pytanie o leczenie przetoki

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: pytanie o leczenie przetoki

Post autor: krolik224 » 01 cze 2013, 18:08

Czy jest możliwość zamknięcia się przetoki jelitowo - kroczowej. Jestem po 5 dawce remicade i szczerze powiem, że straciłam nadzieję na to.....może jestem za mało cierpliwa :smutny: ale daje mi się ona okropnie we znaki i już chciałabym mieć na jakiś czas spokój :neutral:
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 cze 2013, 21:02

Cóż przetoka może się zamknąć samoistnie, ale szansa jest niewielka. To tak jak samoistna remisja - czasem przychodzi nie wiadomo skąd. Daltego warto mieć nadzieję.
Rozumiem, że maiłaś już cały zestaw innego leczenia, a Infliximab jest na deser, a przetoka jest odbytniczo-pochwowa???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

McCarty

Post autor: McCarty » 01 cze 2013, 21:45

krolik224 pisze:Czy jest możliwość zamknięcia się przetoki jelitowo - kroczowej. Jestem po 5 dawce remicade i szczerze powiem, że straciłam nadzieję na to.....może jestem za mało cierpliwa :smutny: ale daje mi się ona okropnie we znaki i już chciałabym mieć na jakiś czas spokój :neutral:
Jest taka mozliwosc. Kiedy lezalem w szpitalu, to wlasnie jedna osoba mial podobna przetoke. I wlasnie tak sie stalo, ze sie zamknela. Tylko, ze jesli mnie pamiec nie myli to ona brala adalimubab. Ty bierzesz remicade. Tam gdzie ja lezalem to jego mniej brali, nie wiem dlaczego...

Badz dobrej mysli. Dasz sobie rade.

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽

Post autor: krolik224 » 02 cze 2013, 15:26

Dziękuję Wam bardzo za te słowa....Mamciu, mam napisane na karcie wypisowej przetoka odbytniczo-kroczowa, wiec chyba to nie jest to samo....tak miałam leczenie antybiotykami, sterydami, zachowawcze ale nic to nie dało, więc włączono mi remicade :neutral:

[ Dodano: 02-06-2013 ]
McCarty.....właśnie nie wiem dlaczego padło na Remicade, głosy były podzielone Pani doktor, która mnie prowadzi chciała włączyć Humirę ale ordynator zadecydował, że w moim przypadku lepsze wyniki będą po Remicade.....no cóż jak się nie powiedzie to leczenie to jeszcze humirka mi została :wink:

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 cze 2013, 19:39

Pięć dawek to już powinien być jakiś efekt. To czy zadziała Infliximab czy Adalimumab to trochę loteria. Nie znam badań, określających prorektory powodzenia. Wiadomo,c że cześć osób, które nie odpowiedziały na jeden lek odpowiada na drugi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽

Post autor: krolik224 » 02 cze 2013, 19:57

Na ropień zadziałało rewelacyjnie....już zapomniałam że pośladek tak bolał, że nie mogłam siedzieć i chodzić...drenuje się rewelacyjnie, natomiast z przetoki mam dalej wyciek treści jelitowej :roll:

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

McCarty

Post autor: McCarty » 02 cze 2013, 20:12

krolik224 pisze:Dziękuję Wam bardzo za te słowa....Mamciu, mam napisane na karcie wypisowej przetoka odbytniczo-kroczowa, wiec chyba to nie jest to samo....tak miałam leczenie antybiotykami, sterydami, zachowawcze ale nic to nie dało, więc włączono mi remicade :neutral:

[ Dodano: 02-06-2013 ]
McCarty.....właśnie nie wiem dlaczego padło na Remicade, głosy były podzielone Pani doktor, która mnie prowadzi chciała włączyć Humirę ale ordynator zadecydował, że w moim przypadku lepsze wyniki będą po Remicade.....no cóż jak się nie powiedzie to leczenie to jeszcze humirka mi została :wink:
Wiesz ja sadze, ze to zalezy od chorego, aczkolwiek jak lezalem w szpitalu to musze powiedziec, ze wlasnie czesciej stosowali adalimubab. Najwazniejsza skutecznosc leku :wink:

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽

Post autor: krolik224 » 02 cze 2013, 20:18

Oj ta skuteczność.....tylko ja strasznie niecierpliwa jestem, ale też trudno chcieć od razu mieć zagojone coś co robiło się latami.

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

Edytamm
Debiutant ✽

Post autor: Edytamm » 04 cze 2013, 17:30

W temacie przetoki- syn Adam 16 lat , zdiagnozowany Crohn w maju 2012, miał przetokę jelitowo - skróną na brzuchu w bliźnie po usunięciu wyrostka robaczkowego, leczony sterydami ( entocort i encorton) + azathiopryna + witaminy, probiotyk. Był szykowany do biologicznego, chudy jak pomoc do nauli anatomii. W listopadzie odstawione sterydy, ze względu na brak reakcji. Po odstawieniu sterydów poszłam do Chinki , o której słyszałam już dużo wcześniej i znam osoby leczące się u niej od przynajmniej 10 lat. Dała synowi zioła o działaniu przeciwzapalnym, nie obiecując cudów ( powinno trochę mniej boleć -powiedziała). Aha, wcześniej przeczytała wypisy ze szpitala, wypytała o azathiprynę i powiedziała, że to są jedyne zioła, które nie zaszkodzą w połączeni z azą, bo ma inne , ale nie da , dopóki jest aza. Od 15 listopada młody bierze zioła i 1 stycznia przetoka się zagoiła, brzuch do dzisiaj bolał go 4 razy. Efekt przeszedł i oczekiwania i obietnicę
( miały tylko zelżeć bóle). Lekarz prowadzący jest poinformowany o ziołach i stwierdził, że jak pomagają to brać. Nie wiem co to za zioła, dostaję w torebeczkach, pakowane po 30 kulek, sprowadzane są z Chin i Mongolii. Pomagają i nie obchodzi mnie co w nich siedzi.

Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: roxxi92 » 13 cze 2013, 09:12

czesc ;) mam przetoki,jedna jelitowo-pochwowa(najwieksza) i kilka mniejszych w okolicach warg sromowych i na posladku jedna. borykam sie z tym problemem juz z 5 lat. teraz juz chca je operacyjnie wyciac, jesli sie nie uda to stomia tymczasowa ;o leze w szpitalu w Sosnowcu pod okiem dr. Małucha i czekam na konsultacje z chirurgiem...

Anik
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie

Post autor: Anik » 19 cze 2013, 22:19

Witam Wszystkich
Nie wiem czy na dobre forum trafiłam ale postanowiłam napisać. Mam pytanie dotyczące przetoki okołoodbytniczej, a mianowicie ostatnio załważyłam ze z chwilą gdy siadam boli( właściwie to kłuje) mnie po prawej stronie brzucha, czy to ma jakis związek? i czy dobrze łącze te dwie sprawy... Sama nie wiem...
Prosze o porade. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 20 cze 2013, 00:17

Czy ma związek to nie wiem, ale pytanie czy wiadomo co jest przyczyną jej powstania?
Zazwyczaj takie przetoki pojawiają się w przebiegu choroby współistniejącej lub jakiś urazów mechanicznych, infekcji...

Rozumiem, że ta przetoka jest pod opieką odpowiedniego lekarza?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Anik
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie

Post autor: Anik » 20 cze 2013, 17:40

Powstanie mojej przetoki było wskutek wcześniejszego ropnia...Właściwie to nie wiem dlaczego ona sie zrobiła czy przez to że za wcześnie wrocilam do pracy gdzie higieny i czystości nie bardzo da sie utrzymac..(kurz).i do tego po zakończenia L4 około 14 dni od pobytu w szpitalu wrócilam do normalnej pracy tj. dzwiganie itp. A przetoka jest właściwie cały czas aktywna jak bylam u chirurga ten stwierdził że trzeba operować... tzn. w najblizszym czasie a to było ponad pól roku temu :-/ Teraz jak mi nie "cieknie" to to sie zbiera az nie peknie czy co sie tam dzieje...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 20 cze 2013, 18:32

Anik, moja znajoma od 17 roku życia boryka się z przetoką. Przez wiele lat mówiono jej aby nie wiązała jej z CD bo na pewno nie ma. W wieku lat 31 zdiagnozowano u niej yersinie a potem CD. Nie mówię, że Ty masz taką sytuację, ale czy prócz przetoki masz jakieś inne dolegliwości np. ze strony jelit?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: roxxi92 » 20 cze 2013, 18:34

Operacji przetok nie bede miala. Wypisano mnie, pobrano quantiferon i za tydzien mam jechac umowic sie na leczenie biologiczne ;))
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”