Ból brzucha , jelit

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
xAniax
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Ból brzucha , jelit

Post autor: xAniax » 25 lut 2009, 12:35

witam. Moi drodzy od jakiegos czasu meczy mnie bol jelit , brzucha niewiem o co chodzi moze wy mieliscie z takim czyms do czynienia: a wiec gdy np schyle sie czyleze na boku skulona i gdy wstaje czy wyprostuje sie czuje bol brzucha ze nie moge dobrze wziiasc glebokiego wdechu.ten bol podobny jest tak jak ktos bardzo dlugo sie smieje i ze smiechu az brzuch boli:(ten bol trzyma sie z 10 s ipotem jest ok dodam takze ze jak spie i wstaje to boli mnie brzuch jakbym miala zakwasy i potrafi caly dzien trzymac (nie cwiczylam nie robilam zadnych brzuszkow itp)Na chwile obecna ten bol co pisalam ze po schyleniu po spaniu itp jest kilka razy dziennie wczesniej tak nie mialam.Nie wiem czy to moze miec zwiazek z crohnem czy ze zlym ulozeniem jelit .Prosze o odpowiedz:) POZDRAWIAM:)
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Ból brzucha , jelit

Post autor: makika83 » 25 lut 2009, 12:43

myślę, że może to mieć związek z ułożeniem jelit - szczególnie kiedy szybko zmieniasz pozycję ze skulonej w wyprostowaną - ja przynajmniej tak mam czasami; takie wrażenie jakby mi ktoś naciągał jelita... chwilę potrwa i mija. Spróbuj spać z wyprostowanymi nogami - działa dobrze także na kręgosłup
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 25 lut 2009, 12:53

Ja spie tak i tak.Ale ten bol jest codziennie gdy np wstaje czy jak kucam i wstane itp
Jest dokuczliwy jakbym jakas kolke mialam dodam ze od jakiegos czasu miewam bole z lewej strony pod zebrami. a jakie sa sposoby na zle ulozenie jelit bo remisji nie moge uzyskac od paru lat mam crohnika i niedokonany zwrot krezki jelitowej i moze dlatego nie jest zabardzo dobrze i caly czas cos moze jak by to zle ulozenie jelit cos z nim zrobic byloby ok w koncu .POZDRAWIAM
xAniax

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: makika83 » 25 lut 2009, 13:00

a na którym boku śpisz? bo dla narządów wewnętrznych najwygodniejsza jest pozycja, kiedy leżysz na lewym boku.

Asamax 3x 1000mg

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 25 lut 2009, 13:11

A ja roznie raz na lewym raz na prawym na brzuchu i na plecach.
xAniax

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Duduś » 25 lut 2009, 13:32

xAniax pisze:A ja roznie raz na lewym raz na prawym na brzuchu i na plecach.
ja tak samo śpię ,ból mam podobny ,najczęściej po posiłkach tylko u mnie często kończy się wymiotami :smutny:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 25 lut 2009, 13:37

makika83, prawda Ja właśnie od kilku lat już śpię na lewym boku :)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 13:39

coz, lewy bok boli mnie ciagle,
a jesli juz na nim zasne, to trzeba bedzie wstac do wc. :wc:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: makika83 » 25 lut 2009, 13:56

Joanna23 ja to usłyszałam lataaaa temu, kiedy potrafiłam się obeżreć i wtedy pomagało :)

a teraz pomaga tez rundka na steperze jak czuję,że jestem pełna/mam wzdęcia/nie może mi się odbić - pokonam 200 "schodów" i jest lepiej, potem popiję gorącą herbatką i za chwilę :suckeddown:

poza tym tez mnie pobolewa z lewej strony, do tego dochodzą bóle jajników czasem (chyba... bo zanim pojawiła się choroba tak było). Ale ratuję się termoforem i gorącą herbatą właśnie, staram się poleżeć w ostateczności, najpierw serwuję sobie minimum ruchu

Asamax 3x 1000mg

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 25 lut 2009, 18:40

makika83, Mi zawsze pomagały : espumisan, galospa, nospa, herbatka zwykła i miętowa
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 25 lut 2009, 21:56

xAniux, też kiedyś przez pewien okres tak miałam (tyle że po prawej stronie), po jakimś miesiącu samo to ustało. Pamiętam, że bałam się wtedy że to może być wyrostek :D Zwiększono mi wtedy AZE ale nie jestem pewna czy to akurat to pomogło. Tak czy owak, doraźnie nie stosowałam na to nic specjalnego-rozkurczowego, bo ten taki skurcz, kolka? trwała przez kilka sekund i nic w tak krótkim by i tak nie zadziałało.
Smutno Ci? A może budyń? :)

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 25 lut 2009, 23:01

Droga Miska Ryżu ja mam nieraz tak ze takie cos mnie lapie i zaraz musze biec do toalety w nocy nawet jak spie potrafi obudzic mnie taki bol,na poczatku myslalam ze to z nerwow ale nie ,nie mam sie czym denerwowac czy to weekend czy normalny dzien czy ferie caly czas tak samo:( Czemu te chorobska nie daja nam spokoju:(
xAniax

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 28 lut 2009, 10:23

a ja tak dla odmiany troszkę, ale podobny ból oprócz tego, że miewałam go w rzucie, miałam go zanim zachorowałam raz przy zapaleniue jajnika, biegunki występowały jako skutek uboczny bólu wtedy..

a teraz tak jak piszecie najciekawiej jest jak ból jelit połaczy się z okresowymi, znaczy pisze o momencie kiedy u mnie tak się działo, bo teraz narzekać nie moge
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 28 lut 2009, 14:06

Shadowka ten bol tez byla jak milam torbirl jajnika potem si on wchlonl ale jak ostatnio tzn jakies 2 miesiace temu milam usg i nic nie wyszlo wie niewiem czemu tak jest najlepiej jak powiem o tym lekarzowi.POZDRAWIAM:)
xAniax

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 18 wrz 2009, 18:53

Ja nie wiem co sądzić o moim bólu brzucha. Od roku mam diagnozę.najpierw narzekałam na krew potem śluz ,znowu krew a teraz doszły bóle brzucha,które budzą w nocy i biegam po 2-3 razy. dzień jest podobnie,często sie tak dzieje jak coś dzwignę albo się schylę,albo zmienię pozycję,albo tak poprostu nadchodzi trzema minute dwie i poszcza.Nie mogę określić jaki to ból i czy mogą powodować go leki.Obecnie biorę salazoprin EN 3-2-2-3 salofalk na noc czopek.
Ktoś mi coś poradzi a może miał podobnie i podpowie jak sobie z tym poradził.
ela

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”