Powracające żylaki odbytu

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sweetheart79
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Powracające żylaki odbytu

Post autor: sweetheart79 » 06 cze 2009, 10:27

Jestem w 33 t.c.
W czwartek byłam u proktologa z bolącym problemem :oops:
Stwierdził, że porobiły mi się zakrzepy krwi w żylakach odbytu i że trzeba je naciąć. :cry:
Pytałam się, czy to przez ciążę czy przez CU i podobno CU tu nie jest winne tylko macica się obniża i uciska okolice odbytu.
Ponieważ noc miałam nieprzespaną, od razu miałam zabieg nacięcia i do domu... Okład zimny, tabletka przeciwbólowa i miało być dobrze.
Ale znów noc nieprzespana, zrobił się jeszcze większy bolący żylak z widocznymi fioletowo czarnymi zakrzepami w środku. W piątek znów do proktologa i znów nacięcie.
Powrót do domu. Tym razem okłady z kory dębu, tabletka przeciwbólowa i po godzinie znów pojawił się żylak z zakrzepami... :mad:
Dzisiaj znów jadę do proktologa i pewnie znów będzie nacięcie. :evil:
Zostały mi 2 m-ce do porodu. Nie dam rady tak codziennie jeździć na zabiegi. Tym bardziej, że nic nie dają, a ból okropny.
Macie jakieś pomysły? Czy rzeczywiście CU nie jest tu winne tylko ciąża?
Wizyty u gastro i gin mam dopiero po długim weekendzie i na razie muszę się zdać na opinie proktologa.
Jesteście bardziej obeznani w temacie i bardziej doświadczeni ode mnie.
Liczę na jakieś uwagi z Waszej strony!
Diagnoza: CU & IBS
Stan: nawrót
Leki: Asamax 500mg 3x2,
Wzrost, waga: 164cm, 54kg

rajan
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Re: Powracające żylaki odbytu

Post autor: rajan » 06 cze 2009, 11:12

przeczytaj te tematy może ci się przyda:
viewtopic.php?t=1072
viewtopic.php?t=3370

sweetheart79
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: sweetheart79 » 06 cze 2009, 13:13

Niestety, większość farmakologicznych środków nie można stosować w ciąży, a potem w czasie karmienia... :smutny:
Właśnie wróciłam od proktologa. Stwierdził, że nie ma sensu dziś po raz trzeci nacinać , a ponieważ nie może dać mi żadnych leków, może tylko wprowadzić żylaki do środka.
Mam oczywiście stosować dietę na zaparcia (gotowane buraczki i marchew, siemię lniane i suszone śliwki, duuuużo pić wody) i uważać na kichanie, kaszel, nie kucać, nie czytać w toalecie i brać ledwo ciepły prysznic. :razz:
Muszę sama wmasowywać i wprowadzać żylaki do środka. Tylko to strasznie boli! :mad:
Zdążyłam wrócić tylko do domu i znów jest wszystko na zewnątrz! :cry:
I tak do porodu. Jeszcze tylko 7 tyg. A potem zobaczymy czy się pogorszy, czy przejdzie. :neutral:
Diagnoza: CU & IBS
Stan: nawrót
Leki: Asamax 500mg 3x2,
Wzrost, waga: 164cm, 54kg

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 06 cze 2009, 14:09

ja przez cała ciąże nie miałam tego problemu za to teraz po ciąży czy w czasie porodu nie wiem problem się zaczął, smaruje maścią przeciwbólową zanim trafię do chirurga na badanko, najlepszym rozwiazaniem jest po porstu usunięcie żylaka, natomiast Ty musisz na to sporo poczekać bo ciąża no i karmienie potem.. spytaj się o jakąś maść ,która mogłabyś stosować miejscowo z jakimś dopuszczalnym środkiem p/bólowym żeby przynajlmniej nie bolało... ale tutaj musisz skonsultować sie z gin, podejrzewam ,że jak masz dobrego to zna się na rzeczy i wie, jak doskwierają te żylaki i jakis sposób dopuszczalny w ciąży zna :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
yellow80
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: yellow80 » 28 lip 2009, 10:14

viewtopic.php?t=858 mam hemoroidy i stosuje mieszanke do wlewek oraz pije ziola..jest lepiej. Dodatkowo stosuje czopki ziolowe Hemorol. nie wiem tylko jak to jest podczas ciazy np. czy te ziola nie szkodza, trzeba byloby pytac farmaceute.
od 10 lat NZJ/ nie potwierdzona CU/ <b>Leki:</b> Pentasa (tabletki, czopki) + Proktis-M. Nadzieja i cierpliwość w najwyższych dawkach.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”