Utrata masy ciała, bole brzucha, zator powietrzny

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Spawn
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Utrata masy ciała, bole brzucha, zator powietrzny

Post autor: Spawn » 09 sie 2009, 22:20

Witam wszystkich. Od jakiegos czasu mam problemy z ukladem trawiennym.

Zaczne od poczatku... Jakies 2 lata temu trafilem do szpitala z strasznym zaparciem... a raczej wzdetym brzuchem. Zrobili mi tam pasaz jelitowy ktory nic nie wykazal. Dali mi leki na przeczyszczenie i po 3 dniach przeszlo. Ale zaczely sie problemy z przelykiem i gardlem. Czyli zgaga, cialo obce w gardle, powiekszone migdalki i czeste odbijanie sie i czasem bol nadbrzusza. Poszlem do gastrologa stwierdzil refluks żołądkowo-przelykowy. Zapisal mi Helicid 20 na 2 miesiace i zmiane diety. Pomoglo na 2 lata byl spokój. Ostatnio jakos w maju pewnej nocy mialo bardzo dziwne zdarzenie. Polozylem sie spac... Czulem strasznie dziwne uczucie w nadbrzuszu(okolice watroby)... Nie byl to bol tylko takie uczucie dyskonfortu, ktore zmusilo mnie do wstania... Nagle powstal jakis zator powietrzny na przepone. Skutkiem tego bylo brak mozliwosci odbicia sie. Poprostu nie moglo mi sie odbic. Potem zaczol mnie bolec zoladek i wyladowalem znowu w szpitalu. Od tego czasu sprawy maja sie tylko gozej.

Ciagle chudne(bo jem mniej) pokarmy sprwiaja mi klopoty. Chodzi o to ze po ich spożyciu mam gazy, bulgotanie w zoladku, bole zoladka, jest mi czasem nie dobrze... ale to uczucie nie dochodzi z zoladka tylko bardziej z okolicy gardla. Jest tez zgaga.

Na mleko czy tluste potrawy nie moge poprostu patrzec. Bylem juz u sporej ilosci lekarzy. Wszystkie badania sa dobre. Potas, Magnez, Zelazo, TSH wszystko jest ok Badanie USG jamy brzusznej nie wykazalo nic poza napietym przyszyjkowo pęcherzykiem zolciowym. Tyle ze inne badania sa ok i raczej to nie jego wina(tak mowila doktor). Robilem tez badania zwiazane z kalem na pasozyty Lambrie itp. Wszystko negatywnie. To samo z badaniem Helikobaktera bo tez negatywny. Bylem tez u gastrologa ale bede teraz jechal na gastrologie do Warszawy... bo gastrolog nasz zrobil mi z gardla papke wsadzajac mi rure do zoladka... badania nie skonczyl jedyne co powiedzial to przepraszam a ja przez 2 dni czulem bole gardla ;/ (a to jedyny gastrolog w Koszalinie).

Z masy 85kg juz przeszlem na 71, ciagle mam bulgotanie w brzuchu, czeste bole brzucha, ciagle problemy z jedzeniem a szczegolnie z czyms tlustym, mam zatwardzenia... a przy nasilajacych sie objawach to biegunke, zmeczenie no poprostu sajgon ;/.

Czy ktos z was ma cos podbnego i stwierdzona chorobe? Albo czy to moze byc alergia pokarmowa?

Renata2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Utrata masy ciała, bole brzucha, zator powietrzny

Post autor: Renata2 » 11 wrz 2009, 18:46

to może być wszystko. Poczytaj forum i zrób badania-kolonkę i gastro. Kolonka koniecznie z wycinkami hist-pat. i dobry lekarz. Też poszukaj na forum. Jeśli wykluczą nzj to powinieneś się cieszyć, ale dalej dążyć do tego, by Cię zdiagnozowano. to czasem długo trwa, ale nie można rezygnować. A ten pasaż przy zaparciu to Ci dobrze wyszedł? Ten kontrast się przesuwał do samego końca jelita cienkiego? podobne objawy jak ty ma w pewnym okresie choroby każdy z nas, a po samych objawach trudno zdiagnozować. Zrób dalsze badania, to moja rada. :wink:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”