoich dolegliwościach, na wypadek gdyby ktoś miał podobne. Otóż, jak się okazało niedawno czyli dwa miesiące po napisaniu tego tematu, zostałam zdiagnozowana jako osoba chorująca na colitis ulcerosa. Choroba miała dziwne objawy, jeszcze nigdy wcześniej o podobnych w nigdzie nie czytałam ani nie słyszałam. Mam trochę żalu do lekarki, że profilaktycznie nie kazała iść wcześniej na jakieś badanie typu kolonoskopia, przez to mam zajętą całą lewą część jelita. No ale ja też się za bardzo takowego badania nie domagałam bo czułam się dobrze a objawy nie były nasilone i kuracja anty-hemoroidalna (niby) pomogła. Niestety nabawiłam się zaostrzenia i już nie jest tak kolorowo^^

aha, zapomniałam jeszcze dodać, że rok temu chorowałam na 'jelito drażliwe', które się potem przetransformowało w coś bardziej drażniącego ; )

Awatar użytkownika
yellow80
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: yellow80 » 28 lip 2009, 10:15

viewtopic.php?t=858 zajrzyj na watek, podalam tam moja skuteczne mieszanke na zapalenia odbytu rowniez zwiazane z hemoroidami. Jest lepiej- sluz zmniejszyl sie, nie zakazam sie tez wtornie po peknieciu hemoroidow.
od 10 lat NZJ/ nie potwierdzona CU/ <b>Leki:</b> Pentasa (tabletki, czopki) + Proktis-M. Nadzieja i cierpliwość w najwyższych dawkach.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”