Ból brzucha , jelit

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Ból brzucha , jelit

Post autor: Piciu » 19 wrz 2009, 10:32

Hmmm , chyba to zaostrzenie jest, a próbowałaś brać Sulfalasalazin EN ? I czy ostatnio jak byłaś u lekarza powiedziałaś mu o tych objawach?

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 19 wrz 2009, 10:42

Pewnie ,że mu powiedziałam.SalazoprinEN i Sulfasalazin EN to to samo ,tylko innej firmy tak powiedział.Nastraszył mnie AZathopriną(skutkami ubocznymi) a potem kazał podjąć decyzję czy ją chcę brać,jeżeli tak powinnam sie pokazać u lekarza, który ma doświadczenia z tym lekiem, a tacy są w Warszawie a ja mam tam wizytę 13.pażdziernika dopiero.
ela

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 19 wrz 2009, 11:07

Nie moge się wypowiadać jak działa Salazopiryn EN, bo nigdy nie stosowałem , a może powinnaś spróbować wziąść jedno opakowanie Sulfasalazin EN - jest na przewlekłe i tanie ,lecz oczywiście to za zgodą lekarza.
Natomiast Azathiopiryna oczywiście ma skutki uboczne, ale co zrobić....., wszystkie nasze leki mają w większościi jakieś uboczne skutki, ale może Tobie pomoże.
Ciężko mi tak się wypowiadać , bo niechce być oskarżony ,że coś Tobie polecam, a może Tobie zaszkodzić.
Spróbuj się zapisać do innego polecanego w Twoich okolicach gastroenterologa, możliwe że zaleci dodatkowe badania i wyniki coś dodatkowo wykażą.

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 24 wrz 2009, 09:10

Dwa dni temu bylam znowu u lekarza po tygodniowej przerwie.Dla mnie to zaostrzenie jak byk, niesamowity ból brzucha,który zazwyczaj kończy sie wypróżnieniem bo gdybym przetrzymalam byłoby gorzej.Już latam do WC po 15 razy.Lekarz twierdzi ,że przy moich 18cm zmian nie powinno być biegunek ,że to pewnie zakażenie bakteryjne i dał antybiotyk Metronidazol.Dodam ,że badanie krwi nie wykazało zaostrzenia ,a mikroskopijne badanie kału obecności nikogo nowego poza tym co przy tej chorobie jest.Czy rzeczywiście przy zmianach na ostatnim odcinku nie występują bóle brzucha i nie ma biegunek?
ela

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 24 wrz 2009, 20:18

Jeżeli tyle razy chodzisz do kibelka to jest według mnie zaostrzenie. A czy w stolcu pojawia sie krew ,ropa ? A ile wynosi CRP, nie jest podwyżoszone ?
Pewnie ,że może to być również zakażenie bakteryjne, może lepiej by tu zadziałał Cipronex, lecz zobacz jak narazie zadziała metronidazol.
Ja także mam zmiany na ostatnim odcinku jelita a jednak biegunki sie pojawiają i czasami brzuch boli :smutny:

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 24 wrz 2009, 21:19

elizabeth....zmień lekarza....bo jak czytam:
elizabet-70 pisze:że przy moich 18cm zmian nie powinno być biegunek ,że to pewnie zakażenie bakteryjne i dał antybiotyk Metronidazol.
to coś przedziwnego....
elizabet-70 pisze:Czy rzeczywiście przy zmianach na ostatnim odcinku nie występują bóle brzucha i nie ma biegunek?
u mnie bóle występowały dopiero przy wypróżnianiu....a wc praktycznie nie opuszczałam, co jakieś 10-15 min.....ale tez miałam zajęty jakoś tak ostatni odcinek...
farmazony pan dr posuwa...czym prędzej do innego lekarza...może MSWiA?
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 25 wrz 2009, 08:37

Piciu pisze:A ile wynosi CRP, nie jest podwyżoszone ?
3 czyli dobre.ob 12
poza tym lekka anemia.
Piciu pisze:czy w stolcu pojawia sie krew ,ropa ?
krew jest cały czas.exa,
Wizytę w MSWiA mam 13.10 i dlatego pytam jak to przetrwać .
Ufam mojemu lekarzowi bo widzę jak starannie dobiera leki ,żeby organizmu nie niszczyć dodatkowo,ale męczę się już ponad miesiąc i nie widzę poprawy ten ból dopada mnie parę razy w dzień i budzi w nocy i kończy się po wypróżnieniu,w trakcie tez boli. :cry: i te puste parcia o zgrozo.
ela

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 26 wrz 2009, 08:37

Wlewek próbowałam wcześniej ,żeby pozbyć się krwi,nie działały.
Piję nutri i brzuch boli nadal 10xWC i cała masa krwi ,toś to tu nazwal mięsem mielonym..Gdyby było zakażenie bakteryjne to chyba w trzeciej dobie antybiotyk by zadziałał?Jak sądzicie?
ela

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 27 wrz 2009, 11:21

Rozumiem że nadal bierzesz metronidazol?
Generalnie to na każdego inaczej może działać każdy lek. Możliwwe że po tygodniu brania zauważysz poprawe. Jednakże ja brałem najpierw metronidazol, a następnie cipronex po którym faktycznie zauważyłem poprawe.
Jeżeli masz mase krwii , to przypuszczam że to zaostrzenie i lekarz powinien coś z tym zrobić.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”