Endometrioza plus problemy jelitowe.

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
em
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Endometrioza plus problemy jelitowe.

Post autor: em » 09 lip 2009, 16:05

Witam! Piszę pierwszy raz na forum
Mam duży problem z jelitami. Od miesiąca grudnia 2008r dostaję bardzo silny skręt jelita grubego po lewej stronie jamy brzusznej. Wielokrotnie lekarze twierdzili,że mam zatrucia pokarmowe itp.
W miesiącu kwietniu br dostałam skierowanie do ginekologa z uwagi na bardzo obfite miesiączki .
Lekarz ginekolog podjął decyzje o wykonaniu łyżeczkowania jamy macicy podejrzewając endometrium.
Jak się okazało po otrzymanych wynikach histopatologicznych rozpoznanie histopatologiczne brzmi
Hyperplasia glandularis endometrii simplex non atypatia.
Zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne.
Biorę je już drugi miesiąc a moje objawy nie ustępują. Nadal mam bardzo silne krwawienia, skrzepy i silne parcie na odbyt połączone z oddawaniem gruczolistego ślużu ( podobny do gęstej flegmy) z odbytnicy. Śluz jest bardzo obfity i w czasie menstruacji nasila sie. Stolec jest prawidłowy ale pokryty wydzieliną. Cały czas jeśli coś zjem czy wypiję czuje silne parcie
Nie wiem co mam dalej robić czy udać się jeszcze na inne badania czy wystarczą tylko te ginekologiczne. Bardzo sie martwie co z moimi jelitami. Lekarz ginekolog poinformował mnie ,ze z jelitami muszę isc do innego lekarza.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam em
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2009, 18:03 przez em, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewam

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Endometrioza plus problemy jelitowe.

Post autor: Natalka » 10 lip 2009, 16:27

Hej em :smile:
przejrzyj ten temat viewtopic.php?t=5778&highlight=endometrioza
em pisze:Wielokrotnie lekarze twierdzili,że mam zatrucia pokarmowe itp.
jacy lekarze?
em pisze:Lekarz ginekolog poinformował mnie ,ze z jelitami muszę isc do innego lekarza.
do gastrologa.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 10 lip 2009, 18:53

nie podejrzewal endometrium tylko pewnie endometrioze.

po leczeniu hormonalnym trzeba zrobic kontrole czyli powtorne lyzezkowanie, koniecznie bo miala skomorki atypowe.

em
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Post autor: em » 12 lip 2009, 17:15

Czesc Tak badania zrobię na pewno kontrolne tylko jak wyczytałam z ulotki zażywanych tabletek hormonalnych dłuższe zażywanie moze być przyczyna raka piersi czy innych narządow. Ginekolog poinformował mnie,ze te narosla czyli endometrioza rosna mi w strasznym tempie jak na mój wiek ( 42 lata( Zaproponowała mi zalozenie jakiegoś wkładu
hormonalnego który spowolni ten rozrost. Nie mam pewności czy tylko jest to dobre wyjcie czy nadal lepiej łykać tabletki.Mam dać odpowiedz we wrześniu czy podjęłam jakaś decyzje.
A co do lekarza gastrologa czy jest konieczność pójścia nawet jesli stolec jest nieprawidłowy
możne te tabletki które zażywam spowodują,że narosla na innych organach też znikną?
Nie wiem co o tym myśleć
Pozdr. :smutny:
Ewam

Awatar użytkownika
BarBarella
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: BarBarella » 31 lip 2009, 17:31

Em
poczytaj sobie to
http://www.endometrioza.aid.pl/diagnost ... riozy.html
A co do leczenie endometriozy to zapraszam na bardzo kompetentne forum o endometriozie
www.endometrioza.aid.pl/forum
Polecam!
Niezależny Portal o Endometriozie wraz z forum wsparcia dla chorych
www.endometrioza.aid.pl

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”