historia jakiejs choroby...

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dario
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie

historia jakiejs choroby...

Post autor: dario » 13 maja 2010, 14:36

witam, moj problem ze zdrowiem zaczal sie zaraz po rzuceniu palenia(malem grype i zapalenie gardla wiec palilem malo bo nie moglem-cofalo mnie, mdlilo itp czyli swietna okazja do rzucenia). Na poczatku czyli tydzien po rzuceniu zaczela mnie bolec lopatka na poczatku tylko troche a pozniej juz dawalo ostro wiec pomyslalem ze to pewnie mnie przewialo i przejdzie wiec smarowalem roznymi masciami i faktycznie przeszlo. Po rzuceniu palenia zaczalem miec wreszcie regularne wyproznianie 1 raz dziennie zaraz po przebudzeniu co mnie bardzo cieszylo, mialem wiekszy apetyt rowniez dobrze bo mialem spora niedowage. Niestety sielanka sie skonczyla kiedy naraz zaczely mnie bolec obie lopatki jednoczesnie z przerwami, czesto ramiona a od kilku dni lewe ramiono permanentnie. Zaczely sie tez nieregularne czeste wizyty w toalecie (3-5 w ciagu dnia) i luzny stolec. Myslalem ze przejdzie ale nie zamierzalo. Po miesiacu meczenia sie poszedlem do gastrologa ktory powiedzial ze toi bakteria przepisal jakis lek. Nie przeszlo. Kolejna wizyta tym razem antybiotyk na wrzody drugi na pyroli i jeszcze jakies inne dziwne leki (sporo tego bylo). Po piorunujacej dawce lekow biegunka sie troche uspokoila (ok 2 wyproznienia dziennie czasem 1) ale zaczal sie bol brzucha gniecenie kolo pepka i co najgorsz NIE MOGE JESC bo jak cokolwiek zjem to odbija mi sie potem ze 3 godziny jest mi slabo po prostu opadam z sil po jedzeniu a to co zjem czuje ze ok 3h zalega mi w rzeladku jet mi bardzo ciezko i niedobrze. Najlepiej sie czuje jak nic nie jjem pomimo ze mam apetyt i ochote na jedzenie. Nawet jak sie napije wody pare lykow to czuje ze ona mi zalega i ciagle bulgocze odbija sie itp.. Ostatnio jak bylem u gastro to juz patrzyl na mnie jak na idiote powiedzial ze to pewnie jelito drazliwe powiedzial ze to sprawa psychiczna i nerwowa i on choroby (bez zadnych badan) nie widzi bo krwi w kale nie ma (tak mu powiedzialem) i jak jest choroba to sie chudnie ( a ja przez 4 miechy przytylem 7 kilo) dal lek na odwodnienie bo stwierdzil ze troche mam i odeslal.
Ja juz nie wiem co mam robic moje objawy to:
- zmeczenie, oslabienie nudnosci + odbijanie i zwiekszjacy sie brzuch po posilku trwajace ok 3h
- bol i strzelanie stawow raz jednego raz drugiego czasem wszystkich
- ucisk w obrebie pepka
- czasem nagle parcie i stolec i czeste gazy
- czeste oddawanie moczu (duzo pije) czasem pieczenie w cewce moczowej
zrobilem podstawowe krwi i moczu, krew ok w moczu cos nie halo bo pielegniarka (lekarzanie bylo) mowila ze moze wskazywac na stan zapalny...
juz nie wiem gdzie mam isc jak sie leczyc to 6 miesiac od rzucenia fajek i jest coraz gorzej
moze ktos cos pomoze po przeczytaniu :cry: bo nie sadze ze to wszystko z nerwow (fakt troche ich mialem)
dodam ze mam 21 lat i gdybym wiedzial to bym palena nie rzucal...

dimedicus
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: pomorskie

Re: historia jakiejs choroby...

Post autor: dimedicus » 13 maja 2010, 16:19

dario
Czy była wykonana gastroskopia i pobranie materiału w kierunku Helicobacter pylori(Hp)Jak masz wyniki wszystkich badań w tym krwi,proszę podać również stosowane leki.Czy przeprowadzono badanie usg jamy brzusznej?badanie kału na pasożyty.Należy nadmienić,że u osób odstawiających nikotynę,objawy gastryczne mogą się utrzymywać do pół roku,organizm potrzebuje czasu na przestawienie się.Odstawienie też ma wływ na system nerwowy a to z kolejki może też doprowadzić do objawów wskazujących na wystąpienie Zespołu jelita drażliwego(IBS,ZJD)Czy stosuje dietę i jaką,jak się odżywiasz.

dario
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie

Post autor: dario » 13 maja 2010, 19:16

witam no wlasnie zadne badania nie byly robione dopiero krew i mocz rodzinny zdecydowal sprawdzic ale wynikow do reki nie dostalem bo jak poszedlem to wlasnie wyszedl i od pielegniarki dowiedzialem sie ze krew ok tylko cos w moczu wyszlo a gastrolog ciagle twierdzi ze zadne usg i gastroskopie sa niepotrzebne bo on w tym siedzi 30 lat i wie co mowi. hipokryta pierdzielony, poprostu przepisal amotis dis, helicid, i takie tam ktore chyba uspokoily jako tako biegunke. Odzywialem sie w miare dobrze, tylko jadelem 3 obfite posilki w ciagu dnia (wiem ze zle) ale tak lubie. juz nie moge normalnie zjesc zeby nie miec dolegliwosci a co dopiero funkcjonowac z ciaglym wzdetym brzuchem i odbijaniem sie. jutro ide do niego niech mi daje skierowania na badanie a jak nie to zabieram od niego papiery a jak mi powie ze nerwy to go jak boga kocham...
dzieki za odpowiedz dimedicus

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 13 maja 2010, 19:40

Może idź do innego gastrologa -bo badania podstawowe jak gastroskopia i usg powinieneś mieć wykonane bo z tego co piszesz to raczej coś z żołądkiem się dzieje(może jakieś wrzodziki? lub zapalenie żołądka a to daje często i biegunki i bule brzucha)a przede wszystkim zanim dostaje się leki na helikobakter to powinno się wykonać gastro z rozmazem czy jest ta choroba ;)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

dimedicus
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: pomorskie

Post autor: dimedicus » 13 maja 2010, 19:59

dario,
Amotaks Dis.
jest antybiotykiem stosowanym przy Hp,jednak ma ten skutek uboczny,że może powodować zaburzenia gastryczne.Tak jak również Omeprazolum(Helcid).Są osoby uczuleni na te leki.Z badania moczu z tego co opisujesz występuje prawdopodobnie grzybica wynikająca ze stosowania leków.(szkoda,że nie możesz podać wyników badań)Wyniki badań usg powinny wykazać nadmiar gazów w jelitach stąd te bóle w jamie brzusznej.Jako leczenie wskazane zastosować dietę lekkostrawną)bez używek,potraw smażonych,tłustych,wzdymających,słodyczy i pikantnych)Posiłki należy spożywać w małych ilościach ale często(5-6 x dn)o jednakowej porze,należy spożywać bez pośpiech i nie łykać powietrza.Dużo pić wodę mineralną ale nie gazowaną(minimum 2l dn)Z leków Omeprazolum 2 x dn przed posiłkiem wraz błonnikiem(Colon C)Duspatalin retard lub Debridat(polski Debretin jest tańszy)oraz należy rozważyć zastosowanie Sulpiryd.Przeciw wzdęciom Espumisna 4 x dn po 5-6 kapsułek(po posiłku)Wskazane są też spacery dla poprawienia perystaltyki jelit(lub jakiś sport)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 maja 2010, 20:35

Rozumiem, że diagnoza już została postawiona i zaordynowane leczenie. Mnie tylko dziwi, że osoba, która nie może jeść przytyła przez 4 miesiące 7 kg. To może szwankują nerki??
Objawy są tak niespecyficzne, a badania tak skąpe, że można tylko gdybać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”