bóle odbytu i biegunka

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
jelitowiec19
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

bóle odbytu i biegunka

Post autor: jelitowiec19 » 09 cze 2009, 13:01

Witam,

mam od dłuższego czasu pewne problemy z jelitami, ale od początku

Dawniej (z 2 lata temu) czytałem książki M.Tombaka i za jego "zaleceniami" jadłem tylko owoce, warzywa, płatki, piłem wodę, inne rzeczy typu mięso uważałem za świństwo. To trwało kilka miesięcy, dorobiłem się przez tą dietę anemii oraz zaprać (nie wiedzieć dlaczego).
Potem zacząłem wracać do normalnego żywienia, zaparcia występowały, ale rzadziej niż wcześniej. Od roku zacząłem ćwiczyć na siłowni, wiadomo dieta wysoko białkowa, dużo węglowodanów, itp. No i od kilku miesięcy (z 7) zaczęły mnie dręczyć potworne bóle w odbycie, takie jak by kłucie, uciski, to pojawia się kilka razy dziennie, mam wrażenie jak by mi ktoś wbijał igły w tyłek (przepraszam za wyrażenie). Do tego bardzo często się wypróżniam (do 7x dziennie, stolce luźne, diety wysokobiałkowej nie obwiniam o to, gdyż rok temu jadłem podobnie i problemów nie miewałem). No i nie mogę nic przybrać na wadzę, mimo tego, że jem, jem i jem.
Myślalem, że te wypróżnienia od wysokobiałkowej diety, no ale rok temu jadłem tak samo
Zrobiłem badania na krew utajoną, białkomocz, ASPAT, ALAT i inne tego typu standardowe wskaźniki. Wszystko jest ok stwierdził lekarz, przepisał tylko Debretin i dał skierowanie na kolonoskopię.

Nie mam pojęcia co mi może być. Często czytam sobie o raku jelita grubego i niby te ukłucia, niemożność przybrania na masie pasuje do objawów, no ale krew utajona w kale nie występuje. Szczerze powiedziawszy już mam tego wszystkiego dość.
Może wie ktoś co to może być ?

Ew. czy kolonoskopia jest bolesna ?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

sprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 14:21 przez jelitowiec19, łącznie zmieniany 1 raz.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: bóle odbytu i biegunka

Post autor: Natalka » 09 cze 2009, 14:19

jelitowiec19 pisze:bardzo często się wypróżniam (do 7x dziennie, stolce luźne,
jelitowiec19 pisze:No i nie mogę nic przybrać na wadzę, mimo tego, że jem, jem i jem.
jedno wynika z drugiego, skoro masz biegunkę to chudniesz zamiast tyć.
jelitowiec19 pisze:czy kolonoskopia jest bolesna ?
viewtopic.php?t=4090&highlight=kolonoskopia
viewtopic.php?t=88&highlight=kolonoskopia
to najdłuższe tematy o tym badaniu.
jelitowiec19 pisze:Nie mam pojęcia co mi może być.
my też nie mamy pojęcia :wink: bo diagnozy przez internet nie da się postawić.
jelitowiec19 pisze:bóle w odbycie, takie jak by kłucie
znalazłam jeszcze taki temat viewtopic.php?t=3532&postdays=0&postord ... e&start=15
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”