Mdłości w CU

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
marcin87
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Mdłości w CU

Post autor: marcin87 » 12 kwie 2010, 07:15

Wiem że osoby z crohnem mają często też problemy z żołądkiem, a jak jest w CU? Ja od jakiegoś czasu często wymiotuję, średnio raz w dygodniu. Oprócz tego mam straszne zaparcia i zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek.

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Mdłości w CU

Post autor: andzka » 12 kwie 2010, 08:39

Zaparcia owszem... ale mdłości i wymioty? Osobiście nie mam. Radziłabym skonsultować to z lekarzem :oops:
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 12 kwie 2010, 10:41

Właśnie u mnie jest tak, że mam zaparcia, nawet kilka dni nie potrafię nic zrobić, a potem wymioty (czasem mdłości tylko) i przeczyszcza mnie na dwie strony. Zawsze rano jak wstanę, albo nad ranem. Poprzednim razem jak byłem u lekarza przepisał mi jakiś syrop przeczyszczający, ale nie wymiotowałem wtedy (a przynajmniej dużo rzadziej).

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 12 kwie 2010, 10:45

marcin87 pisze:Właśnie u mnie jest tak, że mam zaparcia, nawet kilka dni nie potrafię nic zrobić, a potem wymioty (czasem mdłości tylko) i przeczyszcza mnie na dwie strony.
Mialam tak w czasie tego zaostrzenia jak juz bylo naprawde zle. Czulam, ze mam za cienkie jelito i wszystko mi sie cofa co zjadlam. Przy tym niesamowity bol i wlasnie potem zwracalam oraz lecialo dolem. Straszne, ale na szczescie zdarzylo mi sie tylko kilka razy.

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 12 kwie 2010, 11:10

Tylko że ja zaostrzenia, przynajmniej widocznego, nie mam. Boli mnie przy tym czasem głowa. Dość ważna sprawa o której zapomniałem napisać: wymiotuję żółcią, rzadko treścią pokarmową. Dlatego myślałem że to może po lekach, ale wieczorem biorę tylko asamax, więc już raczej po śniadaniu powinienem mieć takie objawy, a zawsze jest nad ranem, zanim coś zjem i wezmę leki.

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 12 kwie 2010, 11:23

Mdłości i owszem miałem,miewam.Są rzadko ale są. Podejrzewam sulfosalazin EN lub azathioprine. Migreny mam ,(- bóle głowy) lecz nie przez Sulfosalzin EN.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 12 kwie 2010, 13:29

Moja córka też okresowo miewa mdłości i to właśnie z rana. Na początku były one wywołane wprowadzaniem imuranu i po ok.miesiącu od wprowadzenia tego leku ustąpiły.
A póżniej winną za mdłości, bóle żołądka okazała się bakteria - Helicobacter pylori. Też zdażało jej się wymiotować żólcią albo samą taką " pianą" o żółtym zabarwieniu. W wypisie szpitalnym, z opisu gastroskopii wyszło jej zakażenie tą bakterią i jest to opisane jako "choroba współistniejąca : K29.6-Zapalenie żołądka i 12stnicy-inne zapalenie żołądka". I lekarz powiedział, że HP może dawać takie objawy jak : mdłosci, wymioty, ból zołądka o ch.uciskowym, uczucie kamienia w żołądku.
Może u Ciebie jest podobnie ?

Klaudia też ma aktualnie zaparcia, czasami -tak na chłopski rozum- to myślę, że ją mdli od tych zaparć właśnie. Długo się nie wypróżnia, posiłki je obfite-normalne, nosi w sobie te masy kałowe, które przecież podlegają wszystkim procesom fermentacyjnym i gnilnym i myślę, że od tego też potarfi być "niedobrze".
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 12 kwie 2010, 16:22

Maggie0278 opisałaś moje objawy lepiej ode mnie :) . Też mi się wydaje że to ma związek z zaparciami, tym bardziej że zawsze występują razem. Zobaczymy za tydzień co powie lekarz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 kwie 2010, 21:26

maggie0278 pisze:A póżniej winną za mdłości, bóle żołądka okazała się bakteria - Helicobacter pylori. Też zdażało jej się wymiotować żólcią albo samą taką " pianą" o żółtym zabarwieniu
no wlasnie.
Stwierdzono i u mnie,niestety brak mozliwosci przeprowadzenia kuracji ze wzgledu na stan jelit itd.,
ale pomagaja mi leki oslonowe na zoładek,jakis Polprazol albo Nolpaza.
Pewne tez , ze trzeba uwazac na odpowiednie jedzenie i niepotrzebnie ulegajac
swoim "kaprysom" zywieniowym wywolujemy bole.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Horadoopka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 16 lut 2011, 13:40

też mam nieraz mdłości i czytałam, że od zapalenia zołądka tak może być, a że zap ż. często towarzyszy CU przez sulfasalazyne itp- może to byc własnie od tego :)

monis
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: monis » 29 kwie 2011, 17:11

ja wlasnie mialam mdlosci przy zaparciach czasem bardzo silne i zwiazane z bolem zoladka tak dosc wysoko jakby pod piersiami od razu. zdarzalo sie tez czesto przy lyknieciu jakiegos leku jakby zgaga czy cus i dostalam ortanol dobry lek polecam teraz nawet jak biore silny lek to nic nie boli ale nie wono brac przed planowana gastro bo zmienia obraz sluzowki jak sa wrzody np to nie wykryje jakos tak mi lekarz tlumaczyl :roll:

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 29 kwie 2011, 17:29

ja również mam problemy z mdłościami i bardzo mnie to niepokoi - jak każdą młodą dziewczynę :roll: . do tego okropne zawroty głowy.
Zaczęło się w lecie, na jesieni były dość nasilone, potem przez zimę spokój a teraz nastąpił powrót. szczególnie ostatnio. po większości posiłków mnie mdli :(. i przy podróżach często. dzisiaj miałam spokój, ale ostatni tydzień to jak po karuzeli.

Zastanawiam się z czym może mieć to związek. Pół roku temu byłam z tym u lekarki rodzinnej, zrobili mi EKG, zmierzyli ciśnienie i dostałam betaserc - przyczyny jednak nie znaleziono. Nie sądzę by było to po lekach, biorę regularnie tylko salofalk i duspathalin... Crohn? Błędnik? Kręgosłup? Histeria?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 05 cze 2011, 23:12

W moim przypadku jest podobnie - mdłości są zwiastunem zbliżającego się zaostrzenia na jakieś 2 tyg. przed.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 13 cze 2011, 15:20

To może ja coś napiszę (bo to w sumie mój wątek). Męczyłem się z tymi mdłościami przez jakiś miesiąc, może dłużej, już się nawet na gastroskopię zapisałem i... przeszło mi. Może to z nerwów trochę było, bo miałem ciężki okres wtedy :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”