"tylny" problem

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Julka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

"tylny" problem

Post autor: Julka » 27 kwie 2009, 14:47

Mam następujący problem-ze zdiagnozowaną chorobą Leśniowskiego - Crohna żyję od 3 lat. W trakcie okresu po zaostrzeniu, gdy zauważyłam krew i wpadłam w panikę, że wraca - moja Pani gastrolog oznajmiła mi, że to tylko hemoroidy. I tak sobie funkcjonowałam aż do ostatnich tygodni, gdy znów pojawiła się krew. Znając swój organizm raczej wiedziałam, że to nie jelitka (bo nie miałam problemów z gazami, normalnie jadłam, nie chudłam i nic nie bolało). Poszłam więc na wizytę u proktologa i dowiedziałam się, że moje hemoroidy to stan I/II stopień i że mam stosować Salofalk w czopkach na noc i maść na dzień. I nic nie byłoby w tym niepokojącego, gdybym w ostatnim czaise nie zauważyła takiej fałdki, odchodzącej na zewnątzr od odbytu-jakby więcej skóry. Nic nie boli, nic nie krwawi, ale mnie trapi. Czy ktoś może miał podobny problem???

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: "tylny" problem

Post autor: Natalka » 27 kwie 2009, 15:31

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

kachna
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Post autor: kachna » 25 lip 2009, 13:25

stefanmalek pisze:Jeżeli dobrze zinterpretowałem Twoje objawy, to najprawdopodobniej ta "niby fałdka" to może być żylak. Powiększa się on, ze względu na to, iż przestał krwawić. Tradycyjna porada, najlepiej skontaktuj się z lekarzem. Najprawdopodobniej dostaniesz jakąś maść (np. Aseculan) i być może jakieś tabletki na żylaki (np. Plebodia). Do stosowania przez tydzień lub dwa. Powinno pomóc. Jeżeli żylak urośnie, to mogą się pojawić objawy, jak pieczenie lub lekki ból.
Witam, odswiezam ten temat, bo mam wlasnie IDENTYCZNE objawy-wlasnie taka faldka, ktora piecze i powieksza sie, jak chodze. I po dotknieciu wlasnie daje to wrazenie zylaka. Przy chodzeniu piecze... Czy wie ktos, jak przebiega tego leczenie? W pon ide dopiero do lekarza rodzinnego po skierowanie... I nie wiem, gdzie dalej...

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 lip 2009, 19:39

kachna pisze:Czy wie ktos, jak przebiega tego leczenie?
przejrzyj ten temat viewtopic.php?t=3532&highlight=hemoroidy+leczenie
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”