Czy Wy mając Crona też wymiotujecie

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Duduś
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Czy Wy mając Crona też wymiotujecie

Post autor: Duduś » 14 lut 2009, 09:53

Czy Wy mający Crona też wymiotujecie? Czytając posty widzę że głownymi dolegliwościami przy tej chorobie Są biegunki ,u mnie też występują ale rzadko,natomiast mnie głównie męczą,bóle brzucha ,pełność i wymioty-to jest najgorsze na razie 1-3xdz. czasami minie dzień bez tych dolegliwości.Czy Wy też tak macie lub mieliście?
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Misia

Re: Czy Wy mając Crona też wymiotujecie

Post autor: Misia » 14 lut 2009, 09:56

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Duduś
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Duduś » 14 lut 2009, 10:07

dzięki Misia , już taki stan raz miałem kilka m-cy temu :smutny: znalazłem się w szpitalu,3 dni mnie nawadniali kroplówką i puściło na szczęście,-teraz jem mniejszymi porcjami
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Misia

Post autor: Misia » 14 lut 2009, 10:09

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 lut 2009, 10:24

A jakie masz wyniki badań radiologicznych? Badań krwi? Przewężenie może się cofnąć jeśli jest zapalne. Natomiast zwłókniałe, jeśli daje objawy, trzeba usunąć chirurgicznie, bo samo się nie rozejdzie. W twojej terapii (zgodnie z wielką księgą) brakuje leków immunosupresyjnych. Czy była próba ich podawania?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Duduś
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Duduś » 14 lut 2009, 10:27

Lekarz mi wczoraj powiedział że w razie dużych przewężeń wysyła do jakieś kliniki i robią coś w rodzaju........balonikowania ( rozpychania) jelita wycięcie w ostateczności :neutral:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 14 lut 2009, 13:59

Tak,na początku choroby też miewałam wymioty.Zdarzało się i tak,że w szpitalu biegłam do ubikacji,siadałam na tronie i walczyłam i z biegunką i z wymiotami na raz.Okropne.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 14 lut 2009, 16:09

Ja żadko wymiotuje, jednak się zdarza czasem, ale w śród znajomych z CD mam kolegę, który tylko wymiotuje przy silnych bólach brzucha. Nie ma natomiast biegunek. To wszystko zależy od tego gdzie są zmiany, czyli w której części jelita cienkiego.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 14 lut 2009, 20:42

Od paru dni dziwnie się czuję ból brzucha, niedobrze mi i właśnie podnosi mi się na wymioty, ale to chyba przez tabletki które zażywam :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Kubanka
Debiutant ✽

Post autor: Kubanka » 14 lut 2009, 23:30

Duduś, 90% moich dotychczasowych dolegliwości to właśnie ból brzucha ustępujący na chwilę po wymiotach. Zdarzyła się seria kilkunastu takich wymiotów w ciągu jednej nocy. Za każdym razem przechodziło następnego dnia. Działo się tak w czasie zaostrzenia, bez względu na to co jadłam.

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: morfi » 15 lut 2009, 09:04

Ja wymiotowałam wczoraj cały dzień :smutny: Nie ma to jak walentynki :/ Wszystkie plany przepadły :/ Najdziwniejsze jest to, ze mnie przy wymiotach ani trochę nie boli jelito, wiec nie wiem czy to z tym mam je wiązać. Wydaje mi się, że zjadłam coś nieodpowiedniego i jak to się mówi "coś stanęło mi na żołądku" :neutral: Przy wymiotach kręci mi się w głowie i wymiotuje wszystko co zjem czy wypiję (nawet samą herbatą). Mdłości w takiej sytuacji męczą mnie nawet wtedy kiedy tak naprawdę nie mam już czym wymiotować :( Cały dzień się męczę i tak jak napisała Kubanka następnego dnia mi to przechodzi.
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Duduś
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Duduś » 15 lut 2009, 13:10

Mamcia wyniki badań radiologicznych Kontrast:
Po doustnym podaniu środka cieniującego zakontrastowano w odpowiednim czasie żołądek,jelito czcze i kręte . Baryt swobodnie przeszedł przez zastawkę Bauhina.
Zakontrastowano długi wyrostek robaczkowy. Ostatni odcinek jelita krętego na dł. ok.12 cm.
o sztywnym zwężonym świetle , z ubytkami wypełnienia w odrębie błony śluzowej .
Nie można wykluczyć obecności zmian o tym samym charakterze odcinkowo w bliższej części jelita krętego . Odcinki jelita grubego nie wykazują zmian anatomicznych w ścianach .Wn. Obraz rtg przemawia za ch. Leś- Crona.

Wyniki krwi z tego tyg. w normie- wcześniej anemia CRP -podniesione (ASCA)-dodatni
Będę jeszcze robił za 2-tyg-zobaczymy

Dziękuję wszystkim za wypowiedż; morfi nie przejmuj się walętynkami ,dędą następne :wink:
mi też nie wyszły :neutral:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 lut 2009, 14:41

W czasie zaostrzenia to mnie na "dwa końce" goni, czyli siedzę na kibelku i z miską pod gębą ;/
a na temat wymiotów i nudności to już na forum było, np. tu:
viewtopic.php?t=4605&highlight=wymioty
viewtopic.php?t=3880&highlight=wymioty
i jeszcze kilka razy :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

MIQ
Debiutant ✽

Post autor: MIQ » 19 mar 2010, 21:57

Witam,

Jestem znowu w trakcie zaostrzenia - włączony Metypred przed tygodniem. Bóle nieco ustąpiły, wysoka temperatura też, ale od kliku dni wymiotuję po wszystkich popołudniowych posiłkach. Jedynie śniadanie trawię "normalnie". Czy może kogoś spotkała taka reakcja na ten lek?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Bartek » 20 mar 2010, 11:37

Słyszałem o nim tylko od wpółpacjenta przebywając w szpitalu, ale on akurat nie miał żadnych problemów tego typu. Pewnie po prostu skutek uboczny wystąpił.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”